Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polecony z Urzędu Celnego.


chris.lkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnim czasie kupiłem przez jedną ze stron internetowych 1kg tytoniu w celach kolekcjonerskich za 79zł + kw. Paczka dość długo nie przychodziła. W czasie jak byłem na wakacjach przyszedł polecony z UC ale że mnie nie było to listonosz zostawił awizo. Podejrzewam że chodzi o zapłacenie akcyzy. Odebrać ten list czy lepiej nie? Poradzicie coś? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie masz do zapłacenia akcyzę, też kiedyś dostałem pismo bo zatrzymali mi telefon który szedł z chin (a dokładniej wcześniej wysłałem go na reklamacje po czym wracał naprawiony) i w piśmie było napisane czy faktycznie coś takiego zamawiałem i jeżeli tak to żebym przedstawił dokumenty że zakupiłem ten telefon. Najgorzej bo pisało żeby się osobiście stawić a to było ode mnie ponad 200 km ale wysłałem wszystkie linki i co tylko miałem na ten temat na maila i więcej pytań nie mieli, telefon oczywiście za niedługo przyszedł.

jeśli faktycznie masz do zapłacenia cło to przelicz czy warto, jak warto to zapłać i dostaniesz przesyłkę, czasem nie warto bo się już nie opłaca wszystko zależy ile do zapłaty i ile wart jest przedmiot który się kupiło.

Edytowane przez jaco124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam prawo nie odbierać tej przesyłki? Paczka prawdopodobnie była wysłana z Polski do Polski. Za tytoń nic jeszcze nie płaciłem bo była to przesyłka za pobraniem z obowiązkiem zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po którejś tam razie próbie doręczenia list zostanie uznany jako doręczony, także lepiej go odbierz. Najwyżej nie zapłacisz i paczka wróci do nadawcy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierz go....

Szwagrowi nie dawno tez przyszedł list z celnego żeby wstawił się na oględziny autem które kupił od Pana X ... Okazało się że Pan X sprowadził to auto do polski 2 lata temu i zaniżył jakoś akcyzę i chcieli sprawdzić stan auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Chodziło o ten tytoń. Musiałem się zgłosić do placówki UC w celu złożenia zeznań co? kiedy? jak? i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie listy radze odbierac.

ja kiedys nie odebrałem to potem dostałem list juz od komornika

ktory za samo rozpoczecie sprawy zazyczyl sobieł około 370zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...