Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BEX chwilowy brak mocy na niskich obrotach


gstgsm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od 4 miesięcy posiadam a4 z silnikiem bex, a od kilku nastu dni borykam się problemem chwilowego braku -spadku mocy . Tzn
jedziemy spokojnie 1bieg , 2 bieg -gaz wciśnięty lekko w stałej pozycji auto się delikatnie rozpędza i nagle ok. 2 sek. Brak mocy , a zaraz wszystko ok.
Usterka występuje sporadycznie góra raz dziennie. (Chociaż auto jest niezbyt dużo używane zwykle ok. 6-10km dziennie) . Jeślichodzi o wysokie obroty czy ostrzejsze przyspieszanie narazie wszystko ok. Auto ciągnie elegancko .
Temperatura silnika tez raczej nie gra roli . Zazwyczaj jest auto rozgrzane juz.
biorąc powyższe pod uwagę turbo chyba moza wyeliminować ?
Kompa narazie nie podłączalem .
ostatni błąd jaki wychodzil to coś w rodzaju grzałka termostatu . Ale temp. Pokazuje ok. I problem nie występował wcześniej kiedy ten błąd juz był.
Aha dodam jeszcze ze działo się to też na 3 biegu.

Pozwole sobie odswiezyc temat

problem wciaz nie rozwiazany .bylo lato problm sporadyczny , jest zimniej problem wiekszy

jest chlodniej, wilgotniej, odpalam po nocy, slychac pompe paliwa .troche dluzej niz zwykle. ale przestaje

auto praktycznie na kazdym biegu i przy nawet najnizszych obrotach np 1500 przy ruszaniu ma problem czyli jakby brak paliwa na chwile porostu brak reakcji na wcisniety gaz , wciskam gaz jest reakcja auto rusza po chwili jakby dziura ,musze puscic gaz i jeszcze raz wtedy jedzie.

auto rozgrzeje sie problemu praktycznie brak badz bardzo rzadko .

z bledow jest tylko 17700 map controlled engine cooling thermostate , czyli grzaka termostatu. jednak z tep, szystko ok. zawsze pokazuje ok.

sprawdzilem tez zaplony , nie wypadaja. sonda lambda ok.

reszty zabardzo newiem jak

internet przeszukany nic takiego samego niema.

myslalem pomp paliwa ale czy dobrze? auto odpala do strzalu. problem znika po rozgrzaniu

czekam na sugestie

dziek


Nikt nie miał podobnego problemu? Edytowane przez gstgsm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podłącz kompa i zrób logi dynamiczne.

Wepnij w układ paliwowy przed wtryskiwaczami manometr i sprawdź ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Jak tylko ogarnę chwile zrobię.

Tylko jeśli auto po rozgrzaniu jedzie juz ok a np. Logi były by robione właśnie wtedy to możliweze nic nie wykażą?

Czy poprostu postarac się na zimnym ? Choć tu też czasem ciężko trafić. Bywa że auto jedzie ok nawet zimne.

czy może nie ma to znaczenia?

tak szukałem jeszcze pod kontem braku reakcji na pedal gazu

i znalazłem watek gdzie ktoś pisal ze ma blad ESP

ja mam blad: 16955 brake switch p0571-008 implausible signal intermittent

czasem zaświeci mi się ESP , jednak ni jak nie pasowalo mi to do pedalu gazu czy przerwy

faktycznie auto zachowuje się dokladnie jakby mu puscic gaz , na chwile a potem lapie

czy wystarczy wyminic czujnik stopu?? hamulca? tak to się zwie?

ale co to ma z gazem

w tamtym watku kolega wyminil i pisal ze pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...