Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślizga sprzęgło po chipie


damianno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem dziś w moim Audi program na 168 km i 374 nm

wracałem autem do domu i zauważyłem że sprzęgło niestety się uślizguje na 5 i 6 biegu w przedziale 2200-2600 obrotów.

Nieco się rozczarowałem ponieważ podobno sprzęgła AVF wytrzymują nawet 400 nm

Rozumiem że moje sprzęgło jest w słabej kondycji, samochód ma potwierdzony przebieg 258 tys.

Mam taki dylemat: czy zakładać zestaw sprzęgła znowu od AVFa ( w moim wypadku jest to na 99 % droższa wersja ) czy zdecydować się na Zestaw sprzęgła od BRD.

Jak uważacie czy przy takiej mocy i momencie warto montować mocniejszy zestaw ? zaznaczę że samochodem chciałbym pojeździć jeszcze kilka lat

Zakładam że program jest wykonany prawidłowo, załączam pomiar z hamowni

http://www.directupload.net/file/d/4427/go7n9lve_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że podczas hamowania auta sprzegło nie ślizgało. Pewnie hamowane na 3-4 biegu.

Ja za niedługo tez będe przerabiał ten problem, ponieważ razy na 6 biegu zdarzyło mu sie zaslizgać.... ja mam 400nm i 180km

Na chwile obecną staram się nie ciągnąć silnika z niskich obrotów na wysokich biegach i mam spokój. odziwo nawet dwumas wytrzymał 100.000 od chipa.

To wszystko świadczy tylko o tym że sprzegła w AVF są naprawdę mocne wiec według mnie Ty masz je już w bardzo kiepskim stanie i jak wrzuciłbys oryginalne z AVF to przy Twojej mocy i NM dają rade bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...