Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

też tak raz miałem z szybami jak wymieniali mi silnik i aku było odcięte , spróbuj na oddalonym aucie sposcic pokoleń szyby i je pozamykac z guzika w drzwiach , u mnie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kodowanie szyb i jest ok. Tylko szyberdach się nie zakodował. Może źle z nim coś robię? Macie jakieś sugestie? Cze za każdym razem muszę kodować wszystkie szyby od nowa?

Opuściłem wszystkie po kolei. Podniosłem szyberdach. Potem w tej samej kolejności zamknąłem szyby i dach z przytrzymaniem przycisku jeszcze 5s. No i na koniec zamknięcie kluczykiem z przytrzymaniem. Szyby zakodowało, dach nie. W drugiej próbie otworzyłem tylko dach chowając go i potem zamknąłem (potem kluczyk), ale też nic nie dało.

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz osiągnąć, szyberdach otwierać z pilota ? Bo pilotem go nie otworzysz :) tylko można zamknąć u mnie tak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pilotem go nie otworzysz

Wydawało mi się, ze też się otwierał xD


Może chcecie mi pomóc w pierwszym modem? :)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/370006-montaz-uchwytu-na-trojkat-sedan/


Dzisiaj zamontowałem podgrzewane spryskiwacze mgłowe, ale chyba nie ma co zdjęć wrzucać :D

Muszę przyznać, że z prawej strony kabel od podgrzewania ledwo sięgnął.


Zrobiłem pierwszy pomiar oleju i wyparował 1 litr na niecałe 1500km :/

Nie podoba mi się to. Chyba za następny tysiąc zrobię przedterminową wymianę oleju i dam jakiegoś Motula lub Liqui Moly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej Motula X-cess, dobry i tani :)

Potwierdzam. Kolejny raz wymieniałem na X-Cess i nie zamienię na żaden inny.

Charakterystyka pracy silnika na najwyższym poziomie. Do tego między interwałami 0,5l dolewki. Nic tylko jeździć i pamiętać o terminie wymiany.

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wlej Motula X-cess

Z tego, co widzę, to on jest 5W-40. Dotychczas lałem 5W-30. Nie będzie problem? Zrobić jakąś płukankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka zawsze wskazana choć nie jest konieczna. Ja przesiadałem się z Mobila 5W30 i miałem ten sam problem co Ty. Jestem już po trzeciej wymianie i Teraz wiem ze to była najlepsza decyzja. Odczujesz bardziej kulturalną prace silnika, będzie cichszy i o niebo lepiej zacznie pracować turbina,

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od 30tys km na valvoline vr1 5w 50 i tez polecam od zmiany do zmiany może z 0.5 litra weźmie .Osobiście polecam ,ale z drugiej strony castrola tez nie brał aż tak dużo wątpię aby olej rozwiązał twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka zawsze wskazana

Jakaś konkretna jest polecana? :)

Liqui Moly Engine Flush Pro-Line 2662
Dokładnie zastosowałem taką samą.

A tak swoją drogą, każdy myśli ze trzeba płukankę robić nie uwzględniając przebiegu. Panowie do rzeczy, bo nikt tego nie pisze jeśli masz na budziku mniej niż 200tyś to zapomnij o płukance bo po co. Efekt płukanki uzyskuje się nie po to żeby wyczyścić stary olej tylko zalegający syf na dnie michy. Równie dobrze zrzucasz michę czyścisz w benzynce montujesz i nie myślisz o płukance.

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko zalegający w misce, ja zrzucaem miskę przy 200 tys km i było czysciutko choć był lany castrol od nowości. Płukanie zrobiłem zapobiegawczo choć silnik jej nie wymagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie boję się, że olej nic nie da, bo niby rekomendowany Castrol, który lany jest od poprzedniego właściciela, a dopiero 150k przebiegu.

Poprzedni właściciel upierał się, że robił jedną dolewkę pomiędzy wymianami, ale jakoś wątpię, żeby coś się schrzaniło przy ostatniej wymianie, że nagle zaczął więcej brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ci miał powiedzieć ze chleje olej przecież by nie sprzedał ,mój ma 230tys orginalego przelotu i nie dolewam oleju, 150 tys km a jesteś pewny ze nie 300.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 tys km a jesteś pewny ze nie 300.?

Jarek nie strasz Piotrka bo się chłop załamie[emoji15] chociaż może być w tym prawda. Jeśli przy tak niskim przelocie bierze blisko liter to zastanowiłbym się nad tym głębiej.

U mnie od 230tyś cały czas 5W40 i zasysa max 0,5l oleju. Obecnie mam 279tyś i nic się nie zmieniło.

Piotrek a nie poci Ci się gdzieś pod uszczelką głowicy bo cholercia trochę dużo. Nie namawiam do złego ale jak masz możliwość sprawdź na zimnym motorze poziom oleju, dobrze go rozgrzej i przeleć kawałek z prędkością 160-200km. Niech ostygnie i sprawdź miarkę ponownie. Chyba ze masz blisko hamownie to zaoszczędzisz na "miśkach"[emoji1]

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory pobór oleju. U mnie 212tys i problemu nie ma z poborem. 5w40 ma lepsze parametry, od siebie polecę LM 5w40 SHT. Do sprawdzenia turbo- dolot odma jak puszcza to tez sporo w dolot zza przepustnica w kolektor ssacy oraz wycieki. Chyba ze w nowszych zmienili pierścienie stąd problem bo jesteś następna osoba co oleju ubywa z rocznikiem auta 2006-2007 i nowszym oznaczeniem silnika sprawdź to co wyżej wymieniłem. Ten litr to z bagnetu mierzyles? Bo bagnet w tfsi ma 0.7l i polecam utrzymywać stan po środku mniej więcej na tej "kropeczce" ;) nie na Max.

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam X-cess'a, mam go w drugim aucie i spisuje się tam bez zastrzeżeń (spadek poziomu oleju jest niezauważalny), acz do A4 zalałem w tym roku Liqui Moly SHT 5W40 i niestety go trochę ubywa, jakieś ~0,5l/2000km. Następnym razem wleję Motula.

Cudów nie oczekuję, ale przynajmniej za te same pieniądze kupię więcej oleju. Na dolewki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jarek nie strasz Piotrka bo się chłop załamie

Niech ma i 500k, byleby jeździł poprawnie :D


Ten litr to z bagnetu mierzyles?

Zaświeciła kontrolka, potwierdziłem na bagnecie, że minimum. Zalałem na oko pół litra, za jakiś czas resztę, a następnie wziąłem stan licznika przy kolejnymi minimum.


Bo bagnet w tfsi ma 0.7l

A wcześniej ktoś mi mówił, że litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...