Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana gałki samochodowej S line


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy trzeba sciągać cały mieszek w B8 aby wymienić gałkę ? czy jest ona przekręcana ponieważ mam stara zniszczoną a mieszek w stanie idealnym i zależało by mi na samej gałce, jest gdzieś instrucja obsługi ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/178414-demontaz-podlokietnika-tunelu-konsoli-srodkowej-galki-zmiany-biegow/?p=2505496


Demontaz lewarka zmiany biegow

tunel4.png

– Wersja wyposażenia z automatyczną skrzynią biegów: przełączyć dźwignię przełączania zakresów w położenie S .
– Wyłączyć zapłon.
– Podważyć ostrożnie mieszek osłaniający dźwigni zmiany biegów / dźwigni przełączania małym wkrętakiem z boku strzałki i wywinąć w górę.

tunel5.png

– Sięgnąć ręką pod wkład konsoli środkowej strzałka A i wyjąć go ostrożnie w górę z konsoli środkowej strzałka B.
– Rozłączyć elektryczne złącza wtykowe i wyjąć ostrożnie wkład konsoli środkowej poprzez dźwignię przełączania zakresów / dźwignię zmiany biegów.

83266701.jpg


***** W przypadku zbyt gwałtownego pociągnięcia w górę wkładu konsoli środkowej może zostać uszkodzona blokada przy przycisku układu zezwolenia na wejście i uruchomienie , ponieważ przewód elektryczny prowadzący do przycisku jest nieco krótki. Wkład konsoli środkowej ostrożnie poluzować i pociągnąć w górę ***** .

53168422.jpg

21143074.jpg

36474761.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziękuje bardzo , cholera jednak przeraża mnie ten demontaż :( raczej zrezygnuje bo widze ze trzeba zmieniac mieszki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 MINUT roboty :wink: nie ma co sie bać

wiąże się to z wymiana całego mieszka :( a nikt nie sprzedaje kompletu jak widze nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A powiedzcie Panowie jak zdjąć ta spinke metalową żeby jej nie uszkodzić i żeby nadawała się do późniejszego założenia.

Ja akurat będę wymieniał gałkę razem z mieszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A powiedzcie Panowie jak zdjąć ta spinke metalową żeby jej nie uszkodzić i żeby nadawała się do późniejszego założenia.

Ja akurat będę wymieniał gałkę razem z mieszkiem

Opaska nówka z ASO groszowa sprawa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te zdjęcia i będę chciał wymienic mieszek tylko jak ? jak to mam delikatnie pociągnąc ew czymś podważyć ? aby nic nie pourywać/rozerwać ? manula ofc

nie rozumiem tych zdjęc aby wymienic w manualu mieszek trzeba rozkrecac konsole cała z tymi guzikami ?

edit : dobra mieszek wyszedł teraz jak sobie poradzić z tą spinka ?


Okej temat ogarnięty dałem rade siedzi jak ulał :D

Edytowane przez Treys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te zdjęcia i będę chciał wymienic mieszek tylko jak ? jak to mam delikatnie pociągnąc ew czymś podważyć ? aby nic nie pourywać/rozerwać ? manula ofc

nie rozumiem tych zdjęc aby wymienic w manualu mieszek trzeba rozkrecac konsole cała z tymi guzikami ?

edit : dobra mieszek wyszedł teraz jak sobie poradzić z tą spinka ?

Okej temat ogarnięty dałem rade siedzi jak ulał :D

Gdzieś gałę dorwał do s-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmieniał ktoś mieszek w gałce s-line? Jak się go zakłada?. Na gałce jest plastikowy pierścień, który po przekręceniu zaciska mieszek.

Nie wiem jak zdjąć ten plastik, bo bez ściągania nie wcisnę tam mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A powiedzcie Panowie jak zdjąć ta spinke metalową żeby jej nie uszkodzić i żeby nadawała się do późniejszego założenia.

Ja akurat będę wymieniał gałkę razem z mieszkiem

Opaska nówka z ASO groszowa sprawa :grin:

Opaska 5PLN

l4wkx3eq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Kręcenie tym plastikiem NIC nie da :/ Ma przy samej gałce takie zje...ny zatrzask.... :/ Mi osobiście nie udało sie zdemontować tej "obejmy" :/

Popatrz sobie u mnie w wątku

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274749-a4-b8-caha-by-simon-75/page-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Demontaż zajmuje dosłownie 3 minuty, ja ciągnąłem za mieszek do dołu przy samej nasadzie tego pierścienia, skóra się powoli wywija i pierścień wyskakuje z zatrzasku, bez żadnego kręcenia - tak więc próbuje :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Demontaż zajmuje dosłownie 3 minuty, ja ciągnąłem za mieszek do dołu przy samej nasadzie tego pierścienia, skóra się powoli wywija i pierścień wyskakuje z zatrzasku, bez żadnego kręcenia - tak więc próbuje :thumbup1:

U mnie ten sposób nie zadziałał :/

Mieszek zszedł z tego pierscienia a jego samego nie szło zdjąć z gałki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U mnie ten sposób nie zadziałał :/
Mieszek zszedł z tego pierscienia a jego samego nie szło zdjąć z gałki :/

Wiesz co, dziwna sprawa bo mam właśnie w ręku te gałkę i nie stawia to aż tak dużego oporu. Trzeba było może podgrzać ten pierścień suszarką, plastik byłby elastyczniejszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na no musze w wolnym czasie przetestowac wasz sposob bo wszedzie pokazane jest ze ten pierscien peka i wymieniamy na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 28.07.2016 at 1:10 PM, Treys said:

Okej temat ogarnięty dałem rade siedzi jak ulał :D

 

No napisałeś że ogarnięty a ja mam takie same wątpliwości jak Ty... no i jak podważyć ten mieszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem do siebie gałkę z B8 i zadziałał sposób z podgrzaniem pierścienia suszarką, a też na początku męczyłem na zimno i za cholerę nie chciał zejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z ETKĄ może mi podać ORI numery dla gałki A4 B8 manual standard. Mieszek mam w bdb stanie ale sam chrom na gałce jest trochę porysowany.

Pytanie czy w ASO to nie jest komplet gałka + mieszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...