Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AFN podczas jazdy zaczął szarpac i zgasł


matyss___

Rekomendowane odpowiedzi

witam..wczoraj w trasie autko odmówiło mi posłuszeństwa i wróciłem na lawecie...podczas jazdy zaczeło drgac(tak jakby dwumas ) i po chwili zgasło..już odpalić sie nie dało ..chociaz silnik kreci...podpinałem waga i nie ma zadnych błedów..postał noc a dzisiaj jak go chciałem odpalic to zapalił na chwilke zaczał glośno chodzic nierówno jakby na 3 gary i go wyłaczyłem...aktualnie zaciągłem go do mechanika..miesiac temu miałem wymieniany kompetny rozrząd i zastanawiam sie czy przypadkiem nie przezkoczył gdzies o ząbek czy cos(o ile to mozliwe) po zdjeciu osłony rozrzadu 2 górne znaczniki pokrywaja sie na dole nie wiem nie widac bez rozbierania...filtr paliwa zmieniałem jakies 15tys temu.....jedno co zauwazyłem to jak na autostradzie ejchałem 150-170 dośc mocno kopcił na zcarno , ze az w lusterku widziałem a wczesniej tego tak nie było ( autko po programie 155ps awx 216 bosio dawka z tego co pamietam koło 3.5-4) 2 tygodnie temu zakupiłen nowe regenerowane turbo z gwarancja 12 miesiecy (stare zaczeło wyc i dostało luzy wzdłuzne (3-4 mm !!!)wtryski mam bosio 216 jakies 30-35tys pzrelot (tyle tez miało turbo które padło chyba troche malo???)

od czego najlepiej zacząc zeby zdiagnozowac usterke ..chyba , zktoś juz mial coś takiego ..

nie przeszukiwałem forum celem znalezienia odpowiedzi gdzyz mam w tym tyg straszny młyn i nie mam zcasu zabardzo zeby grzebac w internecie...zeby jeszcze tego było mało zachcialo mi sie rozbierac tydzien temu 2gie auto w domu i aktualnie oba bez mozliwości jazdy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalaj przód i sprawdź rozrząd. Jeżeli on będzie ok no to sprawdzenie kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko jutro pod wieczór bedzie zdiagnozowane..jedno co jest dziwne to puszka filtra powietrza zamiast zasysać powietrze to nim bucha na zewenatrz ii jak odpala to chmura z tyłu ale taka jasna siwa jakby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś się zawiesiło w głowicy skoro dmucha w filtr, nie miałeś metalicznych dźwięków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych objawów podzcas jazdy nie było ..zaszarpał z 5-7 sekund i zgasł..

zadnych metalicznych dźwieków nie było


wszystko jasne..zerwał sie zawór i został wbity w tłok przy okazji porysował cylinder takze szukam gołego slupka AFn

Edytowane przez matyss___
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych objawów podzcas jazdy nie było ..zaszarpał z 5-7 sekund i zgasł..

zadnych metalicznych dźwieków nie było

wszystko jasne..zerwał sie zawór i został wbity w tłok przy okazji porysował cylinder takze szukam gołego slupka AFn

A dawałeś w piz*e? Czy normalna jazda - lekko gaz i się toczyłeś do przodu i nagle jeb? Niestety, pancerne silniki ale trzeba mieć na uwadze że lubi sobie w nich pęknąć tłok, albo jak u kolegi zerwać zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie stało to normalna jazda 90-100km/h jakies 15km wczesniej zjechałem z autostrady a tam no jak to na autostradzie koło 170 sie toczyłem ....ale to auto od 5 lat mam i po autostradzie przewaznie sie poruszałem 160-200 zalezy to okoliczności..no niesttey zrobiłem od zakupu 70tys i bedzie next


szukam gołego slupka na juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...