Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryski przyczyną awarii turbiny?


deha21

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się dla autach, stąd może głupie pytanie. Czy awaria wtrysku może zepsuć turbinę? Chodzi co prawda nie o Audi, ale o Renault Megane które mam. Od czasu do czasu pojawiał się komunikat o awarii wtrysku. Według mechanika ponoć sam wtrysk jest sprawny, ale może czasami dostawać zbyt małe/duże ciśnienie, dlatego wyskakuje błąd. Zauważyłem też że w momencie gdy się pojawia, obroty silnika nieco spadają ale da się normalnie jeździć. Czy więc taki wtrysk mógł być przyczyną uszkodzenia turbiny, a tym samym głowicy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości, co nie oznacza, że z turbiną jest cos nie tak

Jak to nie ma takiej możliwości?! Co w sytuacji lejacego wtrysku przez długi czas? W turbinie i jej zmiennej geometrii zbiera się sadza, zmienna geometria zacina się w pozycji pełnego doladowania, turbina po przebiegu 300k lub kiepskiej regeneracji rozpedza się do niebezpiecznej prędkości, olej zmiany 20k temu nie spełnia zadania i wirnik się ukreca... to tylko jeden z przykładów uszkodzenia turbiny przez uszkodzony wtrysk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o tym samym. Miałem teoretycznie uszkodzony wtrysk. Mechanik powiedział że sam wtrysk jest dobry ale może dostawać zbyt niskie ciśnienie. Drugi mechanik nie umiał stwierdzić jaka była przyczyny uszkodzenia turbiny. Przypuszczam, że gdyby to był wtrysk to by raczej wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o tym samym. Miałem teoretycznie uszkodzony wtrysk. Mechanik powiedział że sam wtrysk jest dobry ale może dostawać zbyt niskie ciśnienie. Drugi mechanik nie umiał stwierdzić jaka była przyczyny uszkodzenia turbiny. Przypuszczam, że gdyby to był wtrysk to by raczej wiedział.

Tak w zasadzie to co się stało turbinie i głowicy? Jakie były uszkodzenia? To co napisałem w poprzednim poście to sytuacja przykładowa oczywiście.

Wina uszkodzenia turbiny byl material z jakiego robiane sa te czesci czyli z plasteliny,do tego cofniety przebieg.

Te wnioski to skąd bo jakoś nie wyczytałem nic o przebiegu czy jakiejkolwiek historii auta w pierwszym poście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to co się stało turbinie i głowicy? Jakie były uszkodzenia? To co napisałem w poprzednim poście to sytuacja przykładowa oczywiście.

Jakaś część z głowicy spadła ponoć. Tak po prostu. Mechanik nie umiał stwierdzić jaka przyczyna. Po naprawieniu głowicy stwierdził, że to turbina. Goście z turbiny znowu mówią, że z wtrysków i przewodu ciekło. Ale nie wiadomo czy to zrobił poprzedni mechanik (nie mogę sie dodzwonić) czy to była właśnie przyczyna uszkodzenia turbiny i tym samym głowicy. Eh... całe życie pod górkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...