Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARJ] Clean Freak V6


jeery2995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Przyszedł czas przedstawić Wam moją srebrną puńcię :)
Właścicielem jestem od niedawna, ale znalazłem już kilka rzeczy do zrobienia.

Audi przy zakupie:

sojyr2b5.jpg

d5wgc59j.jpg

fbb5xvhq.jpg

jaflxz56.jpg

Plan na Audi:

- Wymiana czujnika parkowania (załączają się ale nie piszczą przy zbliżaniu się do przeszkody a z tego co wiem są podłączone szeregowo)

- Wymiana listw dolnych drzwi (dwie przednie listwy wymagają już tego)

- Usunięcie ognisk korozji + malowanie buziaka od TIR-a

- Polerka (jak to auto ze stolicy ma kilka rysek)

- Zdiagnozowanie problemu z pompkami pneumatycznymi w fotelach

- Doprowadzenie kierownicy do stanu świetności :)

- Pozostałe: dywaniki, ogarnąć radio bo się resetuje, rejestracja autka, itp.

- Ledowe żarówki cofania

- Oświetlenie ambiente tylnej kanapy

- Ledowe oświetlenie gabażnika :decayed:

- Dekory piano black :wink:

Co do spraw mechanicznych to zrobione jest:

- Stukanie w lewym przednim kole

- Zdiagnozowanie problemu z kontrolką oleju

- Zdiagnozowanie problemu z kontrolką hamulców

- Sprawdzenie stanu rozrządu - wymieniamy we wrześniu

- Olej i filtr w skrzyni biegów - wymieniamy we wrześniu

- Zdiagnozowanie problemu z szarpaniem przy utrzymywaniu stałej prędkości

- Zdiagnozowanie problemu ze świecącymi się kontrolkami ABS i ESP

- Uszczelka pod pokrywą - wymieniamy we wrześniu

- Lewy przegub zewnętrzny

- Łączniki stabilizatora

- Czujnik temperatury

- Zestaw naprawczy reduktora

- Sprężyna na amorku

- Wymiana wtrysku od benzynki (trochę leje)

- Czyszczenie wtryskiwaczy od podtlenku LPG :decayed:

- Wymiana oleju i filtru (kwiecień 2017)

- Wymiana łożyska lewy tył

- Nowe opony letnie - zasiadły Daytony Touring 2 (w sumie to tylko dlatego że były od ręki bo zimówka zgubiła bieżnik)

- Lewy przegub

- Tuleje wahacza prawa strona

- Złącze elastyczne tłumika

- Tuleje wahaczy przód

- Tuleje wahaczy tył

- Regeneracja pompy od wspomagania

- Poduszka silnika

Co do auta to:

Audi A4 B5

Silnik 2.4 Pb/LPG

Skrzynia automatyczna Tiptronic

Rok 1999

Wersja poliftowa :a4fan:

Wyposażenie:

El. przednie szyby

El. lusterka + podgrzewane

Domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka

Pełny FIS

Szyberdach

Climatronik

Tempomat

ESP

ABS

Podgrzewane przednie fotele

Pompowane przednie fotele (aktualnie nie działa)

Możliwość zmiany biegów w kierownicy

Lampy soczewkowe ze spryskiwaczami lamp

Czujniki parkowania tylne

Hak - zdemontowany już :)

Oryginalne felgi Audi 16 calowe

A poniżej jedno z aktualniejszych zdjęć puńci :)

guwo67rc.jpg

vngjguiv.jpgpggl6cxb.jpgqodvhyz3.jpg

Edytowane przez jeery2995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wersja poliftowa z pakietem S-Line

Nie było s-line w B5, temat ciężko wałkowany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja poliftowa z pakietem S-Line

Nie było s-line w B5, temat ciężko wałkowany na forum.

Być może. Nie będę się sprzeczał bo ten temat jest mi obcy :) dopiero zaczynam się w to zagłębiać :)

Na dzień dzisiejszy autko jest u znajomego. Powód? Mój brak czasu a konieczność ogarnięcia auta do środy z racji urlopu :)

Szykuje się wymiana oleju, filtrów (powietrza, paliwa, oleju), świece (wyświetlał się błąd wypadania zapłonu), wymiana lewego czujnika ABS, wymiana lewego przewodu hamulcowego, lewa osłona przegubu, przy wymianie oleju znajomy załatwi temat czujnika oleju. Ja już zamówiłem dolne listwy drzwi także mam nadzieję że do środy zdążę je wymienić.

