Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.8 ARG 2000r. Kontrolka ciśnienia oleju


Michal S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent: Audi A4 B5 Lift AVANT 2000r. Silnik 1.8 ARG 125km. Przebieg 292000kkm.

Od tygodnia na rozgrzanym silniku zaświeca się kontrolka ciśnienia oleju, ale tylko na biegu jałowym. Zapiszczy 3 razy zamruga i gaśnie. Jeżeli zatrzymam się i zwiększę obroty powyżej 1000 kontrolka nie zaświeci się.

Wymieniłem czujnik. Dalej to samo.

Następnie zmierzyłem ciśnienie na oleju manometrem. Na biegu jałowym nie spada poniżej 1.0 bara oscyluję w granicach 1.1 do 1.2, ale nigdy poniżej 1.0 bara. Po dodaniu gazu ciśnienie oleju szybko i płynnie rośnie. Nie potrafię powiedzieć jakie ma wartości przy wyższych stałych obrotach. Nie zwracałem wtedy na to uwagi.

Następnie zrobiono płukankę silnika, wymianę pompy olejowej, oczywiście filtr oleju i olej. Oliwa zalana Motul 10w40. Przy ściąganiu miski olejowej mechanik nie stwierdził zużycia panewek. Wręcz stwierdził, że jak na przebieg są w bardzo dobrej kondycji. Żadnej poprawy, no może minimalnie bo ciśnienie na biegu jałowym nie spada poniżej 1.1 bara.

Moje pytanie jest następujące. Czy jazda z takim ciśnieniem stwarza niebezpieczeństwo dla silnika? Gdzie dalej szukać przyczyny takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a smok był czyszczony???najczęściej smok albo pompa olejowa nie domaga sprawdż też czy masz właściwy filtr oleju :hi:

Producent podaje ciśnienie na wolnych obrotach 1.0 do 3.5 bar a przy 3000 rpm ciśnienie 5.0 do 7.0 bar. Z tym że ciśnienie dolne należy uznać za graniczące ze śmiercią silnika.

Edytowane przez damian111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie na wolnych obrotach biegu jałowego masz za małe! Przyczyny mogą być dwie. Pierwsza to pompa oleju /nie napisałeś jakiej firmy pompę założyłeś? /. Druga to zużyte łożyska wału korbowego. Przerabiałem to w moim ADR / rozszczelnienie na łożyskach wału korbowego i ciśnienie uciekało/wymiana pompy oleju, czyszczenie itp.,itd. nic nie dało/. Remont silnika nie opłacalny.. Po wymianie słupka /anglik/ ciśnienie na wolnych po rozgrzaniu 2 bara i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozszczelnienie na łożyskach wału korbowego i ciśnienie uciekało

można to stwierdzić na "oko" bez rozbierania?

Dla potomnych. Nie pompa, nie smog i nie czujnik, ani żadne uszczelnienia. Wałek ssący wydarł dziurę w szklance, przez którą uciekał olej. Opiłki krążące w układzie zdarły krzywki wałka w szpic, a także wyfrezowały żłobienia w głowicy. . Dla zainteresowanych wrzucę zdjęcia. Jeżeli ktoś ma podobny problem proponuje zajrzeć pod pokrywę zaworów. Wymienił silnik na ADR przed liftowy. Nie polecam bo to dopiero początek innch problemów, o których gdzie indziej. W każdym bądź razie nie jest to p&p. Pozdrawiam. Dobrej nocy

Dla potomnych. Nie pompa, nie smog i nie czujnik, ani żadne uszczelnienia. Wałek ssący wydarł dziurę w szklance, przez którą uciekał olej. Opiłki krążące w układzie zdarły krzywki wałka w szpic, a także wyfrezowały żłobienia w głowicy. . Dla zainteresowanych wrzucę zdjęcia. Jeżeli ktoś ma podobny problem proponuje zajrzeć pod pokrywę zaworów. Wymienił silnik na ADR przed liftowy. Nie polecam bo to dopiero początek innch problemów, o których gdzie indziej. W każdym bądź razie nie jest to p&p. Pozdrawiam. Dobrej nocy

Edytowane przez Michal S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...