Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Smartphone Interface ASI


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowe A4 B9 - bogato wyposażone (niedługo wrzucę klika fotek ;-)), wybrałem m.in. pakiet "Pakiet Technology" - byłem przekonany, że w tym pakiecie zawiera się "Audi smartphone Interface", jednak się myliłem...

Teraz chciałbym to jakoś "dołożyć" z uwagi na mapy google.

W internecie nie znalałem nic na ten temat, myślicie, że potrzebny byłby jakiś moduł czy można to w prosty sposób odblokować?

Będę wdzięczny za pomoc.



https://shop.autopartsveghel.nl/0585764-8w0051472-activeringsdocument-voor-audi-smartphone-interface-audi-a4-s4-a5-s5-rs5-q5-sq5-bj-16-heden


https://shop.audi.nl/auto-accessoires/communicatie/smartphone-interface/8W0051472-smartphone-interface-a4-a5-q5
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe A4 B9 - bogato wyposażone (niedługo wrzucę klika fotek ;-)), wybrałem m.in. pakiet "Pakiet Technology" - byłem przekonany, że w tym pakiecie zawiera się "Audi smartphone Interface", jednak się myliłem...

Teraz chciałbym to jakoś "dołożyć" z uwagi na mapy google.

W internecie nie znalałem nic na ten temat, myślicie, że potrzebny byłby jakiś moduł czy można to w prosty sposób odblokować?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udało Ci się coś ustalić?

Zamierzam zamówić B9 i chciałbym uniknąć podobnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe A4 B9 - bogato wyposażone (niedługo wrzucę klika fotek ;-)), wybrałem m.in. pakiet "Pakiet Technology" - byłem przekonany, że w tym pakiecie zawiera się "Audi smartphone Interface", jednak się myliłem...

Teraz chciałbym to jakoś "dołożyć" z uwagi na mapy google.

W internecie nie znalałem nic na ten temat, myślicie, że potrzebny byłby jakiś moduł czy można to w prosty sposób odblokować?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udało Ci się coś ustalić?

Zamierzam zamówić B9 i chciałbym uniknąć podobnych niespodzianek.

Żeby mieć mapy Google'a nie musisz mieć Audi smartphone Interface. Audi smartphone Interface jest tylko po to aby ekran z telefonu przerzucić na MMI. Mapy Google'a są dostępne jak masz Audi Connect, a to z kolei jest dostępne przy każdej nawigacji.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe A4 B9 - bogato wyposażone (niedługo wrzucę klika fotek ;-)), wybrałem m.in. pakiet "Pakiet Technology" - byłem przekonany, że w tym pakiecie zawiera się "Audi smartphone Interface", jednak się myliłem...

Teraz chciałbym to jakoś "dołożyć" z uwagi na mapy google.

W internecie nie znalałem nic na ten temat, myślicie, że potrzebny byłby jakiś moduł czy można to w prosty sposób odblokować?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udało Ci się coś ustalić?

Zamierzam zamówić B9 i chciałbym uniknąć podobnych niespodzianek.

Żeby mieć mapy Google'a nie musisz mieć Audi smartphone Interface. Audi smartphone Interface jest tylko po to aby ekran z telefonu przerzucić na MMI. Mapy Google'a są dostępne jak masz Audi Connect, a to z kolei jest dostępne przy każdej nawigacji.
Trochę późno doszła odpowiedź, ale dzięki.

Od miesiąca mam już swojego B9 Allroad'a. Mam też w nim między innymi Audi Smartphone Interface.

Walczę z Audi, bo nikt w Polsce nie potrafi ogarnąć do końca działania Audi Connect. Między innymi funkcji otwierania i zamykania auta z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zrobili to bardzo skomplikowanie. Ale mi się udało. Najpierw musisz podpisać jakąś umowę. Założyć sobie konto. Zalogować się na MYAudi i stworzyć głównego użytkownika samochodu. Musisz użyć kodu, który dostałeś przy kluczyku matce. Jest zaklejony jakąś taśmą. W samochodzie w opcjach też musisz się zalogować. Później w aplikacji na smartfona. I wszystko działa. Pokrótce jest to opisane w instrukcji obsługi. Ale ogólnie na początku też się jarałem a teraz wiem, że to taki tylko bajerek, którego się nie używa :)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zrobili to bardzo skomplikowanie. Ale mi się udało. Najpierw musisz podpisać jakąś umowę. Założyć sobie konto. Zalogować się na MYAudi i stworzyć głównego użytkownika samochodu. Musisz użyć kodu, który dostałeś przy kluczyku matce. Jest zaklejony jakąś taśmą. W samochodzie w opcjach też musisz się zalogować. Później w aplikacji na smartfona. I wszystko działa. Pokrótce jest to opisane w instrukcji obsługi. Ale ogólnie na początku też się jarałem a teraz wiem, że to taki tylko bajerek, którego się nie używa :)

Niestety u mnie nie działa. Po Świętach mam zaproszenie do ASO na wymianę "gate". Tyle mi powiedzieli.