Kieszeń zaboli :D dodatkowo w przyszłym tygodniu będę w Elblągu więc przerejestruję ją :)

Powoli ruszam z doprowadzeniem jej do stanu idealnego :)

Póki co nie mam planu na nią. Na przyszłą wiosnę musi być ładniejsze koło to jest pewne w 100% :)

24.07.2016

Audi już wróciło :)

xz5tpdta.jpg

Zdjęcie nowych zabawek :D

-Olej silnikowy

-Filtr oleju

-Filtr paliwa

-Filtr powietrza

-Czujnik oleju

-Czujnik ABS

-Komplet świec

-Lewy przewód hamulcowy

-Osłona przegubu

-Klocki hamulcowe

Aktualnie działam z kierownicą. Kupiłem zestaw naprawczy, żeby chociaż trochę ją podratować :)

Z czasem i tak będzie trzeba ją obszyć ale chociaż na urlop pojadę z ładną kierownicą :D

Zdjęcia przed:

larg3zh3.jpg

7drz8fil.jpg

No i jeszcze przed nałożeniem lakieru, bo aktualnie czekam aż przyschnie farba :)

6htct3pv.jpg

mkdk5c3h.jpg

We wrześniu wymieniamy rozrząd i olej oraz filtr w skrzyni biegów :)

Najważniejsze, że szarpanie ustąpiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dlugo ci ta farba nie starczy wiem bo kumpel tym działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dlugo ci ta farba nie starczy wiem bo kumpel tym działał

Ale sytuacje podratuje :) liczę się z tym, że będzie trzeba ją obszyć ale to z czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak ta kierownice wyjdzie bo u sb też sie przymierzałem do tego :)

Ale tak długo sie przymierzam że aż mi wyparował jeden ze składników zestawu do malowania :grin: Ale to chyba tylko jakaś benzyna ekstrakcyjna była do odtluszczania także no problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak ta kierownice wyjdzie bo u sb też sie przymierzałem do tego :)

Ale tak długo sie przymierzam że aż mi wyparował jeden ze składników zestawu do malowania :grin: Ale to chyba tylko jakaś benzyna ekstrakcyjna była do odtluszczania także no problem :P

Wieczorem wrzucę fotkę bo aktualnie kierownica wchłania kremik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos mam dobrego specjaliste od obszywania kierownic. Mi robil razem z galka zmiany biegow i mieszkiem wyszlo bardzo fajnie. Jak cos pisz pw, Ps. dobrze działasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj trochę zajęć po robocie mi wpadło i nie miałem chwili by wrzucić foto ale za to dzisiaj nadrobię :D
A więc taki jest efekt końcowy:

bop4fdmb.jpg

9j8fv5f4.jpg

jqr8k7zx.jpg

Na tą chwilę jestem zadowolony z kiery zobaczymy jak długo wytrzyma :)
No i przyznam się, że wczoraj też trochę czasu skradła mi puńcia... :D

byuv2c9s.jpg

ngh52twk.jpg

xtmmuuol.jpg

Uspokajam wszystkich - ma jeszcze sporo rysek których na zdjęciach nie widać ale i na to przyjdzie pora :)

Jak cos mam dobrego specjaliste od obszywania kierownic. Mi robil razem z galka zmiany biegow i mieszkiem wyszlo bardzo fajnie. Jak cos pisz pw, Ps. dobrze działasz.

Dzięki za info na pewno skorzystam bo obszyć będę musiał :) czas pokaże jak szybko się do Ciebie odezwę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem :) miałem podobną konfigurację kolorystyczną w B5.

Jak dla mnie szybciej ściągniesz kierę niż obkleisz deskę ;) u mnie malowanie wystarczyło na ponad rok i trzyma się dalej chyba (kierownica powędrowała do kogoś ) więc dosyć trwałe

Czujniki nie są szeregowo tylko każde trzy piny z każdego czujnika są wpięte sterownik ;)

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, w zasadzie obowiązkowy start już za Tobą, więc teraz czas na mody :D Srebrny to trochę niewdzięczny lakier i ciężko zrobić na nim wow, ale mam nadzieję, że coś wymyślisz.

Tak z ciekawości, nie lepiej było zalać jakiś lepszy olej niż Castrol? Ja lałem castrola, to chlał jak szalony, zalałem motula i sprawa wygląda o niebo lepiej i praca silnika moim zdaniem się poprawiła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ta kiera wyszła muszę u sb czym predzej przerobić ten temat bo w końcu nie bd na co nałożyć farby :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wlać cos innego niż castrol , szybki przyciemnic , alu jakieś 17++ :grin: i bedzie ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, w zasadzie obowiązkowy start już za Tobą, więc teraz czas na mody :D Srebrny to trochę niewdzięczny lakier i ciężko zrobić na nim wow, ale mam nadzieję, że coś wymyślisz.

No właśnie te mody.. Nie mam wizji :( wiem to że nie chcę przesadzić ale nie mam pomysłu :( będę musiał poświęcić jakiś weekend na zabawę z photoshopem to może wtedy coś mi przypasuje ^_^ jakby ktoś miał jakieś pomysły chętnie rozważę :D

Spoko ta kiera wyszła muszę u sb czym predzej przerobić ten temat bo w końcu nie bd na co nałożyć farby :decayed:

Jak byś potrzebował pomocy czy coś to pisz PW :P

Polecam wlać cos innego niż castrol , szybki przyciemnic , alu jakieś 17++ :grin: i bedzie ładnie

