Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak rozkodowac RADIO Dekodowanie radia po S/N


Gac3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :hi:

Polecam

http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/elektronika-elektryka-2861/news-zgubiony-kod-do-radia-sa-na-to-sposoby,nId,2313023#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

http://forum.kody-radio.pl/index.php

http://www.radio-code.lt/radio-audi


http://auto-info24.pl/jak-rozkodowac-radio,a125







http://kody-radio.pl/samochody/audi lub KLIK

Zdekodowali mi radio Concert 2 na podstawie S/N z obudowy radia. Koszt 50pln przelewem bez wychodzenia z domu. Czas oczekiwania ok 18h (piszą do 24h). Koszt innych od 15-80zł. Jeśli plomby originalne to się podejmują (radio nie grzebane przez elektroników, którzy mogli zmienić kod).

Pozdrawiam
Gac3k

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytanie kodu z eeprom to 30minut roboty. A nie 18h nie wiem w czym ta oferta jest bardziej konkurencyjna.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytanie kodu z eeprom to 30minut roboty. A nie 18h nie wiem w czym ta oferta jest bardziej konkurencyjna.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Wiem wiem, że odczytanie kodu z chipa to chwilka dla specjalisty elektronika. Tutaj odczytują kod zdalnie przyjacielu zapewne z bazy danych Audi :) Nie trzeba nic w radiu grzebać, rozplombowywać. Dostajesz kod emailem. Ja aktualnie wyniosłem się z Wrocławia do małej wsi pod Oławą więc sama jazda do szpeca to koszt + koszt jego + mój czas + paliwo to na pewno więcej jak zapłacone przeze mnie 50zł wyniesie.

Jak dla mnie metoda bomba. I radio masz z ori plombami (można później łatwiej sprzedać).

Edytowane przez Gac3k
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie potrzebuje kod do radia w tym rzecz ze radio kupilem od kumpla za niewielkie pieniadze tylko tyle ze jest w tym chaczyk brak kodu :kwasny: wyskakuje safe i 2 proby nie udane jakimis kalkulatorami z neta :angry: co zrobic moze ktos cos wie na ten temat byłbym bardzo wdzięczny. :mellow:

Podaje nr z radia :

AUZ5Z4A5088886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

safe to licznik błędu tzw kara za złe wpisanie kodu. Jeśli nie było dłubane w radiu to czasami te bazy danych działają Jeśli było dłubane w radiu to kasa wywalona w błoto.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ogarnietego w car audio ;-) ja tak zrobiłem z rns-d. 70zł i kod szczytany z epromu (nie ważne czy ktoś coś zmieniał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz plomby całe i numer seryjny to pisz do tego serwisu, który podałem w 1 poście. Niech Tobie wyceni od 15zł najtańsze kody mają.
Jeśli mieszkasz w większym mieście to podskocz na giełdę tam czasami za 30pln rozkodowują szpece otwierając radio i wyciągając kod z chipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem na olx ogłoszenia dot. odczytywania kodu pin do radii np rnse po nr seryjnym zaczynającym sie na AUZ.... jak twierdzą, wysyła się nr, czeka 2 godz i jest mod pin. Czy jest to możliwe, żeby w taki sposób odzyskać kod pin ? 

Drugie pytanie, np rnse ma menu wewnętrzne. Kombinacja guzików pokazuje menu ukryte. Tam też znajduje sir numer seryjny radia. To jest ten nr za pomocą którego np w aso można odzyskać nr pin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr seryjny masz na naklejce lub odczytasz vag. Można też użyć specjalnej płyty z softem i też odczytasz pin

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szukałem na forum gdzie szukać tego nr za pomocą vag, nie mogę znaleźć - mam kabel i program także można się pobawić. Trzeba wejść w navi albo radio i tam szukać czy jest to bardziej skomplikowane i szuka się zupełnie gdzie indziej ?

Co do nr seryjnego w ukrytego menu rnse, rozumie, że ten nr podany w menu i opisany jako nr seryjny radia to mie jest ten właściwy nr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS adres 56 i masz guzik Advanced ID - 1A. W nowym 9knie masz Serial numer.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ziomal-84 napisał:

VCDS adres 56 i masz guzik Advanced ID - 1A. W nowym 9knie masz Serial numer.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Ok dzięki, przetestuje wieczorem.

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomekxp2 napisał:

 

 

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przez vcds, jest nr seryjny AUZ..... W ramach informacji jest on taki sam jak nr seryjny w ukrytym menu. Dziękuję za pomoc :hi:

Edytowane przez tomekxp2
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod jest do odzyskania po vin ale tylko wtedy jeśli nikt nie gmerał przy radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tom A4 napisał:

kod jest do odzyskania po vin ale tylko wtedy jeśli nikt nie gmerał przy radiu.

Po VIN też można, ale jest też opcja za pomocą numeru seryjnego AUZ.... w ASO oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno i drugie w aso jeśli radio legal jeśli nie wtedy zaczynają się schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz.  Chociaż nie wierzyłem do końca, że na odległość można na podstawie numeru seryjnego AUZ.... uzyskać kod pin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tanio, na olx to 40-50 zł sobie wołają.  Masz może taką możliwość w tej kwocie ? :). Oczywiście radio legal. 

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...