Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Engine Start Blocked by Immobilizer - Jak się pozbyć tego błędu?


Kucmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni borykam się z problemem z odpaleniem auta. Samochód normalnie odpala, ale po 2-3 sekundach gaśnie. Czasami załapie, czasami nie.

Na VAGu wyskoczył mi błąd :

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-00 - -
I tutaj pojawia się pytanie do Was, jak się tego błędu pozbyć? Kodowanie immobilizera na nowo, czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odpalasz? Czekasz aż wszystkie kontrolki zgasną? U mnie sie tak pare razy zdarzyło jak na szybko odpalałem samochód, jak poczekałem aż wszystko zgaśnie to normalnie chodził. Tak czy inaczej polecam ten temat :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1588-immobilizer/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpalam w sumie jak zawsze. Chwilę czekam.
Czasami mi zaskoczy dopiero za 4 razem :mellow:


a błędu na VAGu za cholerę nie można usunąć, od razu pojawia się na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpala to znaczy, że nie ma problemu w samym immo w sensie komunikacji transpondera z cewką i immo boxem czy tam licznikiem. No nie wiem jak 1995 było.


Bo rozumiesz jak to działa, nie?

Nie dlatego nie możesz odpalić bo masz błąd.

Masz błąd ponieważ nie możesz odpalić.


Teoria na to:

17978/P1570/005488 - Engine Start Blocked by Immobilizer Possible Symptoms
  • Engine starting but stalling immediately
Possible Causes
  • Key(s) not matched
  • Instrument Cluster not matched
  • Engine Control Unit (ECU) not matched
  • Engine Control Unit (ECU) Power Supply faulty
Possible Solutions
  • Check for Fault Codes in Immobilizer itself (part of Instrument Cluster in many cars, but separate Immobilizer Control Module in some)
  • Check Immobilizer Measuring Values (usually in Instrument Cluster OR Immobilizer Control Module)
  • Match Key(s)/Instrument Cluster/Engine Control Unit (ECU)
  • Check Engine Control Unit (ECU) Power Supply (Relay)
Special Notes
  • In case of Engine Starting Issues please make sure that you are really experience an Immobilizer related Problem! Even if the Immobilizer engages, the Engine will still start fine but cut out after 2-3 Seconds. If you are NOT experiencing this behavior (e.g. Engine doesn't start at all) your Problem is very likely NOT Immobilizer related.
  • May be stored in Combination with 01176 - Key: Signal too Low in Immobilizer Control Module.
  • If no other immobilizer related fault codes are stored and the immobilizer related meas. blocks are fine except Engine Start not allowed, on rare occasions it helps to try cold-booting the car. Remove both battery cables from the battery. Short the battery cables together (away from the battery) for about 15 seconds. Reconnect the battery. (Example)
  • Low battery voltage (including a faulty battery) may cause Immobilizer system malfunctions and testing should be done only with a known good battery installed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard przypadłosc w tych rocznikach wyczysc styki przy cewce i adaptacja na nowo i powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalalem auto, to zauważyłem, że jeśli kontrolka z immo mi mruga, to nie ma opcji, żeby odpalić. Jeśli gaśnie to działa wszystko bez najmniejszego problemu.

Przy cewce, czyli ta kostka koło stacyjki? To co kolega wcześniej podlinkował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mruga, to znaczy,, że immo się załączył (nie wykrył kluczyk - wina styków na kostce), mnie pomaga ponowne przekręcenie kluczyka i śmiga wszystko. Wezmę się za to dopiero po zimie, bo nie chcę plastików przy rozbieraniu połamać, zaczekam aż będzie cieplej. Ogólnie jak przekręcanie nie pomaga, to wyjmij kluczyk i włóż ponownie, mnie to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Rozwiązań tego problemu jest kilka, można pobawić się w kodowanie kluczyka, kodowanie transpondera ale istnieje coś takiego jak emulator immo. Można bez problemu dostać na allegro za ok. 70-80 zł. Zabieg nie jest skomplikowany (3 kabelki) i immo odblokowane. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, wystarczy przeczyścić styki na kostce z immo w kierownicy i problem znika za 10 zł (koszt preparatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, wystarczy przeczyścić styki na kostce z immo w kierownicy i problem znika za 10 zł (koszt preparatu)

