Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Każdą oddzielnie, wszystkie na raz tylko po wypięciu bezpiecznika od licznika (instruments cluster), przynajmniej ja innego sposobu nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno :)
Zrobiłem dzisiaj 100km i muszę przyznać, że po wyważaniu/geometrii jest różnica :)


Teraz zastanawia mnie inna sprawa. We wtorek odebrałem samochód po wymianach olejów. W domu zobaczyłem, że olej jest na minimum na bagnecie. Zrobiłem jakieś 300km i wyświetliła mi się kontrolka, że olej jest na minimum. No i jest lekko pod kreską na bagnecie. Zastanawiam się, czy jest to normalne zużycie oleju. Wlany był Castrol Edge 5W30. Jutro muszę szukać czegoś na dolewkę. Przy okazji mam pytanie, ile mniej więcej objętości obejmuje miarka na bagnecie? Pół litra? Litr?

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złopie olej , co do marki oliwy to zmień ją jak najszybciej i nie chodzi mi o to ze po zmianie będzie mniej brał ale ten olej to syf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno :)

Zrobiłem dzisiaj 100km i muszę przyznać, że po wyważaniu/geometrii jest różnica :)

Teraz zastanawia mnie inna sprawa. We wtorek odebrałem samochód po wymianach olejów. W domu zobaczyłem, że olej jest na minimum na bagnecie. Zrobiłem jakieś 300km i wyświetliła mi się kontrolka, że olej jest na minimum. No i jest lekko pod kreską na bagnecie. Zastanawiam się, czy jest to normalne zużycie oleju. Wlany był Castrol Edge 5W30. Jutro muszę szukać czegoś na dolewkę. Przy okazji mam pytanie, ile mniej więcej objętości obejmuje miarka na bagnecie? Pół litra? Litr?

Może za mało oleju wlali albo coś, ja jak kupowałem olej to mówili ze 4 litry swiat wystarczy, wlałem ale przejechałem troche i zaraz kontrolka, co sie okazało wchodzi 4200 ml dolałem i już nie wyskakiwała kontrolka, a po przejechaniu 300 km myślę że by tyle oleju nie wziało. przed wymianą jezdziłeś i było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że będzie brać, ale chyba liczyłem na trochę mniej :) Wymieniałem olej tydzień po zakupie i popełniłem głupi błąd nie sprawdzając stanu w momencie zakupu, bo wiedziałem, że zaraz i tak wymienię. Sprawdziłem tylko przed wymianą i było na minimum.

Skoczę jutro na stację kupić dolewkę i zobaczę, jak to będzie dalej szło. Tylko czy teraz do następnej wymiany dolewać Castrola czy jakikolwiek 5W30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek, byle z normą VW504 00/507 00

Sugeruję Ci jednak wymienić tę oliwę na Motul X-cess 5W40, a tuż przed wymianą, do starej oliwy dolać tzw. płukankę.

Mogę się założyć, że spadnie zużycie oleju... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to 5w40 Millera cfs ewentualnie LM 5w40 sht. Ile zrobiłeś km po wymianie oleju 300km-1l nie chce mi się wierzyć. Może nie dolali odpowiedniej ilości z tego co pamiętam to wchodzi 4.6-4.8l. Bagnet ma miarke 0.7l w tfsi. Dolej olej na full skasuj licznik i mierz.

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tego, co widzę, to spełnia on tylko VW 502 00 i VW 505 00

Ta norma też jest przewidziana dla Twojego silnika :hi:

Lej i nie dyskutuj, zobaczysz, że będzie lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie chłopaki z tym castrolem do mojego był lany od nowości przez niemca przy 200 tys km jak robiłem pompę oleju i lancuch silnik był czysciutki zero szlamu, oleju od zmiany do zmiany nie musze dolewac, zresztą w niemczech tunerzy polecają castrola, choć ja przeszedłem na valvoline vr1 5w 50 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię na razie parę tysięcy na aktualnym oleju. Chyba, że będzie niesamowicie brać. Dolałem dzisiaj do pełna i zobaczę za jakiś czas, co będzie. Poprzedni właściciel jeździł na Castrolu i mówił, że uzupełniał tylko raz pomiędzy wymianami. Może wkręcał, może nie. Wyjdzie w praniu. Jestem dobrej myśli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby zmiana oleju pomogła jak auto bierze olej szybciej zmiana pierścieni hehe ,nigdy nie ufaj sprzedawcy bo jak by powiedział ze złopie olej to by nikt nie kupił ... Trzeba potestowac nowe auto wszystko wyjdzie w praniu,powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Castrolu też więcej ubywało. Aktualnie LM SHT i pomiędzy wymianami dolewam tylko to co zostaje w bańce.

Warto zajrzeć, czy powodem ubywania oleju nie są jakieś wycieki. Pokrywa zaworów, pokrywa vacum, turbo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko castrol w niemcowni a w pl to nigdy nie będzie to samo

U nas jest dużo podróbek a nawet orginal castrola pewnie leci z innych rozlewni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię na razie parę tysięcy na aktualnym oleju. Chyba, że będzie niesamowicie brać. Dolałem dzisiaj do pełna i zobaczę za jakiś czas, co będzie. Poprzedni właściciel jeździł na Castrolu i mówił, że uzupełniał tylko raz pomiędzy wymianami. Może wkręcał, może nie. Wyjdzie w praniu. Jestem dobrej myśli :D

Mamy ten sam silnik,ciekawe jak u Ciebie będzie z olejem.U mnie raczej problem nie występuje tzn 1 l,ktory zostaje w bańce po wymianie starczy do następnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 l,ktory zostaje w bańce po wymianie starczy do następnej wymiany

A co wlewasz? I jak często wymieniasz?

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mam auto,wymienalem raz,pilnuje połowy stanu,zrobilem koło 5tys,zostalo mi koło 400ml w bańce.Najpierw był liguid molly,teraz jest motul x-cess

Edytowane przez bolek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałbym kupić sobie jakiś kabel diagnostyczny do odczytu błędów czy innych informacji oraz zmiany ustawień (np. przestawienia symphony 3 na łapanie parzystych częstotliwości). Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...