Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RS5 4.2 V8 FSI 450PS Daytona Grey


P.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum!

Mam na imię Patryk.

Przed kupnem RS5, jeździłem VW Golfem R (stage 3 - czyli 360km) po 11 miesiącach jazdym tym autem (planowo miało być 5 lat) wystawiłem aktualnie na sprzedaż. Golfa kupiłem od tego samego właściciela co RS5 (sąsiad-pedant i fanatyk motoryzacji). Sprzedał mi Golfa, a sam kupił następce czyli RS5 (już wtedy zapisałem się w kolejkę gdyby sprzedawał). I tak od słowa do słowa miałem dwa dni na podjęcie decyzji...

Nie rozstawałem się z kalkulatorem przez 48h i podjąłem decyzję iż kupuję...

Audi RS5, narazie od soboty zatankowałem 3 baki... i cieszę się jazdą. Każda okazja do wyjechania autem z garażu jest bardzo dobra.

Jeśli chodzi o podstawowe różnice po przesiadce to różnica w prowadzeniu, wygoda, wykończenie, jakość prawie wszystko na plus.

Spora przewaga Audi nad Golfem to reakcja na gaz. W RS5 przy lekkim muśnieciu leci torpeda, DSG już tak szybkie nie było chwile musiało pomyśleć.

Rocznik 2014.

Pozdrawiam Jędrka z forum, który zawsze w jakiś sposób zdjęciami na forum czy na portalach społecznościowych "przekonywał mnie" do zakupu w przyszłości Audi i nie raz odpowiadał mi na nurtujące pytania.

Tak wyglądał poprzednik

35ldv68.jpg

I obecny zakup:

hvxzkg.jpg

1p6ng9.jpg

1z4cth1.jpg

14e6t5u.jpg

295wgh4.jpg

rjmfz5.jpg

 

Edytowane przez P.K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, napisałeś ze moja S5 jest piekna, to co można powiedziec o twojej RS5? Jest prześliczna! Kolor mega, jedyna rzecz która bym zmienił to alufelgi :) na coś ciekawszego, rotor 20/21? Zawsze w 5tce widzi mi sie tylko rotor :P a od RS ma niesamowita glebie! (ET)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślę a nawet jestem pewien że ładne, wklęsłe felgi 20" poprawią o wiele i wygląd :)

Czy te modele ( polifty ) też miały problem z " nie trzymaniem fabrycznej mocy " ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o felgi to ja już wcześniejszego właściciela namawiałem na zmianę. Wpadnie dopiero pewnie w przyszłym roku ponieważ mój fundusz w tym roku został i tak już wykorzystany.

Zmieniana nawigacja tzn?

Pytanie do znawców tematu mechanicznych. Na 60tys co wymienić na przeglądzie, aby o niczym nie zapomnieć.

Olej, filtry, olej przekladnie, olej skrzynia, płyn hamulcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega auto :kox: buda a5 jest super ale w wersji Rs już niczego jej nie brakuje :)

Gdzie najwazniejsza fota, czyli motorowni? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniana nawigacja tzn?

Panel nie jest z RS5 :hi:

ORI wyglada tak

audi_a4_mmi_console_piano_black_1.jpg

Pytanie do znawców tematu mechanicznych. Na 60tys co wymienić na przeglądzie, aby o niczym nie zapomnieć.

Olej, filtry, olej przekladnie, olej skrzynia, płyn hamulcowy?

Ja bym sprawdził jeszcze to

http://www.a5oc.com/forums/s5-performance-mods/9808-s5-fsi-engined-doomed-4.html#post144201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o felgi to ja już wcześniejszego właściciela namawiałem na zmianę. Wpadnie dopiero pewnie w przyszłym roku ponieważ mój fundusz w tym roku został i tak już wykorzystany.

Zmieniana nawigacja tzn?

Pytanie do znawców tematu mechanicznych. Na 60tys co wymienić na przeglądzie, aby o niczym nie zapomnieć.

Olej, filtry, olej przekladnie, olej skrzynia, płyn hamulcowy?

W książce serwisowej masz wszystko uszczegolnione co powinno być wymienione przy 60tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopilnuj sobie przeglądu na 60kkm bo dzisiaj takie fuszerki odp....... w ASO że szok... :facepalm:

Nawet jeśli u nich było kupione auto i u nich na bieżąco serwisowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że narazie RS5 jest bardziej ekonomiczne od Golfa. Tam był ten silnik wyżyłowany i potrzebował dużej dawki paliwa, żeby jechał.

Range na pełnym baku zazwyczaj 200-250 w Golfie. W Audi 450-480, ale robię około 350km ponieważ chyba jeszcze komputer liczy spalanie po poprzednim właścicielu, który jezdził bardzo spokojnie.

dzvucg.jpg

e1vnm.jpg

I jeszcze zdjęcie kilka miesięcy przed zakupem + mój biały Golf

2cnjtkk.jpg

Co do navi to różni się tylko kolorem przycisków chyba że czegoś nie zauważyłem?

2q21xfa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiem cylindrów :slina: Nie do kupienia już w tej klasie.. Ten Golfik ma silnik jeszcze na pasku rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf ma pasek zgadza się.

Dzisiaj miałem okazję pojeździć u byłego właściciela RSa jego nową zabawką która z 520koni została wystrojona na ponad 630 kucy. Jednym słowem miota jak szatan i gubi trakcje cały czas.

33bhgt5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...