Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaka farbą w spray-u najlepiej pomalowac felgi?Domowy sposób


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chcę pomalować felgi 17" :

http://www.pc-komp.pl/audi/audi17.JPG

Jakiej farby w spray-u użyć do malowania i jakiego lakieru bezbarwnego??

Zastanawiam się też jaki kolor wybrać.Chciałbym zrobić coś oryginalnego.

Myślałem żeby pomalować je na jaśniejszy grafit metalizowany.Co wy na to??

Może ma ktoś zdolości w programach graficznych i mógłby coś zaproponować zdjęcie po przeróbce z innym kolorem?

Czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem pomalować felgi w poprzednim aucie i pojechałem do gościa który regeneruje alusy.

Wybił mi z głowy malowanie innym kolorem niż srebrny, bo mu się nie chciało farby szukać :evil: bo to bedzie drogo

Zrezygnowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co psuc felgi ?? :rolleyes:

Właśnie , nic nie ruszaj masz zajebistyczne felgi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kolega pozostawił na obrzeżach sary kolor.

No właśnie też staram się zrobić różne kombinacje kolorystyczne z odcieniem ciemnego.

Ciężko to zrobić realistycznie w programie graficznym.

Będę ryzyk fizyk i pomaluje fele na kolor grafitowy.Jak będzie lipa to przemaluje na standard srebrny.

Oto moje wzdęcie :biggrin: :

127392228a3377e6.jpg

[ Dodano: 20-02-2007, 23:59 ]

dark grafit styl - podoba mi sie najbardziej :biggrin: o taki kolor będę walczył.

Dzieki Keżor.

Chociaż niczego sobie jest jeszcze ten w stylu warszawskim :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw farb z których korzystałem:

- spray Motip Acryl grafit metalik nr51060 400ml - 24,-zł

- spray Motip Acryl bezbarwny 500ml - 24,-zł

- spray Motip Acryl podkład szary 500ml - 20,-zł

- benzyna ekstrakcyjna 300ml - chyba 8,-zł

1f167928e9180011.jpg

- Przed malowaniem musiałem usunąć wszelkie rysy na felgach za pomocą papieru ściernego.Najpierw poszedł 200 potem 300 i na koniec 500.

- Poza usuwaniem rys przejechałem papierem 500 po całej feldze, żeby podkład miał sie czego trzymać.

- Do odtłuszczenia użyłem benzyny ekstarcyjnej.

- Położyłem warstwę podkładu. Na cztery felgi wyszło mi około 1.5 puszki Motip podkład Acryl 500ml.

- Po 50 minutach startowałem już ze sprayem z lakierem grafitowym.Kładłem cienkie warstwy, żeby zacieków nie porobić.Położyłem około 3-warstwy w odstępie około 10 minut.Spray starałem sie trzymać w odległości 20-25cm.Na malowanie 4 felg poszło 3 puszki Motip grafit nr51060

- po 30 minutach malowałem już sprayem bezbarwnym.Malowanie cienkimi warstwami (żeby nie porobić zacieków) aż do efektu błyszczenia.Bezbarwnego położyłem też 3- warstwy.Poszło 2-puszki Motip bezbarwny 500ml.

- całość odstawiłem do schnięcia na 24godziny.

Felgi malowałem także wewnątrz.Co prawda i tak się upierdzielą od opiłków i innych syfów ale dziwnie by wygladały świeżo po założeniu.

Zdjęcia felg po malowaniu

e35fc297ffd3875dmed.jpg

a057ca8cb1bf63a3med.jpg

Zobaczymy jak taki lakier będzie się trzymał na aluminium.Mam nadzieję, że felgi będą długo cieszyć się nowym wyglądem.

Teraz czekam już tylko na wiosne, nie moge się doczekać momentu, kiedy założe nowe buciki do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają ale to kwestia gustu.Chciałem zrobić coś oryginalnego i wydaje mi się, że mi się udało.Końcowy efekt będzie widoczny dopiero po założeniu felg z oponami do auta.

Za miesiąc wstawie zdjęcie auta z tymi felgami wtedy będzie można mnie zjechać lub pochwalić za końcowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie, przypomnialo mi sie jak dawalem lakiernikowi aluminiowa rame rowerowa do malowania - powiedzial, ze bez podkladu nawet sie za to nie wezmie :) kupilem bodajze firmy Troton, szary, w puszce 1 kg. podobno lakier odchodzilby platami bez tego podkladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...