Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Smartphone Interface ASI


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

Mi np. nie łączy czasami, a jak połączy to zrywa połączenie z iphone 7+. W innych samochodach działa bez problemu. Natomiast drugi iphone 7 działa bez pudła. Nie chce resetować starego iphone do ustawień fabrycznych bo to bez sensu, żeby działało.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 10:07, agrafek napisał:

Witam,

Nie wiem z jakiego powodu ale u mnie w B9 nie mogę połączyć Android Auto, samochód ma wszystkie opcje niezbędne do tego ale po uruchomieniu aplikacji na telefonie nie wykrywa samochodu i vice versa. Na innych samochodach działa bez problemu (nie audi). Próbowałem z usuwaniem telefonu z pamięci i samochodu z aplikacji AA żeby wykrył na nowo, przełączam w tryb przesyłania danych i dalej nic. Zmieniałem nawet kable na różne i MMI nie zmienia "smartphone interface" na "Android Auto" w menu. Samochód był ostatnio na aktualizacji oprogramowania ze względu na przeszłe akcje serwisowe w których nie brałem udziału, myślałem że to coś zmieni, niestety dalej nie wykrywa telefonu. U mnie przesyłanie dźwięku przez BT działa idealnie bez zgrzytów ale mimo wszystko chciał bym mieć możliwość obsługi telefonu przez MMI. Naturalnie, główny powód to Spotify i możliwość wybierania konkretnych utworów co nie działa przez BT.

Z góry dzięki za pomoc.

w pierwszych dniach uzytkowania tez miałem problem... ściągnij aplikację z właściwego źródła na telefon - ta która jest a sklepie google nie zadziała... mam nadzieję że to rozwiaże Twój problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się podpiąć - czy  z Audi Smartphone Interface to samo gniazdo gniazdo USB, oprócz przesyłu danych, również ładuje telefon? Czy trzeba mieć dodatkowo np. ładowarkę indukcyjną? Pytam bo gdzieś, ktoś narzekał, że telefon "zdycha" podpięty do Android Auto w innej marce.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Siny napisał:

Jeśli mogę się podpiąć - czy  z Audi Smartphone Interface to samo gniazdo gniazdo USB, oprócz przesyłu danych, również ładuje telefon? Czy trzeba mieć dodatkowo np. ładowarkę indukcyjną? Pytam bo gdzieś, ktoś narzekał, że telefon "zdycha" podpięty do Android Auto w innej marce.

Dzięki.

To samo ładuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w serwisie audi zamówić odblokowanie do mojego Audi A4 z 2018 rokui interface smartfone. Ma to kosztować około 2.5 tysiàca złotych. Zastanawiam się czy warto bo podobno będą dostępne car play i android auto ale mirrorlink już nie. Czyli nie będzie możliwości wyświetlania na ekranie nawigacji po prostu całej zawartości smartphona czy np. z Youtube teledysków i innych treści video. Dostępne będà jedynie przez  android auto niektóre aplikacje i to tylko podczas postoju auta. Co koledzy sądzą o zasadności wydania tych 2.5 tysiàca akurat na taką funkcjonalność auta Oczywiście można za około 100 złotych kupić moduł i zawartość smartphona bez ograniczeń można edytować poprzez sygnał AV ale na oddzielny ekran. Trochę to jednak byłoby dziwne taki dodatkowy ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to kosztuje i nic na to nie poradzisz. Na ekranie wyświetlisz to co jest CarPlay dostępne czyli nawigację Google lub od iOS, janosika połączenia SMS  i jeszcze parę rzeczy. Mam ale nie korzystam tylko czasem z Google nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przymierzam się do instalacji Audi Smartphone Interface w Audi A4 B9 Avant (2016). Auto posiada najwyższy model MMI, natomiast posiada jedno wejście USB (Charge only). Poszukuje jakiegoś sprawdzonego miejsca w okolicach Warszawy, który wykona mi instalacje. Czy orientujecie się jaki to jest koszt? Z tego co widzę na aukcjach cena waha się między 600 a 1800 PLN. Dodatkowo dodaje zdjęcie wersji oprogramowania. Może znajdzie się tutaj jakaś dobra dusza, która pomoże w temacie. 