Zobaczymy póki co Castrol na pokładzie ale podejrzewam że do zimy będzie kolejna wymiana więc wszystko się okaże :) ciemne szybki na 100% ale nie w tym roku, dziewczyna musi najpierw nauczyć się nią jeździć :decayed: no właśnie i przy alusach pojawia się problem :( mieszkam na wsi i obawiam się o zawieszenie przy 17" obręczach :(

EDIT:

Są nowe perełki :banan:

nlzaezur.jpg

Lecę zakładaaaaać :dance2:

EDIT: 04.08.2016

Listwy założone i autko zarejestrowane :dance:

rdvb7vnn.jpg

Już po urlopie. Zrobione niecałe 1300km, podróż bez przygód nie licząc tego, że Audi dostała cmoka od TIR-a :wacko: dobrze, że skończyło się na zadrapaniu :)

We wrześniu dojdzie do roboty jeszcze łożysko w przednim lewym kole i problem z olejem..

Rozmawiałem z poprzednim właścicielem mówił, że gdy ją kupił trochę sączyła oleju ale przy ostatniej wymianie przestała. Kupiłem ją właśnie w stanie jak nie było problemu z olejem. W trakcie urlopu przez niecałe 1300km dolałem niecały 1l oleju.. Poprzedni właściciel mówił, że jak wymieniał olej to było widać, że przy filtrze się poci ale założył nowy filtr i problem zniknął, a teraz pojawił się znowu :(

Aaa i plan na niedzielę? Malujemy gałkę skrzyni biegów :D

Zrobione 1300km z hakiem i na kierownicy ani śladu więc myślę, że trochę wytrzyma :)

EDIT: 22.09.2016

Audi strzeliło focha i nie grzeje a do tego nie chce wycierać szyby :facepalm:

Ona to potrafi zorganizować mi czas :grin:

Ogólnie przez ostatni miesiąc wpadło jedynie to co poniżej na zdjęciu :decayed:

2c6ey4o4.jpg

Dodatkowo ostatnio były zabawy z siostrą A6 C6 :) Miałem przyjemność korzystania z niej przez kilka dni. Jak wrażenia? za***iste! 3.0 Q i do tego 291KM pod maską (kręcona była pod Białymstokiem) ale za to portfel jedyne co ma po spotkaniu to depresję :grin:

Trochę podziałałem z kierownicą i gałką plus typowe dopieszczenie do sprzedaży oraz usunięcie paru problemów z elektryką :) A poniżej fotki ze spotkania :wink:

ro8sikzm.jpg

uhjbdx8l.jpg

o6mue49l.jpg

Wracając do B5..dopieszczamy ją mechanicznie. Czyli od wczoraj walczymy z:

- rozrząd

- olej i filtr w skrzyni

- łożysko w kole

- regulacja czujnika ABS

- wymiana czujnika parkowania

- uszczelka pod klawiaturą

- uszczelniacze na świecach

do tego jeszcze dojdzie podłączenie pompowanych lędźwi w fotelach, muszę ogarnąć prowadnicę fotela kierowcy bo nie idzie go ruszyć, na dodatek padły wycieraczki więc trzeba koniecznie zrobić a wisienką na torcie będzie dojście do problemu z wakacji. Mianowicie puńcia puściła sobie dymek z pod maski po włączeniu klimy. :(

Edytowane przez jeery2995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do foteli to je wyjmij a potem wyczyść i przesmaruj prowadnice. Najlepiej przy okazji wymienić ślizgi (2zł/szt. - febi). Różnica jest kolosalna ^_^

Fajnie działasz. Ogólnie ładna Audi, podobna do mojej - ten sam rocznik, 2.4 fwd itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przyjęła? :D

Nie miała wyjścia :grin: zgodziła się :) mam nadzieję że nasza puńcia dotrwa do naszego wesela :drinks:


Dobrze Ci idzie. Czekam na wiecej ;d

Wesele też czeka na więcej :whistling: ale myślę że od 2017 ruszę z modami :thumbup1:


Najlepiej przy okazji wymienić ślizgi (2zł/szt. - febi). Różnica jest kolosalna ^_^

Dzięki! Dobrze że uprzedziłeś bo bym tylko przesmarował :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym robiłeś tą kierownicę, możesz podać nazwę środka/farby??

autko fajnie widać że zadbana :) szerokości :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym robiłeś tą kierownicę, możesz podać nazwę środka/farby??

autko fajnie widać że zadbana :) szerokości :hi:

Malowanie kierownicy to i tak chwilowy moment pot z rąk robi swoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęła? :D

Nie miała wyjścia :grin: zgodziła się :) mam nadzieję że nasza puńcia dotrwa do naszego wesela :drinks:

Dobrze Ci idzie. Czekam na wiecej ;d

Wesele też czeka na więcej :whistling: ale myślę że od 2017 ruszę z modami :thumbup1:

Najlepiej przy okazji wymienić ślizgi (2zł/szt. - febi). Różnica jest kolosalna ^_^

Dzięki! Dobrze że uprzedziłeś bo bym tylko przesmarował :thumbup1:

Audi podjechałes to nie miała wyjścia, faktycznie. Szerokosci i udanego wesela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...