Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczy na zimnym silniku


TmZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako całkiem świeży użytkownik tego forum. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem B8 2.0 TFSI. Od czasu kupna męczy mnie sprawa huczenia któregoś z osprzętu w silniku przy odpalaniu na zimnym, kiedy obroty są podwyższone. Dźwięk można trochę porównać do odkurzacza. ;) Jak tylko obroty są "unormują" - huczenie momentalnie ustaje. Z resztą na filmiku postarałem się przedstawić:

Martwi mnie też lekkie drżenie i poszarpywanie silnika - świece są podobno nowe.
A kolejna sprawa to terkotanie... silnik jest po wymianie rozrządu i sądziłem, że to załatwi sprawę. Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje w trakcie jazdy? Jakieś błędy w sterownikach?

Nie szukałbym dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje w trakcie jazdy? Jakieś błędy w sterownikach?

Nie szukałbym dziury w całym.

He he dobre słychać że coś jest nie tak a Ty mu żeby sobie głowy nie zawracaj ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można cokolwiek oceniać po nagraniu, skoro mikrofon wyłapuje sporo więcej niż ludzkie ucho na żywo.

Ja tam słyszę że się załącza ssanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można cokolwiek oceniać po nagraniu, skoro mikrofon wyłapuje sporo więcej niż ludzkie ucho na żywo.

Ja tam słyszę że się załącza ssanie.

Nie wiem jak Twoje uszy, ale mikrofon z telefonu całkiem podobnie odwzorował dźwięki silnika - niemal jak na żywo. Także nie szukałbym dziury w całym. :decayed:

To huczenie u mnie tez wystepuje na zimnym, poprostu ciągnie powietrze,

2,0 tfsI tak terkoczą :)

Ok, trochę uspokoiłeś mnie z tym huczeniem na ssaniu.

Pozostaje jeszcze kwestia drżenia silnika. Zauważyłem również, że jak rozgrzeje silnik i zatrzymam się na chwilę (np na światłach) to czuć bardzo delikatne szarpnięcie całą budą co kilka-kilkanaście sekund. Jeszcze jeden objaw to lekkie szarpanie przy na samym początku przy dodawaniu gazu (nawet lekkie muśnięcie) i podobnie przy odejmowaniu - w tym przypadku na samym końcu jak całkiem puszczam gaz. Przy czym objaw nie występuje cały czas i pojawia się to zazwyczaj po rozgrzaniu silnika. Jakieś pomysły co to może być?

Edytowane przez TmZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego - sprawdź czy nie masz wibracji od wentylatorów chłodnicy wł/wył klimę.

Ale tak czy siak nie szukaj dziury w całym, bo zaraz się okaże że powymieniasz elementów za kilka tysięcy a efektu specjalnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...