Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT jaka instalacje polecacie ?


Sekwens

Rekomendowane odpowiedzi

. Witam chcę założyć gaz do auta jak w temacie i w BRC zaproponowali jakiś Sequent 32 za jakieś 2600 zł a gość co montuje STAGa nie powiedział jaka instalacja ale że minimum 4000zł bo z tym silnikiem jest problem i nic tańszego nie poleca. Mam prośbę od osób które mają gaz w takim aucie o jakąś podpowiedź bo nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz temu drugiemu, że jest debilem ;) I na pewno nie rób u niego...

Co konkretnie do tego BRC, bo podałeś tylko nazwę sterownika, a jaki reduktor, jakie wtryski, jaka butla ?

Za 2600 to bym generalnie powiedział przyzwoita cena ;) jak ktoś wyjeżdża powyżej 3000 to już kpina ;)

W rzeczywistości to ten silnik się elegancko gazuje, pod warunkiem, że instalację się wyreguluje w czasie jazdy a nie na postoju. Spalanie ok 10l jakkolwiek bym nie jeździł a zrobiłem już ponad 40 tyś na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH też zauważyłem że gdzie robią dobrze gaz to mają kolejki. Blisko Mam BRC kiedyś miałem PAnde z gazem i oni mi wszystko robili byłem zadowolony więc jak BRC może być to chyba do nich pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz temu drugiemu, że jest debilem ;) I na pewno nie rób u niego...

Co konkretnie do tego BRC, bo podałeś tylko nazwę sterownika, a jaki reduktor, jakie wtryski, jaka butla ?

Za 2600 to bym generalnie powiedział przyzwoita cena ;) jak ktoś wyjeżdża powyżej 3000 to już kpina ;)

W rzeczywistości to ten silnik się elegancko gazuje, pod warunkiem, że instalację się wyreguluje w czasie jazdy a nie na postoju. Spalanie ok 10l jakkolwiek bym nie jeździł a zrobiłem już ponad 40 tyś na gazie

zgadza się

ja zakładałem instalację w październiku 2015. trafiłem na nowy STAG GO FAST za 2500zł, szybki montaż itp itd.

silniki ponoć eleganckie do gazowania ale !! jest jeden problem o którym pisze kolega... jest to wlasnie regulacja która MUSI być robiona w czasie jazdy, robiona do momentu rozgrzania silnika, mam wtryski hana cold i po logach widać wyraźnie że gaz długo myśli zanim ustawi dobrą dawke, jednak gazownik mówi że wszystko jest ok i nie ma co się przejmować :o

według mnie mam albo kiepsko wyregulowany gaz albo poprostu wtryski leją i są za słabe do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek: jak masz Goldy to one są odpowiednikiem Zielonej Hany , to coś słabo regulowane muszą być bo zielone są akurat od 120 do 200KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek: jak masz Goldy to one są odpowiednikiem Zielonej Hany , to coś słabo regulowane muszą być bo zielone są akurat od 120 do 200KM

hana gold dokładnie ;)

czytałem że ten cały zestaw jest do 200 km tak samo jak reduktor; zostaje zimny vag ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po zabiegu w piątek założyli mi instalację BRC sequent 32 OBD. Zbiornik 61 litrów oraz wlew pod klapką wlewu paliwa całość 2700 zł. Zrobiłem w niedziele ponad 500 km i wyszło mi spalanie na poziomie 9,6l/100 km głównie autostrada i droga szybkiego ruchu. Za kilka dni wracam na przegląd tzw ZEROWY. Oby pozostało takie spalanie na poziomie 10l/100km.

Edytowane przez Sekwens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Witam chcę założyć gaz do auta jak w temacie i w BRC zaproponowali jakiś Sequent 32 za jakieś 2600 zł a gość co montuje STAGa nie powiedział jaka instalacja ale że minimum 4000zł bo z tym silnikiem jest problem i nic tańszego nie poleca. Mam prośbę od osób które mają gaz w takim aucie o jakąś podpowiedź bo nie wiem co mam robić.

No to nieźle chciał Cię skroić - za 4000,00 zł to można założyć instalację do silnika bezpośrednim wtryskiem benzyny. Ogólnie ten silnik (ALT) jest stworzony do gazu. Ja mam na przykład instalację Elpigaz sterownik z autoadaptacją OBD na wtryskiwaczach Romano Fast i z reduktorem Cometa-I. Śmiga jak złoto. BRC to też jest dobry wybór. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Witam chcę założyć gaz do auta jak w temacie i w BRC zaproponowali jakiś Sequent 32 za jakieś 2600 zł a gość co montuje STAGa nie powiedział jaka instalacja ale że minimum 4000zł bo z tym silnikiem jest problem i nic tańszego nie poleca. Mam prośbę od osób które mają gaz w takim aucie o jakąś podpowiedź bo nie wiem co mam robić.

