Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo słabe oświetlenie soczewkami mijania


Undisclosed

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Michał, teraz bym soczewkę bixa wsadzał, jak przez przypadek takie mi w ręce wpadnią to zamienię :decayed:

Edytowane przez karol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko zwykłe bez spryskiwaczy nie bardzo. Policja patrzy na to

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym. Jak masz dobrze ustawione, że ludzi nie oślepia i myjesz przy tankowaniu reflektory to nie ma problemów. Ja wożę zapasowe żarówki w bagażniku w razie jakby komuś się nie spodobało. Do tej pory tylko na Łotwie się mnie o to doczepili, ale puścili :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ile kolego za taki zestaw krzyczą ? Żarówki plus przetwornice? Bo chyba nic więcej nie trzeba?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to Ty mowisz o zestawie Hid tak ? A powiedz mi jak by cos chcial lepszego jaka moze yc cena ? Dasz jakies foto jak swieci na tym zestawie ?


POczytalem troche o tych zestawach i jednak zoastaje tak jak mam bede tak probowac troche poprawic . Masz racje lepiej widac wszystko ladnie pieknie. TYlko to ze juz kogos mozesz oślepiać podczas jazdy nie napisaleś . Czy ze np w wiekszym warsztacie przeglądu nie przejdziesz. Czy chociaż podam Ci przyklad masz wypadek jestes pewien ze nie twoja wina a moga zrobić tak że powiedza ze twoja . A jak to mozliwe ? a tak że Pan czy Pani będą sie tlumaczycz ze twoje swiatla bardzo Cie raziły. Policja wtedy sprawdza wszystko sie zgadza 100% twoja wina . Dziękuje bardzo. Ale dzieki ze chcialeś jakoś pomoc. Ale jednak wole cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wiedza zerowa i opierasz się na stereotypach i mniemaniu.

Oślepiać to oślepiają ci co mają zwykłe reflektory, a nie soczewki, weź się przyjrzyj lepiej jak jedzie za tobą auto z soczewkami, a jak jedzie ze zwykłym reflektorem co cię bardziej oślepia, a nie powielaj stereotypów.

Stań sobie 30 metrów przed autem z dobrze wyregulowaną soczewką i stań przed reflektorem i oceń co widzisz.

Przy dobrze ustawionych przedliftowych reflektorach wiecznie mi mrugali z przeciwka. Przy dobrze ustawionych soczewkach z HID'ami mrugają tylko jak gdzieś stoją z suszarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak masz tu racje i ja Cie rozumiem. Zamontowal bym sobie z chęcią. ALe jednak wole legal pelen. Masz tu też racje bo soczewka swieci punktowo a zwykla lampa wszedzie . Ale poczytalem i moze dam dwa odblysniki do regeneracji koszt ok 180 zł za dwa a różnica jest mega i na dlugo. Musze pomyśleć,

A teraz z drugiej reki. I jak kolega zmontowal wszystko sprawdził prąd ? Są jakieś efekty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pracę rozpocząłem od pomiaru napięcia

Akumulator przy odpalonym silniku: 14,4V

Napięcie na żarówkach przy włączonym silniku: 12,8V

Kolejnym etapem był demontaż drugiej lampy, oto rezultat:

b4cb8b3a7b2e7c50med.jpg

650733ae85f9e6bamed.jpg

Jutro zawiozę odbłyśniki do zakładu metalizacji próżniowej, a tymczasem zabrałem się za montaż modułu świateł drogowych na 30% mocy jako DLR;

008e27654e3a6d5cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z hidami.hid to hid lepiej dołożyć i kupić ori palniki i przetwornice.

a jeśli chodzi o podany koszt regeneracji odblysnikow (180) to lepiej naprawdę kup sobie np soczewki bix i będziesz miał mega,i już nie mówię że masz wsadzić xenon nawet zwykle żarówki h7 skoro boisz się policji.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz nr na pw? Pogadamy co i jak. Byś powiedział jakie koszta czegoś takiego jak to montować wszystko. Coś się przerabia. Sorry zielony jestem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Panowie kto co poleci. W obiegu 300 zł. Na poczatek. Chce poprawic swiatla mijania . Mam lampy Valeo lampy ladne odblysnik chyba nie bardzo bo szalu nie ma. FOto juz wrzucalem wiec sami zobaczcie . rok autan 99 polift

Dobra Pany raz sie żyje. Nic nie poprawi swiatla. Nawet lepsze zarowki, moze jedynie troche. WIec kupie jakis dobry zestaw ktory troche posłuży . Palnik x2 ( dobrze pisze ? ) chodzi o ta zarowke. 2 x przetwornica jakies dwie atrapki na zderzak jako spryski ? i cos w stylu poziomowania ?? da rade cos takiego ogarnac zeby to tak odrazu sie nie rzucalo w oczy o ten jedzie na hidach mandacik. I da rade przetwornice ladnie schowac gdzies hmm w lampe czy cos zeby nie bylo widac ? najlepiej gdzies barwa 6000k. Prosze o propozycje i cene. COs jeszcze bedzie mi potrzebne zeby to jakos wygladalo i policja zaraz mandatu nie pchala ? W razie co bede sie tlumaczyl ze zapiekly sie spryski. I potrzebna jeszcze ta regulacja swiatel czy jakos tak to sie nazywa. Lampy mam valeo polift 99r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem e zdecydowałeś się założyć zestaw HID ?!

