Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie gazu ile?


marcin97

Rekomendowane odpowiedzi

Mi przy 150/h spalil 15 litrow na trasie a w miescie czy w stylu mieszanym pali 10 :)

wiadomo, jak się kituje do oportu to spali max

ja ostatno jechałem 200-212 km/h wiec miał prawo opitolić nawet 17 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to tak cholernie względny temat, że jego porównywanie w mieście nie ma totalnie sensu.

Ja mam bardzo duże w mieście, ale w chwilach zdziwienia przywołuje sobie jedną kwestię. Jak jeździłem polo 1.0 to paliło mi prawie 10l benzyny na tych trasach którymi w mieście się poruszam, to czy takie dziwne, że dwa razy cięższe A4 z mocą 3x większą spali nawet 16-18 litrów LPG? Nie sądzę.

Zależy jak, gdzie kiedy i kto jeździ.

Porównywanie miast typu pipidówek po 20 tys. mieszkańców i zakorkowanych kilkuset tysięcznych nie ma sensu, ba, nawet porównywanie tego samego miasta nie ma sensu, jak jeździ się innymi trasami, a nawet porównywanie tej samej trasy nie ma sensu jeżeli jeździ się o zupełnie innych porach dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to tak cholernie względny temat,(...)innych porach dnia...

Szukam i szukam i nie znalazłem nic w Twoim poście co bym mógł zanegować. Ale będziesz to pisał wszędzie i zawsze, a i tak zaraz ktoś napisze, że butowane 2.8 quattro z ASB w Wa-wie zawsze mu poniżej 12 lpg wychodzi i "macie coś popsute". Kluczowe nie wiem czy jest ZAWSZE czy PONIŻEJ 12.

BTW -kolega z Kielc ma takie auto (C4) więc wiem ile pali faktycznie. Adekwatnie do walorów i obciążenia silnika.

Zmiennych jest tyle w mieście(poza nim też co nieco), tak mało szans na zbliżone warunki, że kompletnie bez wartości takie pisanie "miasto 12.231, poza 9.342".

Podobnie opieranie się na wskazaniach komputera(kiedyś w teście jaki czytałem tylko Corsa paliła...mniej niż wskazania, nie wiem, czy coś utrafione było, lecz w zasadzie 99% więcej niż wskazania i czasem różnice były wręcz epickie. Nawiasem mówiąc z masą faktyczną i deklarowaną podobne jaja były).

Średnio moje c4 2.6 avant z ASB wychodzi mi ok. 14 i wciąż nie mogę uwierzyć, że tak mało zwłaszcza znając swój styl jazdy. Oczywiście jak mam wenę i jeżdżę wyłącznie w mieście, a do tego korki itp. to więcej. Klima w zasadzie permanentnie zapięta(jakbym chciał bez klimy to bym kupił Corsę 1.0 z szybrem).

ADR avant z manualem w A4...wychodził zazwyczaj 2(DWA) litry więcej hehe. Do tego niższa kultura pracy instalacji

Ale...

Ale valteki poleciały w kosmos, wstawiłem Herculesy pojedyncze i jest olbrzymia poprawa, wyraźna ale niezmierzona(mam to w d..., wiem, że o wiele mniej i chodzi już całkiem porządnie). Teraz czas na wywalenie Alaski, będzie pewnie jakaś niewielka zmiana spalania i zasadnicza w wydajności(głównie pozamiejskiej).

Jak ludziom stare auta jeżdżone "nie na emeryta" po mieście palą mniej gazu niż nowiutkie w laboratoryjnych, wydumanych i zaniżanych testach fabrycznych palą benzyny to dla mnie odwieczna tajemnica.

I nieco się rozjaśnia, jak np. okazyjnie pojadę czyimś autem np. do Włoch jak się kiedyś zdarzyło -mimo spokojnej jazdy(nie moje) spalanie kompletnie się rozjechało z zapewnieniami właściciela.

Znam kolesia, co ze znajomkami "udowodnili", że w201(190ka) z 1.8 pali mniej niż w126(stara S-klasse, potężny smok) z v8 5.6, bo "V8 się nie męczy" hahahaha. Po zakupie tegoż realia szybko odpaliły kapsułę powrotną i żegnaj nieboskłonie marzeń...

Mała ciekawostka -na event wziąłem synka w sobotę, było kilka aut zabytkowych. Między innymi Cadillac 43 letni, pojemność...tadam...7.7(głupio się czułem stojąc obok "skuterem" 2.6). Moc 350, podobno po modach był.

Spalanie w/g producenta 32 w mieście.

"Opier...a tyle?" pytam

"Hahahaha, człowieku, może nowe się mieściły w 32, ten kompletnie nie chce. Hahaha"

Łoskot niesamowity chociaż ja raczej r5 wolę słuchać. Przerażający wręcz grzmot z rur. No ale spalanie to czysta groza

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mója 1.8 125km spala w okolicach 10L. w cyklu mieszanym, nie więcej. A jadąc autostradą ze średnią prędkością 120km/h przejechałem 470km na 46 litrach gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mma teraz nowy reduktor + poprawnie skalibrowaną instalację. zatankuję do pełna przejadę do momentu aż do ostatniej kropli i napiszę ile robię na baku, na pewno będzie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...