Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Smartphone Interface ASI


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy u Was grafika mapy google przez Android Auto wygląta tak słabo? Czy coś gdzieś trzeba skonfigurować/ustawić?

Podłączam telefon kabelkiem USB od ładowarki i wygląda to tak jakby rozdzielczość była słaba. W innych aplikacjach, jak spotify, jest może odrobinę lepiej ale też bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda świetnie. Super rozdzielczość i bardzo ładnie estetycznie. Może sprawdź, czy masz najnowszą wersję Android Auto. Ja zawsze ściągam z tego miejsca:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też instalowałem z tej strony. Zaktualizowałem dla pewności  do najnowszej wersji ale bez zmian.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zwyczajne MMI Navigation a doszly mnie sluchy ze smartphone interface mozna tylko do plusa dolozyc. Ile w tej plocie jest prawdy? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy, chciałbym korzystać z funkcji Adroid auto w mojej A4 B9. Pytanie brzmi, czy muszę mieć ori kabel czy wystarczy uniwersalny kabel usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, proarnes napisał:

Uniwersalny kabel usb wystarczy.

Raczej musi byc ORI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez ORI. U mnie dziala na zwyczajnym kablu usb kupionym w sklepie, albo na takim odpietym od ladowarki tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 b9 Avant i bardzo brakuje mi ASI. USB x 2 w internecie jest dużo, natomiast bardzo mało jest kabli do podłączenia. Udało mi się jedynie znaleźć taki zestaw. Niestety jest to bardzo drogie. Czy znajdę gdzieś alternatywę? 

OBDELEVEN.PL

AUDI A4 B9 8W smartphone interface 2x USB 1x Au

 niestety es

Edytowane przez piotr_es
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, piotr_es napisał:

Cześć, 

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 b9 Avant i bardzo brakuje mi ASI. USB x 2 w internecie jest dużo, natomiast bardzo mało jest kabli do podłączenia. Udało mi się jedynie znaleźć taki zestaw. Niestety jest to bardzo drogie. Czy znajdę gdzieś alternatywę? 

OBDELEVEN.PL

AUDI A4 B9 8W smartphone interface 2x USB 1x Au

 niestety es

 

Potrzebujesz wiązkę 8W1971656 w ASO ok. 1000 PLN, z innych źródeł nowe ok. 700 np. na popularnym portalu aukcyjnym.  Pewnie taniej można dostać wiązki wytargane z samochodów, ale będzie to ciężkie i czasami będzie wymagało małej przeróbki (w zależności od obecności bezpiecznika)

Wydaje mi sie że cały oryginalny zestaw tj, dokument aktywacyjny, wiązką, Modul USB, nowa wtyczka była gdzieś za 1450.  Taniej będzie chyba ciężko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże i wytłumaczy w czym tkwi problem z połączeniem z ASI.

Zainstalowałem aplikację na tel.android. Po otworzeniu przechodzę przez kilka punktów prezentujących opis tej aplikacji... nic poza tym.

Włączam auto podłączam kablem USB i wówczas ikona ASI zmienia się na tę Auto...ale po dosłownie sekundzie wraca do poprzedniej ikony. I ostatecznie nie działa.

Przywrocilem ustawienia fabryczne i spróbowałem na innych kablach i z innym telefonem. Przechodzi całą procedurę aktywacji do komunikatu " czytaj i stosuj się do komunikatów w urządzeniu...:" i ikona wraca do poprzedniej.

Auto managerze połączeń widzi tel więc dla Music Interface przypisuję zatwierdzając. Łączą się ponownie ale tylko na chwilę...i ikona wraca do poprzedniej.

Robię to jak zaleca instrukcja na rozłączonym bt i na naladowanej baterii.

Ktoś coś?

Czyżby telefony Samsung i Xiaomi miały jakieś ograniczenia.?

A może to jednak chodzi o ori kabel Z Audi ?

 

 

Edytowane przez humptydumpty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel raczej nie bo u mnie dziala bardzo dobrze np. na kablu od ladowarki.

Najlepiej podlacz sie w jakims innym samochodzie ktory ma AA, bedziesz wiedzial czy problem jest po stronie telefonu czy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tematem. To nie kable, aplikacja musi być pobrana z właściwego źródła - ta ze Sklep Play nie działała.

Szkoda że na Android Auto nie planują dorzucić Yanosika ( tylko Apple Car).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterowanie działa bez problemu. Natomiast nie ma wyświetlania playlisty...tylko bieżący utwór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucac, zatrzymywac i przewijac mozna, ale playlisty nie uswiadczysz przez bluetooth. Jedyne sluszne wyjscie to smartphone interface (ktory musze zamontowac bo sluchanie muzy przez bt to jest jedna wielka porazka. Nie wiem jaki standard bt ma ta skrzynka w audi, ale ciagle mi ucina i przerywa piosenki. Sprawdzane oczywiscie na kilku telefonach z bt 4.0+). Temat spotify super zalatwi z pelna obsluga jak i bez straty jakosci no i moje ukochane mapy google a nie aktualizacja za kosmiczne moniaki tych z audi albo oplacanie audi connect tez za miliony. Polecam sie zastanowic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez bt działa wszystko bez problemu. Przez android auto tez nie ma playlisty spotify (z tego co pamietam) i wogole sterowanie jest kiepskie. Jesli juz slucham muzy to podlaczam przez AA (dla jakosci) i steruje spotify bezposrednio na telefonie, tak jest najwygodniej.

Co do map google przez AA to pisalem niedawno w innym watku. Te od Audi sa o wiele fajniejsze i lepiej sie z nich korzysta. Wyszukiwanie celow online (lub przez aplikacje myAudi) znajduje czasami cele, ktorych nie ma w google maps. Tyle ze google maps jest za darmo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej w AA można zmieniać playlisty w Spotify, naturalnie te które my stworzyliśmy dla siebie. Te od spotify (jak np top 50) u mnie się nie wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem z jakiego powodu ale u mnie w B9 nie mogę połączyć Android Auto, samochód ma wszystkie opcje niezbędne do tego ale po uruchomieniu aplikacji na telefonie nie wykrywa samochodu i vice versa. Na innych samochodach działa bez problemu (nie audi). Próbowałem z usuwaniem telefonu z pamięci i samochodu z aplikacji AA żeby wykrył na nowo, przełączam w tryb przesyłania danych i dalej nic. Zmieniałem nawet kable na różne i MMI nie zmienia "smartphone interface" na "Android Auto" w menu. Samochód był ostatnio na aktualizacji oprogramowania ze względu na przeszłe akcje serwisowe w których nie brałem udziału, myślałem że to coś zmieni, niestety dalej nie wykrywa telefonu. U mnie przesyłanie dźwięku przez BT działa idealnie bez zgrzytów ale mimo wszystko chciał bym mieć możliwość obsługi telefonu przez MMI. Naturalnie, główny powód to Spotify i możliwość wybierania konkretnych utworów co nie działa przez BT.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...