Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda a współwłaściciel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego że kończy mi się ubezpieczenie dzisiaj poszedłem to agenta i ku mojemu zdziwieniu okazało się że straciłem moje dotychczasowe zniżki a na mojej poprzedniej polisie zanotowano szkodę. Jak się później okazało chodzi o kolizje mojej siostry na jej aucie.

Poniżej spróbuje przytoczyć jak cała sytuacja wygląda.

Są trzy osoby: Ja, siostra numer 1 (s1), siostra numer 2 (s2)

S1 jest najstarsza jak do tej pory miała maksymalne zniżki dlatego ja w momencie kupna samochodu wziąłem ją do siebie na współwłaściciela,( w dowodzie jest współwłasność z S1 ale polisa OC jest tylko na mnie)

S2 zrobiła tak samo jak ja dopisała sobie S1 jako współwłaściciela żeby mieć tańszą składkę OC.

W sierpniu ubeigłego roku Siostra S2 miała kolizje no i to właśnie wpłynęło na to że w tym roku moja składka jest o wiele wyższy bo utraciłem swoje dotychczasowe zniżki.

Moje pytanie brzmi czy to jest możliwe?? zrozumiałbym gdyby to S1 spowodowała kolizje bo to mój współwłaściciel ale taka sytuacja troche mnie dziwi.

Co mogę teraz zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Twój ból, niestety tak to jest jeśli osoba która nabyła pełnych zniżek staje się współwłaścicielem wielu samochodów tak jak w Twoim przypadku, każda kolizja czy jednego czy drugiego a nawet trzeciego kierowcy powoduje to że każdy z Was "dziedziczy" tą kolizja i w efekcie czego spadają Wam wszystkim zniżki a dokładnie Siostrze dzięki której macie te zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie kolego zmartwiłeś, myślałem że coś da się z tym zrobić, naprawdę tak to z tą współwłasnością jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, wiem bo mam podobnie ;) Taki to jest właśnie szkopuł w tym "myku" że jak ktoś gdzieś stuknie, puknie to wszystkim "podopiecznym" lecą zniżki.


To czasami lepiej z własnej kieszeni naprawić wyrządzoną szkode jeśli nie jest zbyt kosztowna, żeby uniknąć płacenia z ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...