Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B6 4.2 BBK - Bardzo czarny Avant


pawelosinski83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nr tego wzmacniacza mógłbyś podać może być na pw .

Do sedana i avanta jest taki sam ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij zdjęcie, powiększy się i widać numer.

Nie wiem czy do sedana jest taki sam... ten jest z avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz do sedna jest inny, numeru nie znam.

Z centralnym miałem tak samo, tyle, że mi udało się wyciągnąć silniczek/zamek bez demontażu ramki.

Ładna eSa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję chińskich rączek :-D
Mi było łatwiej i szybciej ramkę odkręcić niż szarpać się z zamkiem :-D
Kiedyś w B5 próbowałem zamek wyjąć bez demontażu ramki i po tych doświadczeniach tutaj nawet nie sprawdzałem czy się da tylko odkręciłem ramkę :-D

Dzięki ;-)

Mały update: multikiera z przedliftowego RS5 + poduszka + moduł Q + taśma z A4 B7

Kierownica jest meeega - bardzo gruba "w dotyku" i świetnie wyprofilowana, z carbonami komponuje się idealnie we wnętrzu. Za jakiś czas dorzucę perforowaną gałę biegów i rączke ręcznego :)

1. Kostka z B7, piny 1 i 2 do poduszki, 3 i 4 zwarte (żeby zewrzeć drugi ładunek po podłączeniu kostki)

c3d28d6f44bdf31dmed.jpg

69fdeff082a38af0med.jpg

2. "Under construction":

17f9f52352828fb4med.jpg

3. I gotowe:

1a8f56b825e4a30amed.jpg

8e6ae7d6ef4a626bmed.jpg

12d647d69d87fdc0med.jpg

069f78e77f080d69med.jpg

d5f61210c17b2fc5med.jpg

Pasażer na gapę: :decayed:

bałem się szybę otworzyć po drodze do roboty, po robocie też na mnie czekał, ale potem sobie poszedł :grin:

ad3e18ffe9de99e0med.jpg

d7b0da0801bfd6f7med.jpg

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowo, szkoda tylko ze kiera nie jest ścięta :/ chyba ze preferujesz okrągła..

Ścięta kiera w kombiaku z automatem? Co to, to nie ;-) Już do tej nie byłem do końca przekonany, bo wydawała mi się zbyt agresywna. Chciałem "spokojną", gładką z B8 w pierwszej kolejności...

Do jakiegoś 400 konnego sedana może bym się prędzej zdecydował... ;-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na mały update...

Z niemiłych wieści - odzywa się rozrząd - szykuję się więc na jego serwis...

Chciałem to zrobić w przyszłym roku, ale coż - wiadomo, że BBK ma tu więcej do gadania :kox:

42c6975718348d37med.jpg

W międzyczasie wymieniłem sobie głośniczek w zegarach:

Zamiennik VISATON'a pasuje 99% P&P, "gra" super :)

80b4a2902bf363f7med.jpg

467c80a7b4f6e619med.jpg

6fad73ddfaaa11fcmed.jpg

Wleciał też w końcu VFIZ:

Mam pomiary IAT, temp oleju, rzeczywistą prędkość, całą diagnostykę jak w VCDS - wszystko z poziomu kierownicy i FIS'a - zaje...ste to jest :-)

(btw - temp powietrza w kolektorze, w korku w mieście ma nawet 60*C przy obecnej pogodzie... jakaś masakra...)

Do tego fajne logo startowe S4 i test wskazówek :banan:

dbf384ae87937a01med.jpg

a9f6d800611d4f2amed.jpg

No i LED'owe podświetlenie tablicy:

62279c4468feaf50med.jpg

7f42c3f1ad18ebbdmed.jpg

5371bafb348621eemed.jpg

41689ff2176b7d29med.jpg

2861ee1826a4e03dmed.jpg

Kupiłem też lotkę, ale poczeka póki co do wiosny... ^_^

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś ten głośniczek?

Głośniczek w TME:

http://www.tme.eu/pl/details/vs-k36wp-50/glosniki/visaton/2913/

trzeba wylutować podstawkę z zegarów, wycisnąć stary głosniczek, wcisnąć nowy (ja dla pewności kropelką przykleiłem), podlutować druciki i wlutować na miejsce

Opowiadaj mi tu jak ogarnąć tego fisa:) i gdzie to kupic

FIS kupisz u Mariusza: (ja kupiłem używkę od Bieńka)

http://www.qmatis.com/pl/devices/menu-vfiz/menu-vfiz-audi

podłączasz, kodujesz zegary na telematica i musisz mieć kierę z multifunkcją lub panel menu przy ręcznym do obsługi ;-)

