Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zestaw do polerowania


Ronaldinho899

Rekomendowane odpowiedzi

tak dokłądnie możesz zrobić, chyba że chcesz podbić efekt zastosuj dobry cleaner przed woskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh chyba się porwałem z motyką na słońce, było trzeba fachowcom oddać, ale jak będzie ładnie to cieszy ;) Ale za to Was pomęczę boo średnio mam pojęcie na ten temat. Im więcej czytam w tym temacie to mieszam się w tym i wiem mniej. Ale chce wiedzieć bo super "zabawę" i satysfakcje daje;) IPA to clener (ten co mam) ale ona służy tylko do odtłuszczenia po polerce żeby wosk lepiej się połączył, nie ma właściwości ściernych ani polerujących tak ? Mówiąc lepszy clener to taki który usuwa również hologramy , warstwę utlenionego lakieru, drobne zarysowania"swirls'y", oraz pozostałości po toksycznych deszczach...? u mnie w sumie tą rolę pełni ANTIHOLOGRAM ?? Reasumując moje kroki od początku. Umyłem samochód, wyglinkowałem, umyłem, wypolerowałem pastą 3m zielony korek, umyłem i stwierdziłem że jest lipa bo zostały hologramy, i teraz dokładnie umyje (nie musze clenerem przed antiholo?) miękka gąbka i antihologram (i teraz umyć samochód i dopiero clener czy bezpośrednio clener po anitiholo?) i teraz dopiero mogę nakładać wosk w moim przypadku będzie to bilt hamber auto balm (taki dostałem na jedno woskowanie od kolegi ) Sory za takie lakoniczne pisanie, ale będę wiedział na przyszłośc. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh chyba się porwałem z motyką na słońce, było trzeba fachowcom oddać, ale jak będzie ładnie to cieszy ;) Ale za to Was pomęczę boo średnio mam pojęcie na ten temat. Im więcej czytam w tym temacie to mieszam się w tym i wiem mniej. Ale chce wiedzieć bo super "zabawę" i satysfakcje daje;) IPA to clener (ten co mam) ale ona służy tylko do odtłuszczenia po polerce żeby wosk lepiej się połączył, nie ma właściwości ściernych ani polerujących tak ? Mówiąc lepszy clener to taki który usuwa również hologramy , warstwę utlenionego lakieru, drobne zarysowania"swirls'y", oraz pozostałości po toksycznych deszczach...? u mnie w sumie tą rolę pełni ANTIHOLOGRAM ?? Reasumując moje kroki od początku. Umyłem samochód, wyglinkowałem, umyłem, wypolerowałem pastą 3m zielony korek, umyłem i stwierdziłem że jest lipa bo zostały hologramy, i teraz dokładnie umyje (nie musze clenerem przed antiholo?) miękka gąbka i antihologram (i teraz umyć samochód i dopiero clener czy bezpośrednio clener po anitiholo?) i teraz dopiero mogę nakładać wosk w moim przypadku będzie to bilt hamber auto balm (taki dostałem na jedno woskowanie od kolegi ) Sory za takie lakoniczne pisanie, ale będę wiedział na przyszłośc. Dziękuje

Nie jest to tak straszne. Postaram się podpowiedzieć. Ipa służy do odtłuszczania powierzchni nie tylko żeby wosk lepiej trzymał a przede wszystkim żeby zobaczyć ile niedoskonalości udalo nam się usunąć a ile zamaskowaliśmy. Antiholo nie jest cleanerem co prawda daje ładny efekt wizualny ale na nim wosk długo nie poleży. Cleaner to co innego daje super wygląd a jednocześnie jest idealnym podłożem do większości wosków (niektóre lubią jałową powierzchnie) Skoro masz auto balma to wymyj ipa paste i kładz wosk on bardzo dużo maskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki to teraz żebym nie pomylił . dokładnie umyje (nie musze clenerem przed antiholo?) miękka gąbka i antihologram (i teraz umyć samochód i dopiero clener czy bezpośrednio clener po anitiholo?) i teraz dopiero mogę nakładać wosk bilt hamber auto balm. Dlaczego na aniholo wosk długo nie polezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki to teraz żebym nie pomylił . dokładnie umyje (nie musze clenerem przed antiholo?) miękka gąbka i antihologram (i teraz umyć samochód i dopiero clener czy bezpośrednio clener po anitiholo?) i teraz dopiero mogę nakładać wosk bilt hamber auto balm. Dlaczego na aniholo wosk długo nie polezy?

