Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powyżej 2tys obr. Nie działa klimatyzacja


Mikołaj276

Rekomendowane odpowiedzi

Część.

Mam taki problem z Klima, gdy auto przekroczy 2tys obrotów to Klima przestaje chlodzic. Wcześniej rozlaczalo przy 3tys a teraz przy 2tys. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczytalem kody z klimatronica i mam jakiś 00604

Kolego a jaki czujnik, gdzie go znajdę?

Jak by było za dużo czynnika to odrazu chyba by mi rozlaczalo, wcześniej jak jechałem autostradą tak powyżej 140 to dobiero przestawala działać a teraz jak przekrocze 70-80 to już nie działa

Przed chwilą sprawdziłem czy kompresor działa po przekroczeniu 2tyś, i nie działa gdy tylko przekroczy te obroty to przewody po chwili robią się ciepłe :(

Edytowane przez Mikołaj276
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Klima działa do 2tys a jak przekroczy te obroty to przewody zaraz robią się ciepłe:/

Czy do wymiany tego czujnika trzeba spuścić czynnik?

Czy tam ten temat o tym czujniku i tam piszą że wywala im błąd na vagu a u mnie nic nie pokazuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Klima działa do 2tys a jak przekroczy te obroty to przewody zaraz robią się ciepłe:/

Czy do wymiany tego czujnika trzeba spuścić czynnik?

Czy tam ten temat o tym czujniku i tam piszą że wywala im błąd na vagu a u mnie nic nie pokazuje :(

Sprawdź co dzieje się z ciśnieniem A nie wymieniaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam vaga to chętnie to sobie sprawdzę

Poszukam w necie jak to zrobić i dam znać

A jak by ciśnienie spadało po dodaniu gazu to czego była by to wina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję niekonwencjonalnie do tego podejść- sprawdź stan akumulatora i ładowania ;) Ewentualnie czy np nie jest tak, że jakaś rolka się zaciera i obciąża silnik, tudzież wszystko co może być dla silnika "hamulcem". Sterownik jest tak skonstruowany, że jeśli widzi zbyt duże obciążenie silnika, to stara się je zmniejszyć- klimatyzacja jest pierwszym odłączanym układem ponieważ generuje bardzo duże obciążenie (a nie jest też układem który działać musi, z pounktu widzenia sterownika silnika), szczególnie w stosunkowo małym silniku. Nigdy nie wiadomo na 100%, ale po objawach obstawiam, że stan układu klimatyzacji nie jest problemem.

Edytowane przez wojtek_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nie jest w rewelacyjnej kondycji :/

Dość dziwna sytuacja z ta Klima, czy to w trasie czy na postoju powyżej 2tys wyłącza się.

Dziś sprawdzę w vagu ta Klime i powiem co u jak.

Sprawdziłem chociaż niewiem czy dobrze :/

Jak włączyłem Klima to było 5bar dodawalem powoli gazu i wzrosło do 11 bar i gdy przekroczylem 2tys obrotów to zaczęło spadać aż pokazało się znowu 5bar

Niewiem co robić :/

Coś jeszcze mogę podać lub sprawdzić by uzyskać od was Panowie jakieś podpowiedzi?

Wyskoczył mi nowy błąd o kodzie 01809 od klapy sterująca temperatury czy to może przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od silnika to tylko mam ze poduszka silnika jest uszkodzona

Panowie a może to być sprzegielko na sprezarce ?

Może jak wzrastają obroty i robi się opór to jakoś się rozlacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz do wtyczki tam gdzie jest elektrozawór żarówkę 12v 12watt i zobacz czy przy 2000 gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem miernik i cały czas pokazywalo mi 11v

Czytam po różnych stronach co to może być ze ta Klima się wyłącza i nadal niewiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak u mnie,Jak mialem za duzo czynnika to klima zalaczala sie tylko przy wiekszych obrotach na chwile i po chwili sie wylaczala, teraz mam uregulowany czynnik i klima mi sie wylacza przy 4-5 tys obrotow, przy takich obrotach cisnienie mi wzrasta do 15b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nbijalem klime w maju i do połowy sierpnia było dobrze a teraz Klima nie działa jak przekrocze 2tys obrotow :/

Na vagu ciśnienie dochodzi do 12 barów, a później leci w dół do 10 chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/26/2016 o 22:13, Mikołaj276 napisał:

Ja nbijalem klime w maju i do połowy sierpnia było dobrze a teraz Klima nie działa jak przekrocze 2tys obrotow :/

Na vagu ciśnienie dochodzi do 12 barów, a później leci w dół do 10 chyba

Panowie problem juz rozwiazany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...