To zależy ja jak kupiłem auto już po 2 miesiącach miałem problem z odpaleniem i to w trasie czasami, i strach był wtedy obstukiwałem kluczyk pstryknięciami palca dookoła i załączył się gdy otworzyłem kluczyk w środku transponder był w opłakanym stanie widać był pobity zniszczony totalnie, zabieg byłby kosztowny jeśli chodzi o kodowanie nowego kluczyka bądź transpondera dlatego zdecydowałem się na zakup emulatora i nie narzekam mam go około 8 mies. auto odpala jak należy także jest okej dlatego jeśli komuś ma to pomóc to polecam, bo wiadomo immo jest antykradzieżowe i to jest w pewnym sensie ryzyko, ale zawsze można zrobić dodatkowe zabezpieczenia zamiast immo ale to już w innym temacie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podepnę się pod ten temat jeszcze.. Czy do B5 były blokady skrzyni biegów?

Właśnie z ciekawości zacząłem przekopywać internet i znalazłem parę informacji na temat blokad ale niestety nie znalazłem nic o audi a4 b5. Sam kiedyś myślałem o takiej blokadzie, inni polecają inni wręcz odradzają ze względu że dla złodzieja taki zamek to nie problem. Sam osobiście jeśli chodzi o blokadę to myślę o takiej związaną z elektryką ;)

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś wyczyściłem grot kluczyka szmatką z odrobiną benzyny ekstrakcyjnej i problem znikł. Auto to Audi A4 z 1995r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podepnę się pod ten temat jeszcze.. Czy do B5 były blokady skrzyni biegów?

Właśnie z ciekawości zacząłem przekopywać internet i znalazłem parę informacji na temat blokad ale niestety nie znalazłem nic o audi a4 b5. Sam kiedyś myślałem o takiej blokadzie, inni polecają inni wręcz odradzają ze względu że dla złodzieja taki zamek to nie problem. Sam osobiście jeśli chodzi o blokadę to myślę o takiej związaną z elektryką ;)
właśnie o ten elektryczny mi chodzi, niby immo już robi robote, ale w razie jakby ktoś zechciał scholować samochód :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podepnę się pod ten temat jeszcze.. Czy do B5 były blokady skrzyni biegów?

Właśnie z ciekawości zacząłem przekopywać internet i znalazłem parę informacji na temat blokad ale niestety nie znalazłem nic o audi a4 b5. Sam kiedyś myślałem o takiej blokadzie, inni polecają inni wręcz odradzają ze względu że dla złodzieja taki zamek to nie problem. Sam osobiście jeśli chodzi o blokadę to myślę o takiej związaną z elektryką ;)
właśnie o ten elektryczny mi chodzi, niby immo już robi robote, ale w razie jakby ktoś zechciał scholować samochód :D

No to już jest grubszy temat i nie myślałem na temat elektrycznych blokad skrzyni biegów i się z takim czymś się nie spotkałem, ale jakby taka była to dobra sprawa. :D

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przy stacyjce wyciagnąc cewke immobilajzera, i wyciągnąć wtyczke. Później podginamy styki i po problemie. Problem w tych autach jest taki, że cewka to jest ten czarny okrąg na stacyjce. To cały czas ruszamy, czy przy wkładaniu kluczyka, czy ręką jak szukamy stacyjki. I ta wtyczka tak sobie pracuje i pracuje. W końcu styki w kostce nie stykają się dobrze. Po dogięciu już rok spokoju. A był moment że wgl nie chciał złapać, i pojechała do mechanika. Chwile spokoju było i znowu. A najlepiej na cpn, po zatankowaniu wchodzę do auta, próbuje odpalić i d*pa. I kręce bawie się, a ludzie czekają. W końcu złapał, i od razu się za to wziąłem. Od tego momentu jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...