Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Utrata mocy 1.9 tdi 115 koni


Komarekb6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie witam wszystkich i proszę o Pomoc, mam problem z wyłączaniem turbiny opiszę pokrótce.

Otóż na początku usterki z brakiem mocy diagnoza padła na zawór n75, został wymieniony, później turbina poszła do regeneracji i niby wszystko wrócilo do normy(na początku komp. Wyłączal turbine z komunikatem przeładowania), po regeneracji do około 120 samochód bardzo ładnie przyspiesza po 120 tryb awaryjny. I znowu dignoza vag wskazuje na błąd czujnika doładowania i przepływomierza wiec wymieniam na nowe.

Obecnie samochód przyspiesza bardzo ładnie przekracza tez magiczna granice 120 spokojnie szybko dochodzi do 160.

Problem z wyłączaniem jednak turbo pozostał, turbinkę odcina tylko wtedy gdy jadę pod wzniesienie z prędkością 80km/h obrotomierz wskazuje wtedy 2000 obr na 4 biegu,(podobnie jest na 5 biegu przy obrotach 2000) przy podjeździe wyłącza turbo, po resecie na stacyjce jest ok. Na vag wychodzi wtedy info ze jest niedoladowany (minimum to 1500 a na wagu ciśnieniAE na turbince wskazuje 1200).

Dodam jednak ze jeżeli przed samą górka zacznę przyspieszać błąd nie doładowania się nie pojawia.

Prosiłbym, o jakieś wskazówki bo mój mechanik nie ma już pomysłów, zasugerował natomiast ze turbina mogła zostać nieodpowiednio zregenerowana i ewentualnie reklamować ja trzeba, ale czy to dobra droga?

Prosił bym o jakieś wskazówki może ktoś miał podobny przypadek.

Za wszystkie informacje z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne.

Problemów takiego zachowania może być wiele.

Źle wyregulowana turbosprężarka, problem z N75, problem z podciśnieniem itp. itd.

Bez logów nie da się nic powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne.

Problemów takiego zachowania może być wiele.

Źle wyregulowana turbosprężarka, problem z N75, problem z podciśnieniem itp. itd.

Bez logów nie da się nic powiedzieć.

zrobiłem kilka logów lin ponizej

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/370550-audi-a4b6-tdi115koni-blad-p0299-pomocy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...