6000k nie jest dobrym wyborem,ponieważ przy mokrej jezdni nic nie będziesz widział.optymalna barwa to 4300-5000

Rozumiem że ori odblaski nadają się do regeneracji i praktycznie jest to konieczność,więc jak na moje za koszta regeneracji masz nowe soczewki bix hella intemo do których bezproblemowo zakładasz zwykłe żarówki h7 i nie musisz przejmować sie policją ponieważ będziesz miał zwykłe bihalogenowe lampy.

Musisz tylko dać lampy komuś kto ci zamontuje soczewki i na początek to byłby twój dodatkowy koszt + koszt soczewek ,a w późniejszym casie możesz sobie dokupić jakieś palniki oraz przetwornice xenon i to już na pewno sam byś sobie zamontował.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem mysle jeszcze nad regeneracja odblysku. I bardziej bym chcial regeneracje. Ale nie wiem czy znajde cos w obrebie 100 km i ktos mi to zrobi w ten sam dzien


Do tego Pana mam 200 km w jedna stronke http://www.olx.pl/oferta/metelizacja-prozniowa-lamp-odblysnikow-regeneracja-reflektorow-lamp-CID619-ID5XQn.html#9eba8043af;promoted

Ale bedzie chyba warto i bym moze jechal. Jutro zadzwonie zapytam czy robia cos takiego na miejscu powiem ile mam km zapytam o cene konkretnie. Dam znac jutro a jak pojade to wrzuce foto jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda temat powtórnego montażu odbłyśnika i soczewki jak wyjmiemy to tyłem? Słyszałem, że o ile z wyjęciem po przycięciu obudowy większego problemu nie ma to powtórne złożenie tego to już akrobacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą szczypce - wydłużone kombinerki - plus jakis śrubokręt płaski może i zrobisz to bez wielkich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie mojego wątku chciałbym przedstawić efekt :)

Odbłyśniki soczewek zostały zregenerowane w Gdańsku przy ul. Jasnej. Koszt regeneracji jednego odbłyśnika to 80zł przy dostarczeniu zdemontowanych odbłyśników.

1. Soczewki zostały wyczyszczone płynem do mycia szyb. Obie pokryte były cienką warstwą kurzu

48c173bc8c534210med.jpg

86e258074beebb20med.jpg

Odbłyśniki po regeneracji wyglądają następująco:

4fe37af6fe80d18amed.jpg

5e9cd0c6eb549ba9med.jpg

Całe zestaw przed złożeniem (na zdjęciu oczywiście brak jednej wiązki). Szkła zostały umyte od środka. Dotychczas ciągle polerowałem lewą lampę niewiedząc, że kluczowy problem znajduje się po wewnętrznej stronie szkła.

eaa29cb8c634e751med.jpg

Efekt z Osram Cool Blue Hyper 5000K, które nie zagościły długo w moich lampach, ponieważ w nocy nie idzie z nimi jeździć.

2aff1b6c89ecd5camed.jpg

3614699952ec6003med.jpg

213b1446d7b77733med.jpg

21fc9ba80c673317med.jpg

Został także zamontowany moduł DLR na 30% mocy świateł drogowych, włączany przy obecności dwóch czynników: 13,2V w instalacji spod stałego plusa i plusa ze stacyjki po drugim przewodzie. Dodatkowo zamontowałem przełącznik po masie schowany w lewym schowku.

