Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimatyzacja


gigss

Rekomendowane odpowiedzi

WitamMialem nabijana klimatyzacje i sprawdzana szczelnosc klimatyzacji poczatkiem wakacji i dosc szybko zaczela słabo chłodzić. Byłem z tym w serwisie i gościu mowił że nie wie co nie tak. Ubyło czynnika bo było 200g ale miał ponad 3 h na azocie 17 bar i totalnie nic nie ubylo wiec nabił mi spowrotem do pełna i dał więcej kontrastu i mówił żebym z tym pojezdził z 2 tygodnie. Co może być nie tak gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to co? Jak ubywa czynnika to nieszczelność jakaś, a gdzie? No tu może być problem...

Nabić jakiego kontrastu i potem szukać przez cały układ którędy ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pacjent:

Audi B5 1.8T 1996 na climatronic'u (sprawdziłem w ASO - był climatronic w tym egzemplarzu, co by wykluczyć podejrzenie przerabianej instalacji).

Problem:

Nie da rady załączyć klimy panelem.

Da się załączyc układ na krótko i po mostku.

Foto panela:

f291aa1a7e0c90579175fe336bbe5143162.158.

Sprawdzono:

- czynnik

- sprężarkę (na krótko działa)

- nowy zawór

- bezpieczniki

- przekaźnik

Próby:

Ustawiam włączona klima. Kiedy odpalam auto i przekręcam kluczyk do zapłonu auto odpala ale klima się nie załącza. Dziwne jest to, że jak dam kluczyk bardziej w prawo po odpaleniu to gaśnie mi panel klimy. Słychać wtedy równiez cykanie przekaźnika.

Spróbowałem zmostkować na przekaźniku - układ od razu wystartował. Przekaźnik reaguje i działa ale najwyraźniej błąd jest gdzieś po drodze Przekaźnik-Panel (może komputer?).

Nie mam pojęcia. Badałem temat z elektrykiem, nic nie znaleźlismy.

Posuwamy się ku tezie, że problem jest w panelu lub jest to nieoryginalny panel. Nie wiem jak sprawdzić czy tak jest, bo w ASO nie widać po VIN jaki jest org numer części panela.

Ktoś z Was miał podobny problem?

Czy może ktoś wysłać mi zdjęcie/wzór panelu z Audi B5 1996?

Czy może mi ktoś wysłać nr części?

Jest do tego jakiś schemat?

Walczę i nic.

Widziałem, że na alledrogo.pl gośc naprawia rzekomo panele/sterowniki klimy za 100zł ("NAPRAWA PANELI KLIMATYZACJI..."

Korzystał ktoś z tej usługi?

Proszę o sugestie w temacie..bo już się poddaję powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma dokładnie to samo u siebie w 2001r. i tez podejrzewam panel, bo na bezpośrednim podłączeniu wszystko chodzi a nigdzie nieszczelności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grelo1, ten panel jest z nowszego rocznika. W 1996r były jeszcze wklęsłe przyciski. Jak chcesz, to podrzuć mi na PW VIN, może metodą eliminacji uda się dojść, jaki powinien być właściwy nr (strzelam, że 8D0 820 043 H).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grelo1, ten panel jest z nowszego rocznika. W 1996r były jeszcze wklęsłe przyciski. Jak chcesz, to podrzuć mi na PW VIN, może metodą eliminacji uda się dojść, jaki powinien być właściwy nr (strzelam, że 8D0 820 043 H).

Poszła priv.

Jest teoria, że panele do tego modelu powinny mieć wklęśnięte przyciski. To mnie akurat dziwi, bo miałem AFNa z 1996 roku i miał identyczny panel jak ten przedstawiony na zdjęciu. Ten co jest w mojej 1.8T to 8L0 820 043 B

Czy panel z przyciskami wklęśniętymi może być rozwiązaniem?

Jaki jego numer?

Do naszych starych szrotków te części juz powinny być za grosze, więc liczę, że po wydatkach za wszelkiego rodzaju usługi super hiper klimatowe i klimatroniczne w końcu otrzymam namiastkę odpowiedzi i popędzę gdzie trzeba za panelem w super cenie :P

Edytowane przez grelo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...