Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ssania na zimnym silniku


Dydki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Gdy auto jest zimne i go odpalam to niema ssania, obroty silnika mają wartość 900 gdy wciskam gaz auto się przydusza i gaśnie, gdy mocniej wcine pedal gazu to wskakuje na większe obroty no i automatycznie nie gaśnie. Proszę o poradę czym to jest spowodowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O który dokładnie czujnik chodzi? Jaki jest mniej więcej koszt tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik G62, znajduje sie od miedzy silnikiem a ścianą grodziową. dokładnie w króćcu który jest przykręcony do głowicy. dochodzą do niego 4 kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina czujnika miałem ostatnio podobnie tylko że 1.8 bez turbo po odpaleniu też nie było ssania i się przyduszał.

Wymieniłem czujnik sugerując się tematami na forum bez rezultatu potem podłączyłem pod kompa i zrobiłem adaptację przepustnicy no i teraz mam ssanie i się nie dławi już.

Jeśli po przekręceniu kluczyka przepustnica piszczy chwilę i robi potem cyk to nie ma adaptacji sugerowałem się też tematami na forum że właśnie robi się tak adaptację bez komputera ale to są bzdury powtarzane z tematu na temat i na kolejne fora.

Przepustnica po adaptacji komputerem nie robi cyk tylko po krótkim czasie powoli wraca do punktu zero i to właśnie jest ssanie że silnik powoli będzie schodził z wyższych obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek podepne pod komputer i bedzie wtedy jasne, dam znać o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś nie miałem ssania po odpaleniu na zimnym dodatkowo włączał się wentylator na maksymalny bieg. Po wymianie czujnika temperatury płynu problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem przypada na wiele rzeczy. Miałem identyczny objaw. W moim przypadku okazał się odkręcony zaworek na listwie wtryskowej.Jest tam taki czarny gwincik na końcu jak do pompowania kół. Odkręć go na wyłączonym silniku(najlepiej jakby wcześniej chodził) i zobacz czy po wykręceniu wycieknie Ci stamtąd paliwo. Jeżeli tak to tu masz problem. Ponieważ nie trzyma ciśnienia. Zorientowałem się gdy po czasie zaczął mi moknąć kolektor. Była jedna długa plama w tej okolicy.

Później wystarczy go dokręcić do środka śrubokrętem.

Edytowane przez kaman5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina czujnika miałem ostatnio podobnie tylko że 1.8 bez turbo po odpaleniu też nie było ssania i się przyduszał.

Wymieniłem czujnik sugerując się tematami na forum bez rezultatu potem podłączyłem pod kompa i zrobiłem adaptację przepustnicy no i teraz mam ssanie i się nie dławi już.

Jeśli po przekręceniu kluczyka przepustnica piszczy chwilę i robi potem cyk to nie ma adaptacji sugerowałem się też tematami na forum że właśnie robi się tak adaptację bez komputera ale to są bzdury powtarzane z tematu na temat i na kolejne fora.

Przepustnica po adaptacji komputerem nie robi cyk tylko po krótkim czasie powoli wraca do punktu zero i to właśnie jest ssanie że silnik powoli będzie schodził z wyższych obrotów

Kolego możesz opisać dokładnie jak robiłeś adaptację? U mnie pomimo adaptacji na kompie i wyświetlaniu na końcu Adapt OK, za każdym razem jak przekręcę zapłon, przpustnica piszczy dłuższy czas a potem cyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat robiłem polki VAG 4.9 kliknąłem tam przycisk ust początkowe czy jakoś tak i pokazało napis adp ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem swój rozwiązałem koszt naprawy to 100 zł i w dodatku to 100 zł mam nadal tzn zalałem paliwa za taką kwotę i problem zniknął.

Po dwóch dniach postoju od tankowania samochód odpalił i można normalnie dodać gazu bez dławienia się  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś coś mówił, że adaptacja sama się zrobi tylko trzeba dużo pojeździć autkiem. Czy to prawda nie wiem, nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...