Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 1.9 tdi 95r 1z Nie załącza klimatyzacji , błąd 01582


Bursztyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z moja audi 1.9tdi 95r 1z 90km. Jakiś czas temu przestało mi wyświetlać na blacie temperaturę zewnętrzną przez co nie mogę załączyć klimatyzacji stało się to nagle. Wymieniłem czujnik przed chłodnica nic nie pomogło , wymieniłem czujnik na podszybiu również nic nie pomogło dalej to samo. Ostatnio jak jechałem włączyłem przez przypadek klime i odziwo odpaliła pojawiła się na chwilę temperatura zewnetrzna na zegarach poczym znikala za chwile się znów pojawiła. Zauważyłem ze jak włączę nawiew na szyby (po lewej stronie u góry na klimatroniku ) to zaskakuje czasem i włącza klimatyzację. Niestety od miesiąca nie reaguje juz ta kombinacja ,temperatury na liczniku również dalej nie wyświetla , sprawdziełem vagiem to wyskoczył błąd 01582 tyczy się to czujnika cieczy chłodzącej (tak wynika z opisu) na klimatroniku na kanale 49 pokazuje mi temperaturę -49 stopni (na kanale 1c wyświetla mi się błąd 49.1). Natomiast temperatura silnika jest wskazywana prawidłowo na zegarach 90 stopni nie spada ani nic się z nią nie dzieje. Na blokach silnika również sprawdzałem vagiem to wszystko wydaje się w porządku wkazuje od 90 do 93 stopni. Juz nie mam żadnego pomysłu proszę o jakakolwiek pomoc

Temat do zamknięcia rozwiązany. Wymiana panelu klimatronika na inny rozwiązała problemu z nie świecąca temperatura zewnetrzna i wszystko działa jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...