Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z OBD - brak komunikacji z komputerem


_Krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyskoczył mi błąd abs'u chciałem zeskanowac vagiem lecz nie może sie skomunikowac z komputerem samochodowym. Wie ktoś o co chodzi? I co sprawdzić? Dodam że jakiś czas temu nie było tego problemu.

Audi to B5 97' 1.8 bez turbo

Edytowane przez _Krzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele wniosę, ale ten tańszy kabel od viaken działa mi z każdym modułem, ale po jakimś czasie przestał z pompką.

Tak samo z innymi modułami miał znajomy, ale zamiana kabli nie pokazała jednoznacznie, że to kable. Wyszła loteria. Kupiliśmy ten droższy i problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ja podlaczalem i ten zwyklu kabel i porzadny interfejs i błąd z komunikacja jest na każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była ważna uwaga już na pierwszy post.

Dzieje się tak z każdym modułem czy tylko ECU. Bo piszesz tylko o kompie.


Jak diody na kablach się świecą to zasilanie na złącze jest, więc zostają pozostałe piny.


W sumie tam są chyba tylko dwa, dla linii K i L, więc jeśli żaden moduł nie łączy to może kabel się z pinu zerwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kazdym modułem jak się chcę połączyć to wyskakuje ten sam błąd.

Zasilanie raz niby bylo a raz nie było.

Co sprawdzić dalej?

Edytowane przez _Krzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem na pinie 4 i 16 napięcie, ewentualnie czy dioda na kablu świeci (jeżeli jest)

Jeżeli nie ma napięcia to szukaj bezpiecznika , jezli napięcie jest to interfejs uwalony bądź linie diagnostyczne uwalone na samochodzie. Zobacz w ogóle czy piny nie wyskoczyły z gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym aucie gdzie indziej może być. u mnie w b8 jest na lewym słupku A. może byc gdzies na wspólnym bezpieczniku z innym modułem, przeleć miernikiem wszystkie bezpieczniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych co Cię interesują jest zaledwie 44, idź na całość i sprawdź wszystkie.


31 - 15 A - ..., gniazdo diagnostyczne, ...


Albo 12 - 10A bo o takim mówi schemat.

Oj przeleć wszystkie i sprawdź czy piny z gniazda nie wylatały albo kable nie urwały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz domyślnie w windowsie ustawione COM 1 ? w panelu sterowania ? Na jedym i nie innym usb bedzie dzialalo i tylko jak ustawione jest pod com 1 serial port czy usb port jakos tak poszukaj i sprawdz.

Edytowane przez mayday2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie dopadła mnie grypa nie jestem w stanie tego sprawdzić. Co do pytania o COM1 - tak jest dobrze ustawione a6 c5 kuzyna skanuje bez problemu i a4 b6 drugiego kuzyna też bez problemu i a4 b5 kolegi też bez problemu. Gdzie znajdę wtyczke od pompy ABS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzone wszystkie ok, 3 kable w gniezdzie siedza, zasilanie na obd jest. Pora sprawdzić czy vag zczyta.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Bezpieczniki sprawdzone wszystkie ok, 3 kable w gniezdzie siedza, zasilanie na obd jest. Pora sprawdzić czy vag zczyta.

@edit
Podłączenie do vaga i dalej to samo jedyne co się zeminiło to że przy próbie połączenia vaga z komputerem coś cyka w okolicach licznika, co to może oznaczać ?

Zapomniałem hasła do konta 'Degnerix"

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez _Krzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam sie pod temat . Kupiłem V Scan mini . Przez pewien czas łączył sie wzorowo . przy pewniej próbie połaczenia zawieszał sie. Odpiąłem bezpiecznik lpg (wczesniej łączyło sie bez odpinania LPG ) . Ale to nic nie pomogło oprócz tego ze urządzenie nie zawiesza sie tylko łaczy az pojawi sie komunikat "Błąd komunikacji , sprawdz czy zapłon jest włączony i wtyczke OBD" czy cos podobnego . Obstawiam uwalonme piny K albo L skoro zasilanie na interfejsie jest . Być moze gazownicy cos namieszali ? Z innymi autami łączy się . Dodam że auto to a4 b6 i silnik ALT 2002r. Co wy myslicie o tym ? Za kazda podpowiedz bede wdzieczny. Pozdrawiam .

Edytowane przez dony.dk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz program diagnostyczny? Polski VAG, VCDS czy inny? U mnie problemem był... Windows 7. Ustawiłem wszystko tak, jak powinno i mimo to często nie było komunikacji między laptopem i samochodem. Po przejściu na XP problem zniknął. Mam Polski VAG 2,5 i chyba 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vscan mini . Samodzielne urzadzenie . w innych autach łączy się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...