Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana paska rozrządu


marewel

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze co powinienieś zrobić to zajrzeć tu. http://www.a4-klub.pl/forum/viewforum.php?f=3

W silniku 1.6 jest 1 rolka. Cena rolki i paska (to musisz wymienić koniecznie) ok. 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem na allegro za rolke SKF i pasek ContiTech z 145zeta z przesylka.Nie wiem ile kosztuje do 1.8 ale mysle ze nie powinno byc znacznej roznicy w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem na allegro za rolke SKF i pasek ContiTech z 145zeta z przesylka.

Cześć ja też mam 1.6 , możesz mi zapodać linka do sprzedawcy to sobie zamówie bo wymiana już mnie czeka tylko troche się ociągałem

dzięki pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel Dzięki za link wysłałem zapytanie do sprzedajęcego czy nie ma do sprzedania jeszcze jednego egzemplarza.

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Można poprawic te fotki z pierwszej strony ? chcialbym sam wymiec rozrzad ,a czesc fotek poznikalo,sa tylko krzyzyki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z szanownych kolegów napisać - podesłać fotki, jak krok po kroku, szybko i sprawnie "odjechać" z przodem, aby dostać się do rozrządu? Chodzi mi aby niepotrzebnie odkręcać niektóre śruby itd. bo jedni piszą że lampy zdejmują itd, ale to chyba nie jest konieczne. Szukałem na forum, ale z mizernym efektem. Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakiś materiał na temat wymiany napinacza rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Panowie

Też muszę wymienić pasek w swoim AHL i tu mam parę pytań

https://aparts.pl/partscatalogue/partslist.aspx?a=00005&b=00253&c=04613&d=0002&node=03096&pnode=0100002%2c0104302%2c0104317%2c0104319&sortc=client_gross_price&sortd=asc

który z tych zestawów byście wybrali ?

Czy mi się wydaje czy AHL nie ma tego jakiegoś hydronapinacza czy jak to tam się zwie a jedynie tylko rolkę ?

Czy alternator, wspomaganie i klima napędzane są jednym paskiem ? Gdzieś mi się rzuciło że alternator na też swój napinacz - trzeba go wymienić z całą łapą czy można samą rolkę ? Jeśli samą rolkę to może ktoś ma foto abym wiedział co kupić nim rozbebeszę wszystko.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje ile obecnie może kosztować wymiana rozrdządu (robocizna + cześci) w silniku 1.6 ADP rok 1999 ? pytam, bo wymieniałem 7 lat temu i powoli nadchodzi czas na kolejną wymianę. Zrobione tylko 47 tyś. km od tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 17:00, miraz88 napisał:

Czy ktoś się orientuje ile obecnie może kosztować wymiana rozrdządu (robocizna + cześci) w silniku 1.6 ADP rok 1999 ? pytam, bo wymieniałem 7 lat temu i powoli nadchodzi czas na kolejną wymianę. Zrobione tylko 47 tyś. km od tego czasu.

Z tego co się orientuję 99 rok to już nowy typ napinacza, więc obstawiam jakieś 300pln za części. Robocizna zależy od mechanika. Ja osobiście wziąłbym jakieś ~150pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...