Czy Tobie świeci się dioda przy przycisku "serwisu" na podsufitce? Infolinia Audi kazała mi go użyć, w celu sprawdzenia, czy auto ma komunikację ze "światem". Po naciśnięciu nie było reakcji . Ponadto MMI pokazuje mi ważność licencji do 2017, a nie zgodnie z wykupioną licencją - 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25 grudnia 2016 o 15:22, ALEX_555 napisał:

Niestety u mnie nie działa. Po Świętach mam zaproszenie do ASO na wymianę "gate". Tyle mi powiedzieli.

Czy Tobie świeci się dioda przy przycisku "serwisu" na podsufitce? Infolinia Audi kazała mi go użyć, w celu sprawdzenia, czy auto ma komunikację ze "światem". Po naciśnięciu nie było reakcji . Ponadto MMI pokazuje mi ważność licencji do 2017, a nie zgodnie z wykupioną licencją - 2019

Sorry die zauważyłem pytania.. Mi się świeci dioda i działa połączenie. Mam wsadzoną kartę SIM z internetem, która "ożywiła" samochód pod tym kątem. Udało się już ustalić przyczynę usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry die zauważyłem pytania.. Mi się świeci dioda i działa połączenie. Mam wsadzoną kartę SIM z internetem, która "ożywiła" samochód pod tym kątem. Udało się już ustalić przyczynę usterki?

Pomogła wymiana gate. Za transmisję odpowiedzialna jest karta eSIM wbudowana w ten cały gate. :) Nie potrzebna jest zewnętrzna karta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nawet nie wiedziałem, że tam jest jeszcze jedna karta sim. No to dobrze, że hula. 

Jak się sprawuje ponadto B9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się również udało aktywować wszystkie usługi Audi Connect, ale nie bez problemów – ze 2 dni się męczyłem jak utworzyć głównego użytkownika w aucie – wszystko robiłem dobrze wg instrukcji jednak w aucie nie byłe tej opcji,  aż po 3 dniach się pojawiła sama – może zaktualizowało się to na serwerach audi i wysłało do mojego auta... nie mam pojęcia, w każdym razie teraz działa super.

Mam jednak pytanie odn. aktualizacji nawigacji,  jak można sprawdzić czy pojawiła się już nowa wersja nawigacji? Na portalu my.audi.com jest tylko info "Digital road map, Europe version 2017" ale jaka to wersja i czy jest nowsza od tej w aucie czort jeden wie...? w BMW zawsze jest 2017-01, 2017-02 i wiadomo o co kaman, a tutaj ??? jak to rozpoznać?

 

Edytowane przez Fin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizuję przez mmi. Wchodzisz w Audi Connect i tam masz aktualizacje map. I mówi Ci czy są dostępne nowsze mapy. Jak tak to możesz kliknąć wtedy ściąga i podmienia. Ja nawet nie patrzę na oznaczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszykuje użytkownika który połączył MMI z iphone poprzez Audi Phone Interface i miął wyświetlane dane z iPhone...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Hubert,

ja mam połączone Audi Smartphone Interface z iPhone'em i z Androidem...

 

Pozdrawiam,

Art

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by było jakbyś powiedział jak to zrobiłeś bo nie wiem czy to wina kabla bo mi sie nie udaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku poszło wszystko gładko, po podłączeniu kabelkiem iPhone'a pojawiła się prośba o akceptację połączenia CarPlay z Audi MMI i voila, wszystko działa.

Rozumiem, że u Ciebie nie ma żadnej reakcji po stronie iOS czy MMI?

Jeśli jesteś w wawie, możemy się spotkać i spróbować to uruchomić...:hi:

Edytowane przez ALIENS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to powalczymy... byłem nawet przelotem w Audi chciałem kupić kabel od nich bo myslałem ze to wina kabla ale A - nie mieli , B- 300zł za kabel to lekkie przegięcie:) więc kupiłem nowy ale oczywiscie też nie działa...:/

W takim układzie powalczymy we wtorek.

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny na 100% pewny kabelek to ten od Apple, 99PLN ;)

Do zobaczenia,

Art

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...