Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dopuszczalne obciazenie dachu - A4 B7 Avant


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie zakupu box dachowego i sa rózne rodzaje belek ( max 100kg , max 75 kg ) . Jakie jest max dopuszczalne obciazenie dachu w wersji avant z relingami standardowymi ? Bo może nie ma sensu kupowanie belek na 100kg. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierz sobie belki pod boxa , po co ci 100kg jak np boxa bedziesz miał na 50kg , chyba ze chcesz wiekszego to na 100, relingi wytrzymaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój box ma dopuszczalna ładowność 75kg ale wierz mi ze z takim obciążeniem na dachu źle się jedzie. Ja do boxa ładuje tylko lekkie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda ze 100 kilogramowym boxem na dachu to jak jazda starą terenówką z szybkością autostradową :decayed:

Nigdy mi nawet do głowy nie przyszło by na dach włożyć jakiekolwiek obciążenie :P

Jeżeli już ktoś musi boxa zamontować , to radzę sobie w bezpiecznym miejscu potrenować zachowanie auta z takim obciążeniem na dachu w nieprzewidzianych sytuacjach , wymagających wykonania gwałtownych manewrów, tylko ostrożnie , żeby się nie skończyło - koła - dach, koła - dach :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nigdzie nie moge znalesc informacji ile dopuszcza producent auta . Zamówiłem box o ładowności 50kg bo do tego dochodza belki 5kg oraz sam box 15kg . Jak widac daje to 70kg zawieszone 1,5m na ziemia wiec sami wiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda ze 100 kilogramowym boxem na dachu to jak jazda starą terenówką z szybkością autostradową :decayed:

Nigdy mi nawet do głowy nie przyszło by na dach włożyć jakiekolwiek obciążenie :P

Jeżeli już ktoś musi boxa zamontować , to radzę sobie w bezpiecznym miejscu potrenować zachowanie auta z takim obciążeniem na dachu w nieprzewidzianych sytuacjach , wymagających wykonania gwałtownych manewrów, tylko ostrożnie , żeby się nie skończyło - koła - dach, koła - dach :naughty:

Znowu bez przesady nikt nie wkłada na dach ciężkich rzeczy. Jeżdżę z boxem juz kilka lat i luz. Wale na Chorwacje co roku i w góry w zimę na deskę i nigdy nie ma problemu. Co do dachowania przez boxa to mnie rozbawiles prędzej puści mocowanie boxa niż spowoduje przywrócenie auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachowania przez boxa to mnie rozbawiles prędzej puści mocowanie boxa niż spowoduje przywrócenie auta.

To zapakuj te 100 kg na dach i zrób test ominięcia łosia przy 80 km/h :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze z boxem kilka dobrych lat i różnie sie w niego pakowało raz cięższe rzeczy raz lżejsze,po różnych drogach , kretych , górkach itp i nigdy nie odczuwałem zeby przez boxa było jakies dziwne zachowanie auta , tak na prawde nikt tego nie waży , ale dobrze zamocowany nie ma prawa spowodowac dachowania , chyba że zamiast trumny ma sie jakąs kwadratowa pake przywiązana sznurkami , tak czy inaczej to jakby boxy powodowały tyle wypadków nikt by tego nie kupował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też nigdy nie musiałeś wykonywać gwałtownych manewrów z obciążonym boksem na dachu :decayed:

Ja nigdzie nie napisałem że montownie boksów powoduje wypadki, tylko zdecydowanie ogranicza bezpieczną prędkość dla auta w to ustrojstwo wyposażonego i obciążonego łącznie stoma kilogramami na dachu :naughty:

Moja jeżdżąc bokiem po suchym , równym asfalcie nie ma szans się przewrócić , wiem bo sprawdzałem specjalnie wprowadzając ją w poślizg na wyłączonym ESP .

A jak cztery koła dotykają ziemi to można się pokusić o próbę kontrolowania auta w poślizgu :)

Z obciążonym boksem na dachu na pewno nikt by mnie nie namówił na taką próbę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...