Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe opony letnie do A4 B5


Kappuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam A4 B5 sedan 95r. 74 kW, szykuję się do zmiany opon jeszcze po poprzednim właścicielu i kompletnie nie wiem w jaką firmę celować, chciałbym się zamknąć w cenie 1000 zł za komplet. Obecnie samochód stoi na oponach 195/65/R15, nie wiem czy ten rozmiar jest w porządku czy lepszy byłby inny rozmiar opon.

Edytowane przez Kappuchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1,6 to rozmiar standard.Nie kombinuj z niczym innym dla lansu.Poniżej 1000 za komplet to dostaniesz najwyższą klasę opon.Patrz po etykietach i poczytaj opinię.Takie jak kolega wyżej np.a ja od siebie do ADP polecam Bridgestone Turanza.Przejechałem na nich bez palania gum,normalną jazdą ponad 50 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obecnie samochód stoi na oponach 195/65/R15, nie wiem czy ten rozmiar jest w porządku czy lepszy byłby inny rozmiar opon.

Jest ok.

Chcesz większe to zmiana felg max na 16" a rozmiar 205/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar to zostaje 15" nie myślałem o zmianie felg na większe bardziej chodzi mi o profil (nie wiem czy dobrze pisze), z tego co wyczytałem to rainsport 3 ogólnie są chwalone, ale zauważyłem że nie ma rozmiaru 195/65, jedynie 195/55 i 195/50 i nie wiem czy np szukać czegoś 195/65 czy spokojnie można bez problemu zmienić na te co wymieniłem i czy zmiana wyjdzie na dobre czy raczej nie, z tego co rozumiem, samochód zrobi się trochę niższy i nie wiem czy będzie to duża zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 65 na lato to kajakowato :P opona nie dość że wąska to wysoka , nosi jak nie wiadomo co , na zime w sam raz taka opcja

lepiej 205/55 /16 bezpieczniej

Edytowane przez nut3r93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat bo dzisiaj/jutro zamierzam zamówić opony, trochę poczytałem i wybrałem 4 rodzaje opon, we wszystkich cena podobna, nie wiem które będą lepsze wszystkie w rozmiarze 195/65: Hankook Ventus Prime 3 K125/ Goodyear Efficientgrip Performance/ Dunlop SP Sport Bluresponse/ Bridgestone Turanza T001. Druga sprawa to gdzie zamawiać oponki? Na początku myślałem o alledrogo, ale z drugiej strony chyba lepiej zamówić na oponeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...