Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik deszczu


jarekkaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pacjentem jest Audi A4 B7 3.0 TDI 2005r. Od zakupu nie działa mi czujnik deszczu. Po ostatnich deszczowych dniach postanowiłem się za to zabrać.

Gdy przełączam manetkę na 1 bieg, czyli powinien się uaktywnić czujnik jest brak reakcji. Kolejne biegi działają bez problemu choć one już nie wykorzystują czujnika deszczu. Dodam że przełącznik świateł mam cały czas na AUTO oraz zmiana świateł po zmierzchu działa poprawnie.

Diagnostyka modułu 09 nie wykazuje żadnych błędów.

Proszę o pomoc, jazda na 2 biegu (wycieraczki chodzą bez przerwy) jest dosyć uciążliwe przy małych opadach deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czujnik przylega do szyby.

Wygląda to tak :

1167f6b882dc8.jpg

//EDIT

po małych poprawkach wygląda teraz tak:

345394aca260c.jpg

ale nadal nie działa :( podczas dociskania chwilowo jakby się załączał, jakby coś nie łączyło

Edytowane przez jarekkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że żadnych błędów nie rejestruje, raczej do wymiany. Ja ostatnio kupiłem sprawną używkę za 30 zł. Jeszcze można sprawdzić czy są prawidłowe kodowania centralnej elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu na pierwszą pozycję (w której czujnik reguluje szybkość działania) wycieraczki powinny przynajmniej raz zadziałać i reagować ponownie na zmianę czułości ( pokrętło na manetce). Jeśli się tak nie dzieje to zainteresowałbym się manetką. Jeśli reaguje to do zmiany czujnik. U mnie czujnik przestał reagować na deszcz po wymianie szyby, do dzisiaj zastanawiam się czy to nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy działania warsztatu wymieniającego szybę.

Kodowanie też oczywiście warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawić ( wyciągnąć pecherzyki powietrza ) z mocowania czujnika deszczu ? U mnie włącza się ale z długimi przerwami ( za długimi ) gdy poruszam obudowa odrazu się załącza. Wydaje mi się ze kłopoty zaczęły się po wymianie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu na pierwszą pozycję (w której czujnik reguluje szybkość działania) wycieraczki powinny przynajmniej raz zadziałać i reagować ponownie na zmianę czułości ( pokrętło na manetce). Jeśli się tak nie dzieje to zainteresowałbym się manetką. Jeśli reaguje to do zmiany czujnik. U mnie czujnik przestał reagować na deszcz po wymianie szyby, do dzisiaj zastanawiam się czy to nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy działania warsztatu wymieniającego szybę.

Kodowanie też oczywiście warto sprawdzić.

Czujnik reaguje na zmiany prędkości na manetce. Wycieraczki wtedy wykonują jeden ruch.

Rzeczywiście może wina leży w szybie, dziś zauważyłem że nie jest oryginalna czyli była wymieniana. Możliwe jest że powodem jest za małe oczko "naklejki" ? Czujnik wydaje być się większy niż dziurka w tej "naklejce" na szybie.

Co do kodowania, podpowiecie jak to sprawdzić ?

Edytowane przez jarekkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytaj Vagiem kodowanie MCE


http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Central_Electronics_%288EC/8ED%29

kodowanie + adaptacja kanał 13, 20 oraz wartości w 21 i 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytaj Vagiem kodowanie MCE

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Central_Electronics_%288EC/8ED%29

kodowanie + adaptacja kanał 13, 20 oraz wartości w 21 i 22

ok więc tak:

Software Coding: 11121

WorkShop Code: 00000

Adaptacja:

kanał 13 wartość 114

kanał 20 wartość 2

kanał 21 wartość 59

kanał 22 wartość 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że w adaptacjach jest taka korekta czujnika zmierzchu w % - przepuszczalność szyby czy coś w tym stylu. "Kręciłem" kiedyś tym, bo chciałem dopasować kiedy wykrywa dzień/noc, bo jak dla mnie na defaut-cie np. zbyt wcześnie zapala się CLH. Domyślnie jest bodajże 91%, siedziałem jak się ściemniało i podglądając w blokach pomiarowych natężenie światła jak z czasem spada co 1 i przy jakim ustawieniu jest day/night (ON/OFF) wyszło mi, że idealnie jest przy 20%. Happy, że jestem taki hakier :decayed: tak sobie jeździłem i cieszyłem idealnie przełączającymi dziennymi i CLH, niestety do pierwszego deszczu :kwasny: Automat praktycznie nie działał, coś tam podrygiwał czasem, ale nijak to się miało do, że tak powiem "sytuacji na szybie", a po zmroku już nie działał wcale. Skojarzyłem fakty i zmieniłem na 50%. W dzień dalej była kicha, w nocy reagował na deszcz tylko pod latarniami jak świeciły w szybę. Potem 75... i w końcu 91 :decayed:

Wnioski z tego takie, żeby po pierwsze sprawdzić, czy nie siedzi tam 0 czy 1%, bo wtedy chyba nigdy nie machnie. Po drugie sprawdzić, czy jest w nakodowane light i rain sensor (0 to brak) i sprawdzić resztę ustawień, bo jest tam tego sporo. W każdym razie tak jak pisali wyżej, po zmianie czułości musi machnąć, nie ma bata. Jak nie macha ani nie jeździ interwałowo, to coś z manetką.

A jak komuś coś zaczęło świrować po wymianie szyby to być może tym ustawieniem poprawi nieco sytuację.

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...