Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pedał wpadł w podłoge Nie można wbic biegu FILM


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Wsiadłem do auta i chciałem wbic jedynke . wciskam sprzegło a ono takie dziwnie luzne dopiero przy samej podłodze czuc ze cos sie wciska . Wbiłem jedynke ruszam chce wrzucic 2 a tu skucha . musiałem MOCNO wcisnąc az ugiąc dywanik zeby udało sie wbic kolejne biegi . Po przejechaniu paru km po miescie okazało sie ze spod swiateł juz ruszyc nie moge bo nie da sie wbic biegu . Od jakiegos czasu zauwazyłem ze piszczy mi pedał sprzegła ale nie było to az tak mocno dokuczliwe by cos z tym robic .

Proszę powiedzcie mi o co chodzi ? sprzegło padło ?
film:
https://youtu.be/tXZ85sQ_A0E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wysprzęglik albo pompa sprzęgła się wysypała. Odkręć wysprzęglik ze skrzyni i go obejrzyj. Jak on bedzie dobry (powinieneś z lekkim oporem wcisnąć popychacz) to pompa raczej. Gdyby sprzęgło się skończyło to byś w ogóle biegu nie mógł wrzucić a pisałeś że jedynkę wrzuciłeś no i by się zaczęło ślizgać.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z lewej strony jest przykręcony srubą na imbus bodajże 6mm. Po odkręceniu trzeba go wyciągnąć z otworu skrzyni w który jest wciśniety. Jak juz bedzie odkręcony to lekko go dociśnij do skrzyni żeby popychacz się wcisnął a potem do siebie tylko najpierw wyciągnij przewód hydrauliczny z takiej blaszki i przesuń ja lekko w prawo żeby się wyczepiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp dobry czy trzeba coś jeszcze rozpinac?

Najciekawsze jest to że dziś rano wsiadłem do auta i wszystko jest super. Jakby nic się nigdy nie działo. Muszę jednak to zrobić bo kiedyś mi stanie gdzieś w trasie i dopiero będzie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec miał to samo tydzień temu też wysprzeglik ale u niego ogólnie przydało się zrobić gruntowne wymiany także cały komplet poszedł do wymiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja mialem podobnie na autostradzie. tylko wlasnie nie mam pojecia co to moze byc, sprzeglo i dwumasa raczej odpada bo jak jakgos udalo mi sie wrzucic bieg to auto przyspieszalo normalnie itd, ale ja wcisnalem sprzeglo puscilem i juz nie oddalo, reka wzialem je do gory i potem pedal chodzil ale tak lozniej i nie moge wruzucic biegu.. co to moze byc? wysprzeglik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia wlasnie... jutro mechanik ma patrzec, mam nadziejej ze obejdzie sie szybko bez wyciagania sprzegla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...