Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A3 8P - 1.4 I 2.0 TFSI


marcinwhite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do sprzedaży mojej b8ki i zmiany na coś mniejszego benzynowego. Na ten moment upatrzylem sobie A3 z lat 2008-2011.roczny przebieg będę miał rodu 10kkm więc utrzymywanie dalej diesla mi się nie kalkuluje.

Miał ktoś do czynienia z tytułowym silnikami? 2.0 to ten sam motor co w B8? (198km wg opisów w internecie), a 1.4 ma 123km. Jestem ciekaw opinii głównie o tym mniejszym że względu na stawki ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii.

Chyba że jest jakiś inny silnik w tej budzie godny polecenia to Ch etnie poczytam ;)

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do sprzedaży mojej b8ki i zmiany na coś mniejszego benzynowego. Na ten moment upatrzylem sobie A3 z lat 2008-2011.roczny przebieg będę miał rodu 10kkm więc utrzymywanie dalej diesla mi się nie kalkuluje.

Miał ktoś do czynienia z tytułowym silnikami? 2.0 to ten sam motor co w B8? (198km wg opisów w internecie), a 1.4 ma 123km. Jestem ciekaw opinii głównie o tym mniejszym że względu na stawki ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii.

Chyba że jest jakiś inny silnik w tej budzie godny polecenia to Ch etnie poczytam ;)

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Witam

Też interesuje się A3 2005 r. w benzynie 2,0 150 KM. Teraz mam A6 i chce zmienić na mniejsze. Nic nie wiem na temat silnikow benzynowych Audi. Zawsze miałem disle . Dowiedziałes się cos ciekawego na temat tych silników? Chodzi mi słabe strony i dobre oczywiście. Jak często wymieniać rozrząd.? Ten mój silnik jest bez turbiny? Jakie może być zużycie paliwa ?

Dzięki za jakieś informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja finansowa mi się zmieniła i pewnie tymczasowo będzie 8l a nie 8p, ale jeszcze mojej B8ki nie udalo mi się sprzedać, więc wszystko wisi w powietrzu i czeka.

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś ogarnięty w tym temacie napisać coś na temat tych silników ???

Warto szukać auta z takimi silnikami?

Lepiej 1.4 TFSI czy 2.0 TFSI ? A może 1.8 TFSI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik 1,4 TFSI symbol  E 111 to jest dość dynamiczny silniczek ale....   Jest jeden bardzo ważny element. Łańcuch rozrządu. Możliwa bardzo niska trwałość w skrajnych przypadkach 40 tkm i łańcuchowy napęd pompy olejowej. Wszystko to może grać jak orkiestra -głośno .  Ten sam silnik E 211 to "poprawiona wersja " a tak na prawdę zupełnie nowa konstrukcja bez łańcuszków. Na razie polecany i ponoć wolny od chorób wieku dziecięcego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...