Marcin przed atiholo będziesz polerowoł inną pastą? cleanerem przed pastą oczywiście nie dajesz cleanera bo było by to bez sensu. Po polerowaniu mycie ipa, cleaner i wosk. Antihologram ma w sklądzie masę fillerów czyli wypelniaczy dlatego skraca trwalość wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam żadnego clenera niestety;/ poleciłbyś coś w dobrej cenie?

opcja bez clenera : Mycie ->anithologram->mycie->IPA->wosk ....

ewentualnie jak będę miał clener to po mycie->anitholo->mycie->ipa->clener->wosk....

acecoupe dziękuje bardzo za rozjaśnienie, dla osoby która w tym "siedzi" to jest łatwo ogarnąć, ale dla laika to kapa trochę bo zbyt dużo jest dostępnych środków na rynku na dosłownie wszystko, a trzeba zachować odpowiednią hierarchie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić sobie 50km wycieczkę do mnie to mogę ci pokazać jak to powinno wyglądać. Jeśli chodzi o cleaner to uwielbiam Deep Clean Polish

tani i dobry tzn daje suer efekt wizualny, cleaner lekkościerny i nawet przyjemnie pachnie

Edytowane przez acecoupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wypowiedzi się pomyliłem zamiast: dokładnie umyje (nie musze clenerem przed antiholo?) miało być czy nie muszę ipa przed aniholo .

Jak mi coś nie wyjdzie to skorzystam ;p Dobra ostatnie pytanie i już nie zawracam głowy.

opcja bez clenera : Mycie ->anithologram->mycie->IPA->wosk ....

ewentualnie jak będę miał clener ten który polecasz: po mycie->anitholo->mycie->ipa->clener->wosk.... (między clenerem a woskiem muszę jeszcze jakąś czynnoś wykonać czy już nie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wypowiedzi się pomyliłem zamiast: dokładnie umyje (nie musze clenerem przed antiholo?) miało być czy nie muszę ipa przed aniholo .

Jak mi coś nie wyjdzie to skorzystam ;p Dobra ostatnie pytanie i już nie zawracam głowy.

opcja bez clenera : Mycie ->anithologram->mycie->IPA->wosk ....

ewentualnie jak będę miał clener ten który polecasz: po mycie->anitholo->mycie->ipa->clener->wosk.... (między clenerem a woskiem muszę jeszcze jakąś czynnoś wykonać czy już nie ?)

ipy przwd antihologramem nie stosujesz miedzy cleanerem a woskiem nic nie robisz. Napisz jaką pastą przed antiholo będziesz robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak ci wyjdzie polerka ale generalnie większą robotę zawsze robi cleaner nie wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to chyba już wszystko wiem:

opcja bez clenera : Mycie ->anithologram->mycie->IPA->wosk ....

z clean: mycie->anitholo->mycie->ipa->clener->wosk.... i się ciesze;)

a ogólnie rzecz biorąc z czystej ciekawości powiedzmy że teraz zrobię bez clean, a za np: mc sobie coś odwidzę i będę chciał ogarnąć bardziej temat. i będę chciał podbić kolor to mogę już ominąć pozycję 3m+ antiholo. Tylko od razu wejść na mycie->Ipa>clener-> i wosk jaki będę chciał... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum. Miłej zabawy w razie co pisz pw

dobrze wszystko zapytałem a zapomniałem o zielonym 3M., po tej paście tylko dokładnie wymyć i od razu antiholo czy 3m-mycie-ipa-antiholo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum. Miłej zabawy w razie co pisz pw

dobrze wszystko zapytałem a zapomniałem o zielonym 3M., po tej paście tylko dokładnie wymyć i od razu antiholo czy 3m-mycie-ipa-antiholo ??

po 3M tylko ipa i antiholo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wszystko mam, jutro zaczynam zabawę: 3m -> ipa -> anitholo-> mycie-> ipa-> clener->wosk....

dziękuje acecoupe

Edytowane przez Ronaldinho899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...