Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana paska rozrządu


marewel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede pisal gdzie sa sruby itp.i jakie klucze sa potrzebne,ale jak masz maly warsztacik i wymieniales kiedykolwiek pasek w jakims Audi 80 czy passacie '88-'95- to sobie poradzisz.
Demonytujemy:
-oslone pod silnikiem
-lampy
-zderzak
-chlodnice od klimy odchylamy na bok(jezeli jest)
-chlodnice silnika mozna odchylic lub wymontowac
-oslone paska rozrzadu
Ustawiamy rozrzad na znakach,odkrecamy napinacz zakladamy nowy pasek,skladamy wszystko do kupy i jezdzimy przez nastepne 50tyś :biggrin:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d4cba3d457e2125d.html
DSCF0881.jpg

Uzupełnię opis swoimi zdjęciami
Po zdjęciu zderzaka zdemontować kierownice powietrza, czujnik temperatury, odkręcić mocowanie chłodnicy klimy, odpiąć czujnik i odsunąć na bok całą chłodnicę
kierpowyt9.th.jpg czujiwspomss6.th.jpg demklimoj8.th.jpg chklimjc0.th.jpg

Teraz można odkręcić pas przedni
pasprzeddt9.th.jpg

Napinacz paska klimy, napinacz paska wielorowkowego, wiatrak chłodnicy, pasek pompy wodnej
napklimyrn4.th.jpg nappaskaca8.th.jpg wiatrakdy9.th.jpg pasekwodzj5.th.jpg

Znaki na rozrządzie
ponkty1es3.th.jpg punkty2sk7.th.jpg

Koło pasków na wale, osłona paska zębatego, odkręcić rolkę napinającą
wa2gr3.th.jpg osonabg8.th.jpg

Można zabrać się za składanie w odwrotnej kolejności
domonthu1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiamy rozrzad na znakach,odkrecamy napinacz zakladamy nowy pasek

I tu właśnie przydały by się jakieś zdjęcia, gdzie te znaki, czy trzeba blokować czymś koła rozrządu, bo nie wszyscy mieli:

Audi 80 czy passacie '88-'95-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy

W moim ADP z 95 na górnym kole nie ma znaku ani na oslonie na dolnym jak najbardziej jest.

A ja odkrecilem trzy sruby i odjechalem calym przodem ze swiatlami i chlodnica, tylko zderzak zdemontowalem, i wszystko na wierzchu.

A co do tych znaków to po odjechaniu przodu i zdjeciu oslony rozrzadu to jak spojrzysz na kolo to widac wyżłobiony rowek na zewnetrznym obwodzie kola i na wewnetrznej osłonie rozrzadu od góry. powinny sie pokrywac.

Na dolnym ko :a4fan: le sa takie same znaki, brak miejsc na włożeniu sworzni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak miejsc na wlorzenie sworzni

W Golfie po zdjęciu pokrywy zaworów trzeba było włożyć kawałek płaskownika w szczelinę na wałku rozrządu i tak się blokowało, dlatego pytałem bo też się szykuje do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale jak widzisz na zdjeciach raczej niema gdzie, bo w kole walka sa duże otwory a w pokrywie brak miejsca na zabezpieczenie.

