Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Audi pod LPG: 1,8T 163 czy 2.0 TFSI 200km


d3jv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy post na forum, nie chcę być zlinczowany, że zakładam gaz do audi i nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale... przejdźmy do sedna.

Zbieram się do zakupu swojego pierwszego w życiu Audi, wybór padł na B7 w sedanie z manualną 6 biegową skrzynią biegów i silnikiem turbo... Wymagania mam spore, ale gdyby nie to, że sobie jest postawiłem nie byłoby sensu zmieniać mojego obecnego auta. Od razu piszę, że klekoty odpadają - to nie dla mnie.

No i tutaj kluczowe pytanie: jaki silnik wybrać?

2.0TFSI 200km w moich okolicach jest dość sporo i to właśnie ku temu silnikowi bym się skłaniał, lecz przeraża mnie to, że temat LPG dla tej gamy silników jest praktycznie pusty.... Zagłębiłem się w temat, poczytałem o bezpośrednich wtryskach i zrobiło mi to wodę z mózgu...

Na ratunek przychodzi 1.8T 163km do którego można śmiało ładować gaz i jest dużo forumowiczów, którzy takowy posiadają... aczkolwiek po takie auto musiałbym sobie zrobić wycieczkę przez pół polski, bo w moich okolicach nic takiego, czym warto byłoby się zainteresować nie widzę...

Edytowane przez d3jv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredni wtrysk troche ogranicza osczędność na gazie.

Ja brałbym 1.8T. Jak martwisz się że będzie za słaby, to poszukaj projektów. A kasę zaoszczędzona na paliwie przeznaczysz na inne cele. Chyba że nie jest problemem płacic na 100km nie tylko 20zł na lpg ale drugie 20 na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, dzięki.

Jeszcze jedno pytanie...

Jaki przedział cenowy dla Audi B7 w właśnie tej wersji silnikowej (1,8t 163km)? Interesowałaby mnie wersja z nawigacją.... Mój budżet na samo auto to około: 33-35 tysięcy. Mogę go zwiększyć, ale nie chce bo po zakupie trzeba będzie zrobić porządny serwis filtrów, olejowy i rozrząd + trochę innych rzeczy, które wyjdą w trakcie... Znajdę B7 do takiej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz, tylko nie wiem czy z navi :)

Navi odpuszczam, bo już widzę, że ciężki temat - zainwestuję pewnie w stacje multimedialną, albo dołożę... A jak wygląda kwestia ze skrzynią - 1.8t 163km występuje w 6 biegach? Bo przejrzałęm oferty na allegro i prawie wszystkie są z 5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii LPG do silnika 2.0 TFSI - obaliłem pewien mit.

Ten silnik z natury pali sporo (tym bardziej wersja z automatem w quattro i na włączonej klimie). Przy obecnych cenach paliw koszt przejechania 100km wynosi mnie ok 26-27zł (a nie mam lekkiej nogi).

Spalanie 12 litrów gazu + 2 litry benzyny - myślę, że to nie wiele jak na 200KM mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bfb występuje w 6 biegach. Taki posiadam.

6 biegów w ośce to chyba okaz bardzo rzadko spotykany.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 33 tys kupisz spokojnie. Ja tez szukałem b7 1.8t Quattro znalazłem własnie za 33 tys pakiet startowy ze wszystkim co było możliwe plus wirus, ze względu na to ze 163km w tej budzie nie jest bardzo zwinne. O LPG nie myślę gdyż robię do 8 tys km rocznie. Szukaj 1.8t gdyż jest mniej problematyczny od tfsi. Ale wszystko zależy od tego w jakim stanie kupisz.

I do lpg bardzo dobry silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...