D7AA7D90-B168-439D-A3E0-D64CD86F398D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnoście dołożenia audi smartphone interface w a4 b9 z 2016 roku (nawigacja z tym dotykowym pokrętłem, więc chyba najwyższy model o ile dobrze się orientuje). Niestety mam gniazdo usb charge only, więc trzeba je wymienić. Znajomy chciał to robić u siebie, ale się rozmyślił, więc mam od niego gniazdo o numerze 8W0035708 + taką wiązkę: 

Pytanie czy to wszystko jest odpowiednie (w wiązce są 2 dodatkowe piny, które nie koniecznie wiem w które miejsca we wtyczce należy włożyć + dodatkowe zasilanie jak sądzę), bo nie chciałbym brać się za rozbieranie auta gdyby miało się okazać, że trzeba jednak coś dokupić. 

Gdyby to wszystko było odpowiednie zostaje jeszcze aktywacja, dlatego chciałem napisać pw do @wrclaguna ale niema takiej możliwości, stąd post tutaj może ktoś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmieniłem port usb i odblokowałem Audi Smartfone interfejs w Salonie i mam kilka pytań do was.

Używam adaptera bezprzewodowego Carlink 2.0 - mam bezprzewodowe carplay - super sprawa ale:

W audi co jakis czas jest problem z czarnym ekranem systemu audio, nie włacza sie po polaczeniu carplay. 

Po kabelku takiego problemu nie ma, w skodzie ten sam adapter tez nie problem.

I tak sie zastanawiam czy koledzy z salonu czegos nie poknocili. Czy może ktoś uzywa i ma podobne problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎01 o 12:58, gborowiecki napisał:

Witam, zmieniłem port usb i odblokowałem Audi Smartfone interfejs w Salonie i mam kilka pytań do was.

Używam adaptera bezprzewodowego Carlink 2.0 - mam bezprzewodowe carplay - super sprawa ale:

W audi co jakis czas jest problem z czarnym ekranem systemu audio, nie włacza sie po polaczeniu carplay. 

Po kabelku takiego problemu nie ma, w skodzie ten sam adapter tez nie problem.

I tak sie zastanawiam czy koledzy z salonu czegos nie poknocili. Czy może ktoś uzywa i ma podobne problemy?

 

Ja się kiedyś dowiadywałem, to tylko przez kabel mi powiedziano w ASO. Widzę, że technika poszła do przodu i jakoś to obeszli, a jak to z obejściami bywa, mogą być jakieś kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam audi smartfon interface jednak ze nie mogę sciągnać aplikacji, info ze nie dostępne w moim kraju telefon Huawei p20 lite łaćzy sie z autem ,o co tu chodzi?

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 11:43, firefighter79 napisał:

Posiadam audi smartfon interface jednak ze nie mogę sciągnać aplikacji, info ze nie dostępne w moim kraju telefon Huawei p20 lite łaćzy sie z autem ,o co tu chodzi?

To zmień kraj w ustawieniach. Huawei narobiło tyle szkody ze szpiegostwem, że dostało bana na niektóre rzeczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,

Chciał bym dołożyć  w aucie funkcje Android Auto i może Audi connect

czytnik mam z wejściem na slot SIM

brak u mnie dwóch wejść USB w podłokietniku

może ktoś się zajmuje , zna kogoś 

proszę o info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku moge wykonać montaż i aktywację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin, ewentualnie okolice Sławna (Zachodniopomorskie) mogę kompleksowo ogarnąć temat.

M.FACEBOOK.COM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Mam właśnie dołożony moduł z dwoma gniazdami USB i Android Auto ładnie chodzi, ale jest jeden problem. W momencie zatrzymania samochodu i ponownym ruszeniu przy prędkości 2-3 km/h na wyświetlaczu pojawia się komunikat o nierozpoznanym urządzeniu i system się restartuje. Jeśli samochód się toczy nawet z minimalną prędkością to wszystko jest ok. Dodam tylko, że przy instalacji modułu poprosiłem o zrobienie VIM i zastanawiam się, czy to nie jest problemem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 17:44, Qsto napisał:

Podłączę się pod temat.

Mam właśnie dołożony moduł z dwoma gniazdami USB i Android Auto ładnie chodzi, ale jest jeden problem. W momencie zatrzymania samochodu i ponownym ruszeniu przy prędkości 2-3 km/h na wyświetlaczu pojawia się komunikat o nierozpoznanym urządzeniu i system się restartuje. Jeśli samochód się toczy nawet z minimalną prędkością to wszystko jest ok. Dodam tylko, że przy instalacji modułu poprosiłem o zrobienie VIM i zastanawiam się, czy to nie jest problemem.

Witaj czy udało Ci się rozwiązać problem? Wygląda na to że mam podobny problem tylko u mnie po ruszeniu już nie chce się włączyć CarPlay a nawet przestaje ładować telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...