Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System Start/Stop nie działa


Przemkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moglbym prosic o pomoc/porade. Tydzien temu kupilem Audi a4 b8. Jak go kupowalem i jak sam go uzytkowalem bylo wszystko ok, natomiast jakies 2-3 dni jak ja nim nie jezdzilem przestal dzialac system ten start/stop, ten co go gasi na swiatlach i zapla sprzeglem. Podczas wrzucania na luz pokazuje sie przekreslona kontrolka "A" na monitorze i nie dziala, poradzicie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może silnik nie osiąga temperatury ? wtedy też nie będzie działać

zobacz jeszcze czy przy wyłączonej klimie nie jest lepiej bo przy dużym obciążeniu też może się nie wyłączać

Edytowane przez tom4275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan akumulatora / ładowania

Oddałem go dzisiaj do serwisu, mieli wymienic amortyzatory/przegub. Zrobili to, ale sami doszli do wniosku ze do wymiany jest napinacz, rolka i pasek klinowy, wiec moze to wina tego, zobaczymy. A przy okazji - jak mi czasem wyrzuca blad xenonow (jeden gasnie), ale jak zgasze i zapale samochod to juz jest ok, to czego moze byc wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może silnik nie osiąga temperatury ? wtedy też nie będzie działać

zobacz jeszcze czy przy wyłączonej klimie nie jest lepiej bo przy dużym obciążeniu też może się nie wyłączać

Z tym nie osiąganiem temperatury to też różnie bywa. Ja z pod domu do najbliższego skrzyżowania mam 300 metrów i zazwyczaj start stop mi na nim wyłącza silnik chociaż jest zimny. Czasem mam 90*C na blacie i silnik się nie wyłącza. Kiedyś system nie działał przez kilka dni z rzędu i myślałem, że coś się popsuło ale nagle wszystko wróciło do normy.

Aby START/STOP działał musza byc spełnione odpowiednie warunki :wink:

na FORUM jest INSTRUKCJA

Po prostu są sytuacje w których te warunki nie są spełnione i wtedy system nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan akumulatora / ładowania

rolka, napinacz, pasek klinowy wymieniony - system normalnie juz działa, faktycznie cos z ładowniem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 o 19:36, wrclaguna napisał:

Aby START/STOP działał musza byc spełnione odpowiednie warunki :wink:

na FORUM jest INSTRUKCJA

Gdzie jest ta instrukcja, bo ja mam na desce komunikat 

"start- stop system:

system fault, function unavailable"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykodowaniu haka - jest juz chyba ok...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 o 20:27, iwadrian napisał:

Z tym nie osiąganiem temperatury to też różnie bywa. Ja z pod domu do najbliższego skrzyżowania mam 300 metrów i zazwyczaj start stop mi na nim wyłącza silnik chociaż jest zimny. Czasem mam 90*C na blacie i silnik się nie wyłącza. Kiedyś system nie działał przez kilka dni z rzędu i myślałem, że coś się popsuło ale nagle wszystko wróciło do normy.

Po prostu są sytuacje w których te warunki nie są spełnione i wtedy system nie zadziała.

Muszą być zapięte pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrpan napisał:

Muszą być zapięte pasy

Zawsze mam zapięte pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się bo nie chce tworzyć nowego tematu. Pytanie mam jednak nie o sam sposób działania, tylko o zachowanie auta przy wyłączonym start stopie.  Mianowicie w momencie gdy przy włączonym systemie auto by zgasło (wszystkie warunki brzegowe spełnione) - ale gdy system jest wyłączony, auto dodaje delikatnie gazu przy puszczaniu sprzęgła. I ta przygazówka właśnie mnie zastanawia, jest delikatna ale całkowicie zbędna. Że tak spytam: tak ma być?

 

B4 A8 1.8B 170km, manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...