No to nieźle chciał Cię skroić - za 4000,00 zł to można założyć instalację do silnika bezpośrednim wtryskiem benzyny. Ogólnie ten silnik (ALT) jest stworzony do gazu. Ja mam na przykład instalację Elpigaz sterownik z autoadaptacją OBD na wtryskiwaczach Romano Fast i z reduktorem Cometa-I. Śmiga jak złoto. BRC to też jest dobry wybór. Pozdrawiam

Ile Tobie pali średnio. Bo ja już zrobiłem 5tyś km ( byłem na wakacjach ) i spalanie miałem minimalne 9,5l. a max 11,2l.

Edytowane przez Sekwens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ile Tobie pali średnio. Bo ja już zrobiłem 5tyś km ( byłem na wakacjach ) i spalanie miałem minimalne 9,5l. a max 11,2l.

Mam mniej więcej tak samo 10 do 11 litrów w cyklu mieszanym :) . Na trasie jeszcze nie wiem bo nigdzie dalej nie wyjeżdżałem - zrobiłem dopiero 2000 km. Aha ja mam Multitronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ile Tobie pali średnio. Bo ja już zrobiłem 5tyś km ( byłem na wakacjach ) i spalanie miałem minimalne 9,5l. a max 11,2l.

To zdrowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Tobie pali średnio. Bo ja już zrobiłem 5tyś km ( byłem na wakacjach ) i spalanie miałem minimalne 9,5l. a max 11,2l.

Mam mniej więcej tak samo 10 do 11 litrów w cyklu mieszanym :) . Na trasie jeszcze nie wiem bo nigdzie dalej nie wyjeżdżałem - zrobiłem dopiero 2000 km. Aha ja mam Multitronica.

a jak z olejem bierze? bo ja po 3tyś dolałem jakieś 600ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a jak z olejem bierze? bo ja po 3tyś dolałem jakieś 600ml

Bierze, bierze. Robiłem wymianę oleju i filtrów bezpośrednio po zakupie i zalali mi oleju do maxa a dziś po 2000 km mam około 1/2 pomiędzy max i min. Tak że widać że to rasowy ALT :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z olejem bierze? bo ja po 3tyś dolałem jakieś 600ml

Bierze, bierze. Robiłem wymianę oleju i filtrów bezpośrednio po zakupie i zalali mi oleju do maxa a dziś po 2000 km mam około 1/2 pomiędzy max i min. Tak że widać że to rasowy ALT :grin:

a ile jest różnicy pomiędzy max i minimum 1litr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam zalane Motule 8100 X cess teraz na dolewkę przez pomyłkę kupiłem Motul 8100 X clean ale o tej samej gęstości. Dolewać czy kupić prawidłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile jest różnicy pomiędzy max i minimum 1litr ?

Według mojej wiedzy jest to około jednego litra.

jak mam zalane Motule 8100 X cess teraz na dolewkę przez pomyłkę kupiłem Motul 8100 X clean ale o tej samej gęstości. Dolewać czy kupić prawidłowy?

Według informacje ze strony Motula możesz (zobacz link poniżej)

http://motul.sklep.pl/pl/home/28-motul-8100-x-cess-5l.html

Edytowane przez bolnyj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za instalacje płaciłem 2700 zł. Stag 4+, wtryski hana 2000 umieszczone bezpośrednio przy wtryskach benzynowych. Po przebiegu 50tys km jeździ idealnie, wymieniałem jedynie reduktor, bo nie trzymał ciśnienia. Spalanie trasa 9-10,5 L. Tryb miejski 1,2,3 bieg od świateł do świateł 11,5-13,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za instalacje płaciłem 2700 zł. Stag 4+, wtryski hana 2000 umieszczone bezpośrednio przy wtryskach benzynowych. Po przebiegu 50tys km jeździ idealnie, wymieniałem jedynie reduktor, bo nie trzymał ciśnienia. Spalanie trasa 9-10,5 L. Tryb miejski 1,2,3 bieg od świateł do świateł 11,5-13,5L.

ja podobnie, po wymianie reduktora na dobry również można powiedzieć że zapłaciłem 2700 zł

z tym że ja dopiero zrobiłem 17 tyś na niej ;)

spalanie mam podobne :)

jeżeli chodzi o ALT najważniejsze jest BARDZO DOBRE WYSTROJENIE INSTALACJI

to 80% sukcesu

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...