Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie przodu


Kucmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni borykam się ze skrzypiącym zawieszeniem w prawym przednim kole.
Sprawdzałem amortyzator, to z zewnątrz jest suchy, nic z niego nie cieknie.
W sumie, to auto skrzypi kiedy mu się podoba, jednego dnia skrzypi strasznie, drugiego w ogóle, a trzeciego tak, że ledwo jest to słyszalne.

Macie jakiś pomysł co to może być? Nie wiem, jakieś gumy na wahaczach, cokolwiek?

Podsyłam filmik dla zobrazowania sytuacji.

Co powinienem sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc


Dodam, że skrzypi to tylko w momencie, gdy pracuje zawieszenie, w sensie np. dociska się przód, tak jak na filmiku, lub skręca się kołami :(


jak dotąd to skrzypienie pojawiało się tylko w ciepłe, suche dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjadę dzisiaj na ścieżkę i posprawdzam wszystko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo i też nie wiem co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, dokładnie tak. W deszczowe dni jest cisza :mellow:


Padło na sworzeń wahacza :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś konkretny sposób na wciśnięcie tam smaru? Jak ściągnę te gumki, to założę bezproblemowo z powrotem?


Stosował ktoś kiedyś SMAR SILIKONOWY? Jest sens wlewać to w te gumy?

Czy macie jakieś lepsze preparaty do tego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpinasz wszystkie wahacze,zdejmujesz osłony sworzni wpychasz smaruchę i składasz,niby jest roboty ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpinasz wszystkie wahacze,zdejmujesz osłony sworzni wpychasz smaruchę i składasz,niby jest roboty ale warto.

Lub igła, strzykawka i wciskasz olej.

Jak to nie sworznie to sprawdz odboje, one też mogą skrzypieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, dzięki :D

dałem wszędzie smaru, ale zaczęło jeszcze bardziej skrzypieć. Irytujące to skrzypienie jak nie wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś na ścieżce stwierdził, że to sworznie skrzypią, na co zwrócić uwagę przy gumach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci na ścieżce wielowahacza nie sprawdzi dobrze. Góre to tak, ale dół zapomnij raczej. Rozebrać i zobaczyć, jedyne lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat. Mam podobny problem i tez skrzypi przy prawym kole. Problem zaczął się po umyciu samochodu jak wypłukałem myjką nadkola. Zawieszenie mam zdrowe. Rano jak jest wilgoć nic nie skrzypi ale popołudniu jak jest sucho i gorąco to skrzypi jak cholera. Bardzo dziwna i denerwująca przypadłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w innym aucie tez mam taki problem tylko ze przednie lewo kolo, bylem na sciezce to padlo na laczniki stabilizatorow + tuleje na drazku od stabilizatora, psiknal mi smarem na ta tuleje i na razie spokoj ale i tak bede to robil bo juz jest luz na laczniku.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz skrxypialo ale to przy b6 na gumie dolnej pod sprężyną, skrzypialo przy skrętach i jeździe. Znajomemu kiedyś też przy b6 skrzypialy gumy (silentblock) na sankach

Warto sprawdzic:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, ja nadal się borykam z tym problemem, takie skrzypienie to wstyd jak nic haha :) Ale powiem Wam tak: wymieniłem wszystkie wahacze, gumy stabilizatora, amortyzatory ze sprężynami i co ? nadal to samo... No to przesmarowałem grafitówka tylne tuleje sanek i na jeden dzień spokój był i znów to samo. Teraz pytanie czy wymiana tuleji pomoże czy problem jest gdzieś głębiej i są np. złe naprężenia na ową tuleję i wymienię i nadal będzie to samo. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypial dolny prosty wahacz na przegubie kulowym. Sprawdzić go można dopiero po wykreceniu. Dociskając go i ruszając było słychać lekkie skrzypienie. To samo mialem z drugiej strony po jakims czasie

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mat2

Czy to skrzypienie miałeś też na równej nawierzchni podczas szybszej jazdy czy tylko na nierównościach przy niskich prędkościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...