Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zestaw do polerowania


Ronaldinho899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam pytanie odnośnie pasty/mleczka polerskiego. Moje auto już trochę jest zmęczone czasem i chciałbym przepolerować polerką, tylko kwestia jaką pastą. Zacząłem czytać od paru dni na ten temat ale jest tyle pas na rynku że szok, za bardzo nie wiem czym się rożni jedna od drugiej. Nie chciałbym używać 3 pas tylko jakąś jedną uniwersalną + jakieś zabezpieczenie lakieru bądź wosk. Zainteresowały mnie pasty 3m. Który korek były uniwersalny? i czym wykończyć na sam koniec by efekt został? dziękuje za pomoc.


Pomoglby mi ktos dobrac jakis tanszy zestaw ?
Pomoglby mi ktos dobrac jakis tanszy zestaw ?
Pomoglby mi ktos dobrac jakis tanszy zestaw ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin znasz takie powiedzenie, że coś dobre do wszystkiego jest do niczego?

Owszem są pasty AIO czy też 3w1, ale nikt na forum nie wróży z fusów i ciężko powiedzieć co będzie dla Ciebie dobre, nie znając Twoich umiejętności czy chociażby sprzętu jaki posiadasz.

Po drugie jakiego efektu oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey. dzięki za odpowiedź. Już wszystko piszę. Umiejętności hmmm potrafię polerować nie jedno auto wypolerowałem ale to zwykłą g3 ale nie chce nią bo efekt mizerny a później doczyścić auto po tym to porażka. Posiadam zwykłą polerkę z regulacją obrotów z 2 lata temu dawałem za nią 300 zł także nie jest najgorsza. Zgadzam się w zupełności że co jest do wszystkiego to jest do niczego. Samochód nie jest jakiś mega zniszczony, tylko widać że nikt o niego nie dbał, więc chciałem go przepolerować i jakiś wosk położyć, ale nie chce też wiele inwestować bo ostatnio skrobło mnie trochę sprzęgło i zawiecha. Chciałbym jakiś optymalny zestaw a porostu nie znam się na tym a środków jest mnóstwo na wszystko, sam nie wiem do czego jest połowa. Do tej pory używałem zwykłe woski marketowe ale z efektem też licho. Kiedyś widziałem jak kolega przepolerwował samochód własnie pastą 3m i efekt był super, ale tego też rodzajów sto ;p Więc prosiłbym o pomoc w dobraniu w miare takiego i optymalnego zestawu by zadbać o samochód, Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh. Przedstawię Ci skalę problemu, związaną z Twoim pytaniem ;)

Zakładam (tych założeń będzie sporo), że potrafisz przygotować prawidłowo lakier w samochodzie, zanim w ogóle przyłożysz do niego maszynę.

Zakładam, że auto mierzyłeś miernikiem, znasz dokładnie jego historię blacharsko-lakierniczą, i jesteś świadomy czy auto było ponownie lakierowane, jak mocno i w ilu miejscach.

Zakładam, że skoro prosisz o pomoc w doborze pasty, zrobisz próbne podejście na panelu testowym z ostrożnością i świadomie (bo jak napisałeś "potrafię polerować nie jedno auto wypolerowałem ale to zwykłą g3"), dostosujesz swoją technikę i podeście do otrzymywanych rezultatów w trakcie prac.

Zakładam że dysponujesz odpowiednim światłem, żebyś później nie zostawił przeróżnych kwiatków w postaci hologramów lub niedociętych miejsc.

Zakładam że posiadasz w swoim arsenale odpowiednią chemię do wymywania pasty podczas pracy w celu kontroli o nowe, nie rysujące mikrofibry

Wreszcie, zakładam że w swojej maszynie posiadasz talerz o średnicy ok 140mm

Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś w stylu: "że co ku#$a", "o ch%j mu chodzi", "nie" lub coś w tym klimacie ;) zastanów się dobrze czy aby nie jest za wcześnie na zestawy które Ci zaproponuję.

A teraz do meritum,

Zapomnij że na rotacji jedną pastą ogarniesz auto ładnie. Nie ma szans, dziękuję, pozdrawiam. Nie mniej jednak podam Ci dwie kombinacje które działają, ale miej na uwadze że z racji na niestety spory brak doświadczenia i wiedzy, ewentualny zakup robisz na własną odpowiedzialność.

