Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pisk w głośnikach podpiętych do wzmacniacza


sebol1204

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim audio. Ostatnio robiłem od podstaw nagłośnienie w swojej audiczce, wytłumiałem drzwi oraz wymieniałem głośniki z przewodami na lepsze. Kable mam poprowadzone tak że głośnikowe i zasilania idą w lewym progu a kable sygnałowe po prawej stronie auta. Subwoofer w bagażniku. Wszystko po wystrojeniu gra super tylko w tych głośnikach co są w drzwiach podpięte pod wzmaka słychać piszczenie. Nie byłem pewien swoich kabli sygnałowych więc wymieniłem na lepsze, podwójnie ekranowane ale dalej jest to samo (no może ciut lepiej). To piszczenie które słychać to jest taki świst od obrotów silnika, słychać też brzęczenie które się wycisza jak delikatnie wcisnę hamulec oO Wie ktoś o co może chodzić? Przewody mam dosyć dobre, nie szajs z allegro co ma więcej izolacji niż żyły w środku.

Edit: dodam że wzmacniacz sprawny na 100% bo miałem go w innym aucie, a jak podepnę np telefon bezpośrednio do wzmaka innymi czinczami to gra czysto...

Edit2: Problem występuje tylko gdy odpalę silnik, albo włączę sam zapłon, ale przy odpalonym silniku jest gorzej.

Edytowane przez sebol1204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie radio?

jaki wzmacniacz?

jakie kable zasilające?

jakie kable sygnałowe?

Kable zasilajace z kablami glosnikowymi? - wielki błąd !

Zasilanie lewym progiem, prawym zas sygnal i kable glosnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio: kenwood kmm 122y

Głośniki: hertz dsk 165,3

Sub: Powerbass s-104x

Wzmacniacz: toxic tx-1000
Kable zasilające: 6ga (nie wiem jaki to przekrój, ale generalnie porządny kabel, gruba żyla), korektorki pozłacane
Kable sygnałowe: renegade ren5rca
Do tego adapter do sterowania radiem z kierownicy (connects2)
Co do głośnikowych puszczonych z zasilaniem - to na pewno nie jest wina tego bo jak podepnę telefon pod wzmaka czinczami to gra czyściusieńko. W kilku autach tak puszczałem przewody i nigdy nie było problemu, wiem że sygnałowe na 100% nie mogą iść z zasilaniem. Zastanawia mnie to brzęczenie - czemu jak delikatnie mam wciśnięty hamulec to prawie wszystko się wycisza??
Edit: dzisiaj odłączyłem czincze od radia na włączonym silniku i zakłócenia znikneły. Wychodzi na to że radio sieje zakłóceniami. Obstawiałem uwalona mase na czinczach, ale sprawdzałem to łącząc mase czinczy z masa auta i nic się nie zmienia. Czy potrzeba jakiś filtr zasilania do radia? Co to może być
Edytowane przez sebol1204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad masz pociagnieta mase do wzmacniacza? czy jest takiej samej grubosci jak kabel zasilający?

Czy posiadasz w swoim aucie CB Radio? jesli tak to czy przy dodawaniu gazu rowniez w cb slychac swist? (pytam bo CB jest bardzo czule na zakłócenia z alternatora)

Jesli masz taka mozliwosc spróbuj jeszcze podmienic radio.

Co do filtrów przerabiałem ten temat i lipa, chociaż nie którym pomaga ja jakoś nie wierze

Edytowane przez tomekch973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cb nie mam. Mase od wzmacniacza mam podpiętą do półki (mam sedana a wzmacniacz jest podwieszony do półki). W miejscu styku jest oszlifowana farba do gołej blachy. Kabel tej samej grubości, jego długość to może z 30cm, uczyli mnie żeby masowy dawać jak najkrótszy i do blachy dawać bo karoseria to najlepsza masa. No własnie wszystko wskazuje na to że radio sieje zakłóceniami na czincze, pytanie tylko dlaczego i czemu jak wcisne hamulec nawet lekko to prawie wszystko się wycisza oO

Edytowane przez sebol1204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies kiedys czytalem ze nie powinno sie montowac wzmacniaczy do blachy bo powstaje tzw petla masowa a przez to zaklocenia wiec moze warto sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm muszę jutro to sprawdzić, może faktycznie przy podpiętych czinczach do radia robi mi się pętla masowa

Edit: No i sprawdziłem, nic się nie zmieniło. Dla pewności na chwile podłączyłem kabel do minusa akumulatora i podpiąłem go pod radio i pod wzmaka - nadal to samo. To ewidentnie radio sieje zakłóceniami tylko dlaczego przestaje jak wcisnę hamulec? oO Hamulce w a4 b6 maja jakąś elektronikę skomplikowaną? Coś musi być na rzeczy.

Edytowane przez sebol1204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 jak zakładałem audio od podstaw to tylne głośniki, ktore byly podpiete do wzmaka również mi piszczaly, zmienilem kable glosnikowe na nieco ponad 2 razy grubsze i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable są grube więc to na pewno nie ich wina. Ewidentnie radio generuje zakłócenia bo wystarczy że wsadze w złącze sam środkowy pin i już się zaczyna buczenie. Pytanie tylko co mają hamulce do tych zakłóceń? Wyczytałem jeszcze że mogą powstawać zakłócenia elektroakustyczne od opon i właśnie jak się wciśnie hamulec nawet lekko to wszystko ustępuje. Pytanie tylko czy one mogą powstawać też podczas postoju czy tylko podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podpiąłeś ekran kabli sygnałowych? Czy aby nie z obydu stron (tj i od strony radia i od strony wzmianicza)?

Które głośniki masz puszczone przez wzmacniacz? Czy wywaliłeś wszystkie oryginalne głośniki?

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał pomiędzy radiem a wzmacniaczem idzie przez rca? 

To ewidentnie jest problem z masą, albo masa radia, albo masa wzmacniacza, albo masa sygnałowa, ewentualnie ekran. 

Ekran należy podłączyć pod masę radia, ale tylko od strony radia. 

Takie rzeczy występują jak weźmiesz masę z auta, wtedy słychać pisk/obroty silnika generowane z alternatora. Poczytaj temat o  montowania BOSE, tam koledzy to tłumaczyli. Myślę że wyciagniesz parę wskazówek bo niezależnie czy to bose czy inny wzmacniacz, podłączenie zasilania idzie tak samo. 

 

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...