2d3d7993ec3ce5c4med.jpg

Przy włączonych światłach DLR kontrolka świateł drogowych również świeci się proporcjonalnie do mocy świateł.

bc2cca8e2fb7cc85med.jpg

A oto efekty z żarówkami Magneti Marelli w soczewkach, Philips jako światła drogowe i wyżej wspomniane Osramy w przeciwmgłowych:

Światła do jazdy dziennej (f/2.8 1/100s)

ff883d9a0a649413med.jpg

dfd59ded09f0569cmed.jpg

Światła mijania + pozycyjne (f/2.8 1/100s)

20615db48d78a33dmed.jpg

Światła drogowe (f/2.8 1/100s, utrata ostrości przez natężenie światła)

6c93a29763657806med.jpg

Efekt po zmroku z odległości 2m

Światła do jazdy dziennej (f/2.2 1/2s)

fecd5ea8d24e54eamed.jpg

Światła mijania (f/2.2 1/2s)

7ab45eceb3d2400amed.jpg

Światła drogowe (f/2.2 1/2s)

0c9db62d915f00fbmed.jpg

Światła drogowe + przeciwmgłowe (f/2.2 1/2s)

ba1991821a64de26med.jpg

Podsumowując temat oto moje rady dla forumowiczów, którzy dojdą do wniosku, że ich światła mijania nie świecą tak jak powinny:

1. Sprawdź napięcie na żarówkach

2. Nie rozklejaj lampy w piekarniku, nie ma takiej potrzeby. Usuń brzeszczotem próg, który jest w dolnej krawędzi gniazda świateł mijania w lampie, w miejscu gdzie montujesz dekiel. Wypnij 4 klipsy dookoła soczewki, odkręć 3 śruby i zdemontuj najpierw soczewkę (wyjmując bokiem), przesłonę (wyjmując poziomo) i soczewkę (wyjmując szkłem do góry).

3. Sprawdź stan odbłyśnika i wyczyść go jeśli nie jest uszkodzony lub oddaj do regeneracji

4. Umyj soczewkę i koniecznie szkło lampy od środka.

5. Nie kupuj Osramów Cool Blue Hyper 5000K

Edytowane przez Undisclosed
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego efekt konkretny ? Pokaż foto jak swiecialy na drodze przed i po. Dzieki wielkie :)) Pozdrawiam


Czemu w nocy nie da sie jezdzic ? Przecież ladnie swieca na bialo mocne baiale swiatlo . NIe dobre ? Slabo daja ? A jakie masz teraz zeby dobrze dawaly i daj te foty przed i po na dobrych zarowkach


Panowie potrzebna jest wasza pomoc. Nie wiem jak u was ale u mnie pogoda od pon nie za ciekawa duzo jeźdze deszcz pada szybko cimno sie robic . Potrzebuje zebyscie mi doradzili jakis zestaw dobry do 300 zł z wys . Ten zestaw xenona. Mam lampy valeo. Cos zeby podpiac i wszytsko pasowalo bez zadnych przerobek. Podajcie jakies dobre i zeby dawaly rade w nocy i na mokrrym asfalcie. Bo na h7 tych lampach to jest katastrofa ja nic a nic nie widze. Jak wlacze halogeny troche lepiej ale szalu nie ma. Ale nieraz jedzie debil i mruga ze go niby razi nie wiem co. Wiec jak by ktos był taki dobry i polacil cos fajnego, I moze jak by ktos dal foto jak to swieci. Wilkie dzie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dzisiaj przymierzałem do wymiany odbłyśników. Wcześniej kupiłem 2 używane i wysłałem do regeneracji. Przyszły ładniutkie ale okazało się, że różnią się od tych co mam w samochodzie. W samochodzie mam odbłyśniki z wcięciami na bokach kołnierza i tam jest dźwigienka od przesłony. W tych co kupiłem nie ma tych wcięć ale to jeszcze dałoby się wyciąć. Drugi temat to obudowa lampy jak tylko je wyjąłem to zauważyłem, że nie ma tam przy deklu żadnego progu, który mógłbym wyciąć. Jest tylko rant przy deklu, który ma może z 1mm i wydaje mi się, że nie zrobi różnicy. Trochę dalej jest wgłębienie w kształcie klina od dołu obudowy lampy tam gdzie jest miejsce na przetwornice i ono skutecznie uniemożliwia obrócenie odbłyśnika w środku lampy. Jak to wytnę to zostanie dziura w obudowie więc wolałbym tego nie robić bo nie wiadomo jak będzie ze szczelnością po sklejeniu. Spotkał się ktoś z takimi lampami ?. Sprawdziłem obie lampy i jest to samo. Mam lampy Valeo, chyba są w samochodzie od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje jakas podpowiedz zdjecie schemat czy co kolwiek. Mam przetwornice i zarniki polączone , swieca . Zarnik w lampie. Niech ktos podpowie mi jak puscic te kable od przetwornicy zebym mogl ladnie zamknac tyl lampy. Czy jak najlepiej montowac przetwornice pod lampa czy ma ktos lepszy pomysl ? A4b5 valeo soczewka polift

Zestaw hid oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem przetwornice pod lampą w oryginalnym miejscu, przewody wpuściłem do środka wycinając otwór na przewody. Po otwarciu maski nie widać nic że było coś przerabiane. Zna ktoś wymiary soczewki, chodzi mi o to czy taka podejdzie. https://hidretrofit....en-h7-bi-xenon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...