Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło ślizga sie na 4 i 5 biegu a na innych biegach nie


matyss___

Rekomendowane odpowiedzi

witam..miesiac temu padl mi silnik..wszystko zostało zożone jak nalezy ..autko jeździ z małym wyjatkiem..jak jade na 4ce albo na 5tce i depne mocniej gaz od 2 tys obrotów ..to wskazówka obrotomierz wskakuje na 3 tys obrotów po czym spada do 2 tys i zaczyna ciagnac ...tak jakby sie slizgało..na niższych biegach tego nie ma..wydaje mi sie tez , ze sprzegło bierze jakos wyzej niz przed wyjeciem silnika...dodam , ze mam afn w Q i 155ps na jednomasie (poł roku jednomas wsadzony i nic sie nie działo...sprzegło od silnika ACE z B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padające(ślizgające) sprzęgło tak się zaczyna -wysoki bieg i nagłe depnięcie, zwłaszcza pod górkę, albo z obciążonym autem, że nie wspomnę o przyczepie. To taka daleka krewna zasady dźwigni(tutaj realizowanej przełożeniem).

Może błąd montażu, może zwykły kres sprzęgła? Może olej z uszczelnienia wału?

Jakbyś spróbował ruszyć na wysokim biegu to może się okazać, że się da -obroty wzrosną, a auto leniwie się potoczy. W miarę postępu zużycia będzie coraz gorzej.

Kolega miał Volvo v40. Zaczęło się od krótkiego "wiuut" przy zapinaniu piątki, raz na jakiś czas...coraz częściej, coraz wyraźniej. Potem czwórka i podobne objawy jak u Ciebie aż do wymiany sprzęgła.

Nie żebym straszył ale właśnie od "góry" zaczyna się objawiać zużycie sprzęgła, albo unaoczniać jego uszkodzenie/zanieczyszczenie. Czyli od wysokich biegów jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe byłem wczoraj u mechanika i wziął mi od góry upuścił troche płynu ze skrzyni i sprzegło zaczelo łapać niżej i sie juz praktycznie wogóle nie ślizga...czary czy coś poprostu miałem zapowietrzone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, może nie zdążyło nadwyrężyć dużo tarczy. Swoją drogą nowe tarcze ze sklepów "ekologiczne" to kupa przy starych azbestowych. To se ne wrati...

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...