A i nie zrób jak kumpel w swojej bryce, rozebral rozrzad i nie zabezpieczyl autka tylko zostawil na biegu. Zadzwonil z komóry do ojca żeby mu kawe zrobil bo sie zejdzie, Ojczulek mu przyniósł ale bryka byla przy drzwiach wiec ja sobie troche przesunął i ustawianko sek byl w tym że mnie nie bylo w domu a to byl Dizel seat,. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gornym kole jest napis OT,ma sie on pokrywac ze strzalka na oslonie.Zawsze mozna biala farba oznaczyc sobie samemu,czasem tak robie jak niechce mi sie szukac znakow.Nie trzeba nic blokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marewel zapomniał o najważniejszych dwóch rzeczach a mianowicie po ustawieniu na znakach (przed zrzuceniem paska) obowiązkowo robimy znak na kole zębatym wałka napędu aparatu zapłonowego i na bloku silnika a druga ważna czynność to po założeniu nowego paska tak naciągnąć rolką pasek aby tłoczek z napinacza automatycznego nie przekroczył wysokości 29 mm.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość warsztatów wymienia rozrząd przez sciągnięcie przedniego zderzaka.Ja byłem jednak u takiego mechanika, który zrobił mi to bez sciągania zderzaka.Nie wiem jak mu się to udało wiem ,że dostęp do rozrządu jest bardzo utrudniony poprzez małą szczelinę.Jak by co za wymiane rozrzadu u tego mechaniora w Warszawie zapłaciłem 200zł(sama usługa)-chyba tanio jak na W-awę.Wcześniej wymieniałem rozrząd w Dęblinie i tam zdejmowali mi cały przodek - cena 400zł(sama usługa).Jak widac da się to zrobić bez dodatkowych kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowanie przodu to nie dodatkowa kombinacja tylko tak przewidzialy herfliki,i tak jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w warsztacie i pytalem o wymiane rozrzadu no to mi koles powiedzial 250zl za robocizne + material ..i tu jest problem bo mowil mi o jakims starym rozrzadem w ktorym jest dodatkowy napinacz z gory ktory ciagnie ...i ze jesli mam ten stary to wymiana bedzie mnie kosztowac ok 700-800zl a bez tego 600 ;/// i mowi ze to sie dopiero okaze jak sciagnie zderzak i zobaczy jaki jest rozrzad ...wiecie cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji silnikowej czyli w 1.6 można wymienić rozrząd bez odkręcania przodu :biggrin:

Jest tam na tyle wystarczająco miejsca ale jak się ma dość dużo czasu to można rozebrać i jest o wiele, wiele wygodniej i wszystko jak na dłoni widać. Polecam tych mechaników co nie rozbierają będzie o wiele taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrac przod,to wcale nie jest az taki wyczyn.I cos mi sie niechce wierzyc ze jeden napinacz kosztuje 200 a drugi 400 zlotych,moze to mechanik naciagacz?To tak samo jak z robocizna co za roznica czy to 1.6 czy 2.8,rozbierm przod i mam wszystko na wierzchu, mysle ze 200-250 zeta to cena tej uslugi,przynajmniej ja za tyle to robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jest różnica między 1.6 a 2.8.

1.6 ma 1 wałek rozrządu i jest mniej pracy przy ustawianiu.

W 2.8 trzeba wałki zablokować i trochę więcej roboty jest ze wszystkim, nawet z prowadzeniem paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do kwestii ze to jedna i ta sama praca przy obu silnikach a dla niedowiarkow to polecam sie zaznajomic z autakim od zabojadow to dopiero jest zabawa au ''fryca '' wszystko jest latwe proste i przyjemne jak tylko ma sie pojecie o mechanice .

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zna się na rzeczy to różnicy nie ma jak się rozbiera przód. Czy to będzie silnik 2.8, 1.8, 1.6, 1.9TDI w tym że w 1.6 można bez rozbierania przodu i ja tak zawsze robię. Jak już się rozbierze to można wziąć mały stołek i spokojnie sobie robić wtedy zgodzę się że to sama przyjemność :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozbieraniu jest ta sama robota. Zgadzam się. Ale już zmiana samego paska to jest różny stopień trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać posiadaczy Audi A4, jaki jest przybliżony koszt wymiany paska rozrządu i napinacza (napinaczy). Oczywiście nie chodzi mi o koszt robocizny, bo to widziałem we wcześniejszych komentarzach, ale raczej części. Słyszałem od jednej osoby, że jest to bardzo droga sprawa, ponieważ jest tam nie jeden napinacz ale kilka (coś mówił o 5....???????) i że łączny koszt tych części to około 2500 pln...... :exclaim: :exclaim: :exclaim:

Prawde mówiąc to nie uwierzyłem mu ale muszę się zorientować, gdyż miałem zamiar kupić A4, prawdopodobnie z roku 1996, i gdyby to była prawda to raczej kupię inne autko.

Dodam jeszcze, że byłby to silnik 1,6.

Pozdrawiam wszystkich i proszę informację.

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...