Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPADEK MOCY AUDI A4B5


Tomasz Rzeszowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy

Mam problem z moim AUDI A4 B5 110 KM , mianowicie od jakiegos czasu auto traci moc a szczegolnie pod gorke. Po podlaczeniu do VAG-a wyskakuje mi bład zawór sterowania turbiny zwarcie do plusu... jestem kompletnie zielony w sprawach technicznych, moze mi ktoś podpowiedziec co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz błąd zaworu sterownaii turbosprężarki to zaczni od podmiany tego zaworu na sprawny.

Zrób też komplet logów statycznych i dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się podłączyć pod post gdyż mam bardzo podobny problem.

Otóżna początku usterki z brakiem mocy diagnoza padła na zawór n75, został wymieniony, później turbina poszła do regeneracji i niby wszystko wrócilo do normy(na początku komp. Wyłączal turbine z komunikatem przeładowania), po regeneracji do około 120 samochód bardzo ładnie przyspiesza po 120 tryb awaryjny. I znowu dignoza vag wskazuje na błąd czujnika doładowania i przepływomierza wiec wymieniam na nowe.

Obecnie samochód przyspiesza bardzo ładnie przekracza tez magiczna granice 120 spokojnie szybko dochodzi do 160.

Problem z wyłączaniem jednak turbo pozostał, turbinkę odcina tylko wtedy gdy jadę pod wzniesienie z prędkością 80km/h obrotomierz wskazuje wtedy 2000 obr na 4 biegu,(podobnie jest na 5 biegu przy obrotach 2000) przy podjeździe wyłącza turbo, po resecie na stacyjce jest ok. Na vag wychodzi wtedy info ze jest niedoladowany (minimum to 1500 a na wagu ciśnieniAE na turbince wskazuje 1200).

Dodam jednak ze jeżeli przed samą górka zacznę przyspieszać błąd nie doładowania się nie pojawia.

Prosiłbym, o jakieś wskazówki bo mój mechanik nie ma już pomysłów, zasugerował natomiast ze turbina mogła zostać nieodpowiednio zregenerowana i ewentualnie reklamować ja trzeba, ale czy to dobra droga?

Na razie nie mam logów z vag będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, twój mechanik już nie ma pomysłu na co jeszcze cię naciągnąć.. załóż swój temat i zrób komplet logów bo bez tego to nigdy z pomocą twojego mechanika nie dojdziesz do ładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...