Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED nie świeci / prawy przód


przemyslaw.mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w sobotę zauważyłem że nie świeci mi wężyk LED w prawym przednim reflektorze.

Wszystkie inne światła tj. mijania, drogowe, kierunki działają bez najmniejszych zastrzeżeń.

Zapytałem o cenę nowej lampy i w Warszawie na Połczyńskiej kosztuje 1524 zł brutto. (drogo :) )

Zwracam się do Was z pytaniem czy można wymienić sam LED, a może to wina sterownika/przetwornicy/przewodów? Spotkał się kiedyś ktoś z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij lampy i podepnij je na odwrót, jak bez efektu to przepnij między nimi moduł od ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie zrobię ale dopiero po 20tym bo od jutra mają urlop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz temat który wskazywałby, że chcesz coś zdiagnozować a tu takie kwiatki.

Było założyć temat w dziale "szukam serwisu" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same ledy bardzo rzadko padają ,,w pierwszej kolejności stawiałbym na moduł led który jest przykręcony do lampy,ale jeśli okaże się że podmieniając lampy stronami a póżniej podmianka samych modułów nie wskaże że to sam moduł no to już coś albo z samym ledem albo z instalacja w lampie.

Jeśli będziesz potrzebował części to pisz pw,mam sporo lamp na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziś z dnia na dzień przestał mi świecić prawy caly led + komunikat o przepalonej żarówce . Z tego co widzę chyba nie ma osobnego bezpiecznika od leda chyba że się mylę . Jest jakaś możliwośc sprawdzenia czy to moduł padł ?

 

Edit : zamieniłem lampy stronami i wtedy led świeci czyli moduł i ledy można wykluczyć , gdzie dalej szukać ? 

Edytowane przez -ZET-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy dochodzi zasilanie do lampy,,skoro nie świeci się prawa lampa a po przełożeniu jej na lewą strone świeci z a lewa  po przełożeniu na prawą nie świeci to ewidentnie nie dochodzi  prąd do lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...