---

Panowie, poważnie myślę nad powrotem do 2.7 i pójściem jednak trochę w moc... :-P

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie mocno 2.7 to tez nie lada grosik.... do tego przeszczep. Jak bym kupil B5 a tego sprzedał i wtedy się bawil

Przecież sprzedałem S4 B5 żeby kupić S4 B6 :kox: Mieć V8 i automat... Ale nie wiem, czy nie była to decyzja zbyt pochopna :wink: Brakuje mi czasem możliwości aby trochę sobie poszaleć :wink:

Nie chcę budy B5, B6 jest super i chcę z nią zostać na 100%

Teraz jest okazja na zmianę, drugiej takiej pewnie nie będzie :(

Zrobienie 2.7 na hybrydach na ~360KM (lub ewentualnie K04 400+) i swap, odliczając sprzedaż BBK wyjdzie kosztowo porównywalnie jak pozostanie z BBK i zrobienie rozrządu... Także to drugorzędna sprawa...

Na prawdę mam duży dylemat, bo V8+tip to genialne połączenie... ale 2.7 z manualem też było mega...

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że znalezienie zdrównego 2.7 jest tak samo mało realne jak 4.2 w S i obawiam się ze koszty doprowadzenia do porządku nie będą male

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że znalezienie zdrównego 2.7 jest tak samo mało realne jak 4.2 w S i obawiam się ze koszty doprowadzenia do porządku nie będą male

więcej wiary Macieju :grin:

obcowałem z 2.7 biturbo ponad 2 lata, znam go bardzo dobrze, duuuużo sam w nim grzebałem, wiem na co zwrócić uwagę. Znaleźć zdrowego jest dużo łatwiej, bo masz do dyspozycji allroady z motorami BES, z mniejszą mocą i doładowaniem jak S4 B5 i były zestawiane tylko z automatami - miały także zupełnie inną grupę docelową kierowców.

Ale to nei jest postanowione, póki co tylko rozważane... wszyscy wkoło mówią, żeby zostawić 4.2

Ja znów boję się, że jak wrzucę 2.7 to będę tęsknił za 4.2 bardziej niż teraz za 2.7 ;-)

......

Chyba jednak zostanę przy V8 :-D

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic się nie dzieje... :huh:

Znienawidzony przez wszystkich 4.2 BBK zagrzeje u mnie miejsce na dłużej... no lubię jednak tą mendę, no... :grin:

Skompletowałem 99,9% gratów do dużego serwisu rozrządu, na początku 2017 maszyna pójdzie do doktora. Fazatory dam Pawłowi do regeneracji. Wlecą przekłądki termiczne kolektora dolotowego + czyszczenie kolektora oraz wymiana klapki w kolektorze na carbonową. Przy okazji regeneracja konwertera oraz nowy olej i filtr do skrzyni. Po całym zabiegu planuję shamować pudło - z czystej ciekawości - i będę trzymał kciuki, żeby była seria :decayed: .

9ea3eb09ce3df6aemed.jpg

2257c53de48add3bmed.jpg

18c97896c8e39b1bmed.jpg

A z przygód to nieoczekiwana wymiana mechanizmu podnoszenia szyby :-P

65c65b3f960e4d61med.jpg

affa8a91030bc136med.jpg

Kupiłem też nową klapke akumulatora :huh: i dekle do lamp oraz soczewki z A4B8. Porównam je z wcześniej kupionymi soczewkami intemo z tiguana i te, które bardziej mi będą pasować trafią do lamp. Lampki przejdą też duże mycie i polerkę z lakierowaniem, bo w nocy księżyc lepiej oświelta drogę niż ja :facepalm:

ec18d1acef85ffdamed.jpg

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Masz piękne auto i świetny silnik (no i brzmienie V8 :D)

Wg. mnie nie ma co rozważać powrotu do 2.7 V6 TT.

Jeśli korci Cię moc pomyśl nad superchargerem do V8, poczytaj niżej:

http://www.audiworld.com/forums/s4-b6-b7-platforms-discussion-49/2005-s4-supercharger-upgrade-help-2773879/

https://jhmotorsports.com/shop/catalog/jhm-supercharger-kit-for-b6-b7-s4-stage-p-819.html

http://www.vfengineering.com/s4/

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miał bym wsądzić turbo za 30 tys zł to wolał bym sprzedac moje S4 i dołożyć do S4 B8 V8t...

Co nie zmienia faktu że podzielam zdanie Pawła. Lubię tą loszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za ilość włożonej pracy w auto. Widzę, że masz smykałkę.

Co do poprawy dynamiki to z wolnossakiem też można zrobić pare ciekawych tricków aby poprawić moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...