Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opłacalnośc A4 B8 na długi trasy


Kamei8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Muszę zacząć podróżować służbowo po Polsce , ok 3000 km miesięcznie, firma zwraca standardowo 0,83 zł / km . czyli koszt przejazdu 3000km = ok 1100 zł za paliwo przy średnim spalaniu ok 8l/100km a na eksploatację idzie ok 1300 zł

Czy waszym zdaniem A4 opłaca się jazda czy będzie to raczej marny pomysł, bo eksploatacja i możliwe wszelkie większe awarie będą zbyt kosztowne.

Mam bardzo mały przebieg 85000 i mega zadbane auto 2.0 Tfsi S-tronic, trochę szkoda mi je zmęczyć a potem za marne pieniądze sprzedać.

Zastanawiam się czy teraz nie sprzedać za rozsądne pieniądze i kupić coś innego.

Wiadomo że chciało by się komfortowo podróżować Audicą po Polsce ale kieruję się teraz wyłącznie czynnikiem opłacalności

co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw A4 i kup za 20k skode fabie 1.6tdi. Będzie kompromis :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz samochod to nim jezdzij, nie bardzo rozumiem rozumowania ze szkoda ci go zajezdzic a przepraszam od czego samochody sa jesli nie od jezdzenia ?? To co kupiles samochod zeby pod chmurka stal ?? Po to chyba wziales takie a nie inne Audi ze lubisz nim jezdzic jest wygodne i pasuje ci pod wieloma wzgledami, wiec teraz sprzedaz go i kupno czegos czego nie bedzie szkoda zajezdzic to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kupowałem auto aby jeździć, ale do celów prywatnych gdzie robiłem po 1000 km miesięcznie wszystko wygląda super

chodzi mi o to że szkoda zejeździć je jako auto służbowe w firmie bo nie dają służbówki niestety , a wiadomo jakie są drogi w Polsce.

Zastanawiam się jak dużo stracę sprzedając je za 2 lata z przebiegiem ponad 200.000 a taraz z przebiegiem 85.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zastanawiam się jak dużo stracę sprzedając je za 2 lata z przebiegiem ponad 200.000 a taraz z przebiegiem 85.000

Przynajmniej będzie to realny przebieg, a nie podejrzany na starcie. Po to masz auto, żeby jeździć, a nie żeby się nim chwalić co niedzielę w kościele. Może jeszcze chciałbyś za dwa lata na nim zarobić, bo mały przebieg?? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda + LPG, Toyota Yaris i inne auta używane przez przedstawicieli handlowych i nie będzie szkoda na złom oddać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem a4 z tym napędem nie nadaje się. Mały zbiornik i o 8 litrach można tylko pomarzyć.

Poza tym te benzyny raczej do niezawodnych nie należą. No i mechatronika w skrzyni lubi protestować.

Ja dojeżdżalem do pracy w ubiegłym roku kilka tygodni(ok.1080km/m-c) i wyszło dosyć drogo... Przesiadlem się na rower i Smarta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, widzę żę kolega zrozumiał sens mojego pytania

Odpukać z silnikiem i skrzynią jest wszystko ok i myślę że do 200 tys nie powinno się nic dziać ale są to czynniki które z czasem mogą szwankować i być dość kosztowne.

Pomijając prezesów i dyrektorów to mało który handlowiec jeździ 211 konnym silnikiem w automacie :P więc chyba ktoś to sobie przekalkulował

Więc wolę zostawić sobie auto prywatnie i dla żony a służbowo coś eco :)

Edytowane przez Kamei8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak firma zwraca 0.83zł/km, to dostaniesz 0.68zł/km.

Przynajmniej ja tak mam (wszystko na umowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj i kup nowego Hyundaia I30 z fabrycznym gazem. Będziesz miał gwarancje i za przejechane 100km zapłacisz 16 zł.

Tylko tak się to może opłacać. Jeżdżąc A4 B8 za 0,83 zł na bank dołożysz a nie zarobisz.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze firma kombinuje

Lepiej kupić jakąś fabię na gaz i tyrać

Audi zostawia sobie dla relaksu i komfortu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze firma kombinuje

Lepiej kupić jakąś fabię na gaz i tyrać

Audi zostawia sobie dla relaksu i komfortu jazdy

Co wy wszyscy z tą Fabia ? :) kręgosłup ma się tylko jeden i to na całe życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...