Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik ABS tył


_Michał_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Męczy mnie pojawiający się błąd 290-czujnik liczby obrotów tylny lewy g46 przerwa lub zwarcie do plusa. Czasami znika komunikat na fisie ABS + ESP.

Czy ktoś wie gdzie podłączona jest wtyczka od czujnika aby sprawdzić styki i jak dostać się do koronki aby sprawdzić czy nie wymaga czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Męczy mnie pojawiający się błąd 290-czujnik liczby obrotów tylny lewy g46 przerwa lub zwarcie do plusa. Czasami znika komunikat na fisie ABS + ESP.

Czy ktoś wie gdzie podłączona jest wtyczka od czujnika aby sprawdzić styki i jak dostać się do koronki aby sprawdzić czy nie wymaga czyszczenia.

Witam.

Rozwiązałeś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 o 20:02, seba_1103 napisał:

Witam.

Rozwiązałeś problem ?

Witam.

Mam ten sam problem z tym samym kołem, jakiś miesiąc temu kontrolka zaświecała się sporadycznie, od tygodnia świeci się non stop. Może ktoś miał taki problem i pomoże. Dodam, że koło ma opory toczenia więc czeka mnie rozbiórka tego koła ale chciałbym już wtedy wiedzieć co i jak bo być może nie trzeba wymieniać czujnika tylko wystarczy coś przeczyścić.

received_1458291844235179.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może masz zwarcie, zacznij od wyjęcia czujnika i przeczyszczenia, być może pierścienie absu do wymiany.
Ale raczej stawiałbym na kabel z czujnika, może gdzieś jest przerwa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem dalej występuję już brakuje mi pomysłów czujnik wymieniony na nowy zamienniki i dalej to samo, zastanawiam się czy nie podjechać z autem do Gdyni podobno tam regenerują sterowniki albo go wyjmę i sam sterownik dam do sprawdzenia słynnych drucików. Te kontrolki to czysta loteria dzisiaj odpaliłem chwilę pochodził bez dotykania i po chwili znowu ABS i ESP Jeszcze nie wymieniałem czujnika stopu ale raczej to nie to bo światła reagują poprawnie. Zima za rogiem teraz jeszcze ogarniam zalanie auto po gazowniku uszkodzili pokrywę ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...