1. Zestaw dość mocny! Na rotacji robi niezłą robotę ale trzeba później po tym posprzątać pastą i padem i mniejszej agresywności.

http://showcarshine.pl/pady-i-bp/139-3m-50487-cutting-pad-pad-polerski-twardy.html

+

http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/456-3m-fast-cut-plus-50417-1-kg-usunie-najglebsze-rysy-i-zmatowienia.html

2. Zestaw nieco słabszy, co nie znaczy że gorszy. Jeśli popracujesz nieco dłużej na danym panelu tym kompletem, jest szansa że wyjdzie tzw "one step" O ILE ZROBISZ TO DOBRZE I UMIEJĘTNIE!

http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/1978-meguiars-ultra-cut-compound-105-945ml-pasta-mocno-tnaca.html

+

http://showcarshine.pl/pady-i-bp/661-lake-country-hydro-tech-140mm-niebieska-cutting.html

ew

http://showcarshine.pl/pady-i-bp/2534-royal-heavy-cut-pad-polishing-135mm-niebieski.html

Pozostaje mi życzyć powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Ci bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź. 1 opcja mi się podoba 3m do polerowania. Teraz czego mogę użyć na to w celu zabezpieczenia tzn wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle upodobań,
Carbon, FK1000p, Fusso, Water Block, Glasur, Crystal Rock ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denis jak zawsze konkretnie :decayed:

Marcin... radzę Ci uważać do jak wpadniesz w sidła detailingu to już z nich nie wyjdziesz :P Chyba każdy kiedyś zaczynał od tego, że chciał jedynie odświeżyć swoje auto..... a później samo poszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzaleznia xd to teraz reasumując:

wypucuje samochód dokładnie szamopnem

teraz pod 3M FAST CUT PLUS 50417 muszę przygotować lakier ? co mogę kupić nie drogiego do przygotowania?

gdy już przygotuje lakier, nakładam 3M FAST CUT PLUS 50417 za pomocą 3M - 50487 CUTTING PAD ZIELONY,

czyszczę auto i nakładam SOFT99 Fusso. Czy coś pominąłem ?.nie chcialbym duzo wydawac, szukam wersji optymalnej. Proszę o wyrozumiałość uczę się dopiero

Edytowane przez Ronaldinho899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umyciu auta wypadałoby je jeszcze przelecieć glinką zanim w ogóle położysz na nim maszynę. Dlaczego? Jak popracujesz glinką na "czystym" aucie to zrozumiesz dlaczego :wink:

Potem możesz próbować polerować maszyną ale po użyciu maszyny rotacyjnej i wyżej wskazanego zestawu pada i pasty raczej na pewno zostaną Ci hologramy więc musiałbyś użyć innej kombinacji pada i pasty żeby "posprzątać bałagan na lakierze". Dopiero po wymyciu pasty i inspekcji lakieru i stwierdzeniu, że jest ok możesz przejść do nakładania wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, to po umyciu używam glikne obojętnie jaką kupić? później pasta 3m, umyć i wosk . A o jakiej kombinacji mówisz?


doradzi jeszcze ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy uważasz że Twoje pytanie jest na tyle wyjątkowe że nikt go wcześniej nie zadał?
Może wysil się trochę i poszukaj, bo jak tak dalej pójdzie to Twój temat wyląduje w koszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo od paru dni czytam, gdybym wszystko wiedział to bym nie pytał. Reasumując:

1.dokładnie wymyć samochód

2.glinka

3.dokładnie wymyć samochód

4.Pasta 3m wraz z dedykowanym padem

5. i teraz nie wiem czy mogę po tym etapie nakładać wosk czy jeszcze innym środkiem i dopiero wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym tu jeszcze przynajmniej jeden punkt:

4.5 Wymycie pasty po polerowaniu i inspekcja lakieru

Wosk Fusso można śmiało kłaść na jałowy lakier więc już niczego więcej nie używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:
1.dokładnie wymyć samochód

2.glinka

3.dokładnie wymyć samochód

4.Pasta 3m wraz z dedykowanym padem

5. Wymycie dokładnie samochodu i kontrola lakieru

6.nakładam Fusso

Naczytałem się że po polerce muszę użyć jeszcze Cleaner badz PRIMA AMIGO i dopiero wosk


Witam Panowie jeszcze raz, Jestem po zabiegu polerskim, i wszystko ok ładnie pięknie ale zostało trochę hologramów, refleksów, widać je tylko w pełnym słońcu takie "ślady od gąbki" ruchy maszymą...
Pozbędę się ich takim mleczkiem--- 3M 50383 MLECZKO DO USUWANIA HOLOGRAMÓW 250 ml lub Koch Chemie HOCHGLANZ-ANTIHOLOGRAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady uchwycić tego na zdjęciu próbowałem. To widać tylko i wyłącznie w pełnym słońcu widać takie jakby ruchy polerki. czym to moge usunać?


zastanawiam się czy któryś z wymienionych środków pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze --- Koch Chemie Lack-Polish Rosa . zastanawiam sir miedzy tym lub anty holo. Mieka czarna fabka wystarczy?

****gabka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dziękuje za pomoc. Kupiłem antyholo i mam gąbkę czarna miękką. I teraz tak dokładnie umyję samochód kupiłem szampon sonax extreme, wysuszę i poleruje antyholo, później mogę bezpośrednio po polerce odtłuścić IPA dokładnie wytrzeć i na to zaaplikować wosk? i wszystkko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...