Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze ksenonów


karol 488

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy coś mi sie stało ze spryskiwaczami ksenonów otwierają sie ale nie spryskują , jak je sprawdzic , jak je zostawic otwarte ? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to za proste ale czy masz dużo płynu w zbiorniczku? :huh: - czasem jest tak że jak jest mało płynu to właśnie dają radę się wysunąć ale psiknąć nie chcą , ewentualnie pompka może być już na dorznięciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zacząć od sprawdzenia pompki. U mnie przy takich objawach to ona nie domagała(tani i dobry zaminiennik z allegro ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiem jaki ja miałem przypadek może to nie jest to odpowiedź na ten temat zamieszczony ale miałem przypadek że płyn mi uciekał podczas pryskania xenonów miałem kałużę że płyn mi starczał na tydzień, co się okazało tam jest taka dysza do tej dyszy wchodzi przewód a on jest zabezpieczony zatrzaskiem plastikowy i wtedy jak pompa dawała duże ciśnienie była niagara a wpadł mój ojciec na pomysł bo on robi w uzdatniacach wody i z takimi złączkami ma na bieżąco do czynienia więc lekko podgrzał zapalniczką żeby lepiej łapał i pomogło i działa cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy odświeże temat, kupiłem kilka dni temu Audi a4 b6 wyposażone w xenony, nie było płynu wiec dziś kupiłem i chciałem sprawdzić czy działają spryski lamp, po wciśnięciu manetki słychać dźwięk pompki ale spryskiwacze się nie wysuwają, czy to również jest wina pompki? jest gdzieś na forum manual jak wymienić tą pompkę? dziękuje za pomoc

ok. opis wymiany pompki znalazłem, mógłby mi ktoś tylko potwierdzić czy w moim przypadku to wina pompki czy mam sprawdzić coś jeszcze, oczywiście poza bezpiecznikiem

Edytowane przez Kar El
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wylewa ci się płyn od spryskiwaczy ja miałem nie szczelność tak jak opisałem wyżej:

ja odpowiem jaki ja miałem przypadek może to nie jest to odpowiedź na ten temat zamieszczony ale miałem przypadek że płyn mi uciekał podczas pryskania xenonów miałem kałużę że płyn mi starczał na tydzień, co się okazało tam jest taka dysza do tej dyszy wchodzi przewód a on jest zabezpieczony zatrzaskiem plastikowy i wtedy jak pompa dawała duże ciśnienie była niagara a wpadł mój ojciec na pomysł bo on robi w uzdatniacach wody i z takimi złączkami ma na bieżąco do czynienia więc lekko podgrzał zapalniczką żeby lepiej łapał i pomogło i działa cały czas.

koledzy odświeże temat, kupiłem kilka dni temu Audi a4 b6 wyposażone w xenony, nie było płynu wiec dziś kupiłem i chciałem sprawdzić czy działają spryski lamp, po wciśnięciu manetki słychać dźwięk pompki ale spryskiwacze się nie wysuwają, czy to również jest wina pompki? jest gdzieś na forum manual jak wymienić tą pompkę? dziękuje za pomoc

ok. opis wymiany pompki znalazłem, mógłby mi ktoś tylko potwierdzić czy w moim przypadku to wina pompki czy mam sprawdzić coś jeszcze, oczywiście poza bezpiecznikie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy w moim przypadku to wina pompki czy mam sprawdzić coś jeszcze, oczywiście poza bezpiecznikiem

Za mało info.

Pompka wymieniona czy stara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze kolego jutro kupie i spróbuje ją wymienić, tylko się chciałem upewnić czy to pompka aby nie ładować się w koszta

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stara i działa to można ją wyczyścić.

Nie bierz zamienników bo nie dają rady,podniesie sprysk ale nie będzie w stanie spryskać lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to jest jeszcze szansa reanimować tą pompkę? zamiennika nie brałem pod uwagę, jedynie używkę ale oryginał. nie widzę by mi tam coś wyciekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat, mianowicie wysuwały mi się spryskiwacze ale nie psikały wymieniłem pompkę na nową (Topran) i dalej to samo.

Pytanie czy w tłoczku spryskiwacza znajduje się jakiś zaworek który otwiera się gdy ciśnienie osiągnie odpowiednią wartość? ponieważ inaczej albo spryskiwacz by psikał już przed otwarciem albo w ogóle by sie nie wysunął (tak na logikę).

Pytam ponieważ jeżeli jest tam taki mikro zaworek to może on zaszedł kamieniem, przytkał się i dlatego spryskiwacze nie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest . Jeśli ciśnienie jest za słabe lub jeśli dysze zaszły kamieniem to lipa nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dyszach są gumki, działają na zasadzie zaworka.

Zapewne porządnie przyschły i przykleiły się.

Trzeba wspomóc się kompresorem, ale delikatnie bo wystrzelą dysze w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spryskach nie ma żadnej elektroniki, wysuwa sie pod wpływem ciśnienia płynu. Skoro sie wysuwa tzn że pompka działa, skoro nie psika tzn zapchane dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukaszooo napisał:

W spryskach nie ma żadnej elektroniki, wysuwa sie pod wpływem ciśnienia płynu. Skoro sie wysuwa tzn że pompka działa, skoro nie psika tzn zapchane dysze.

O elektronice nikt tu nie pisze, ale może być odpowiednia kryza dobrana tak że dopiero po przekroczeniu pewnego ciśnienia się otwiera i płyn pryska, ciśnienie wzrasta po całkowitym wysunięciu się tłoczków ( bo tłoczek jest całkowicie wypełniony płynem) i wtedy następuje otwarcie... Tak to widzę, zaraz prawdopodobnie idę próbować dostać się do spryskiwacza przez wyciągnięcie lampy.

Mam nadzieję że nic nie połamie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij nadkole i wyjmij malu zbiornik plynu w ktorym siedzi pompka. Wypnij pompke i zobaczysz jak dziala na zew. Do przewodu od spryskow przytknij przewod z woda z kranu i bedziesz wiedzial czy spryski dzialają. Jest jeszcze druga opcja tzn nalac ile sie da wody w przewod od spryskow i podpiac sprezone powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...