Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RS5 4.2 V8 FSI 450PS Daytona Grey


P.K

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie wyczyść kolektor, przy tym przebiegu ubytek jest pewny i wynosi około 50-60 PS, do tego olej w skrzyni biegów bo Stronici nie lubią słabego smarowania. Poza tym nic tylko śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym przebiegu ubytek jest pewny i wynosi około 50-60 PS

Mojego kuzyna RS5 przy przebiegu 63kkm wypluła na hamowni 407 PS

Po pozbyciu się nagaru wyszło dokładnie 455 PS

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koniecznie wyczyść kolektor

.... a po wyczyszczeniu koniecznie:

14512-3015421.jpg

skutecznie minimalizuje interwały czyszczenia w. wymienionego. W FSI/TSI BEZ wtrysków w kolektorze to obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wyczyść kolektor

.... a po wyczyszczeniu koniecznie:

14512-3015421.jpg

skutecznie minimalizuje interwały czyszczenia w. wymienionego. W FSI/TSI BEZ wtrysków w kolektorze to obowiązek.

Co to za wynalazek ? Jakiś Catch Tank ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechał pierwszy klient i wpłacił zadatek chciałem 22tys odstępnego i 53tys zostało do spłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co to za wynalazek ? Jakiś Catch Tank ?

Tak. Tu jest prosta sprawa. Schody są w Tfsi bo tam jeszcze idzie za turbinę drugie wyjście. Nie eliminuje całkowicie problemu nagaru, ale redukuje go bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne jest :). Kilka dni temu miałem okazję z bliska obejrzeć takie coś i rzeczywiście przyciąga mega uwagę. Faktycznie wklęsły rotor 20 cali tam musi w końcu trafić bo ten rodzaj felg do tego koloru jest pk prostu strzałem w dychę. Co do spalania to faktycznie jak by to na baku zrobiło 400 km przy normalnej jeździe to za ten ryk warto ale ze Gofer 200 to jest szok ile to na 100 paliło 30 litrów ... Masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukał bym dziury w baku, ja jak mam mniej niż 800 km na baku to jestem zły :)


A tak średnio Patryk to ile Ci ten Golfik spalał, tak jeżdżąc sobie normalnie na co dzień z czasem pewnie ciężką nogą bo przecież nie da się ciągle cisnąć od świateł do świateł ... Nie do wiary aby 2.0 mógł spalić 2 x więcej niż 4.2 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej R-ce siedzi jeszcze pierwszy EA-113. (do droższego auta wsadzali stary silnik :kox: ) Ma sporo niższe ciśnienie na railu. Co za tym idzie mniej efektywnie rozpyla paliwo. Ciekawy jestem ile pali Siemianowi? Tu nie ma jednak cudów: lew trawy żreć nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że RS i 200km na baku zrobi. Jednak przy takiej jeździe mocnej RSem zrobię 300 a Golfem 200. Wydaje mi się że STAGE 3 był tak ustawiony w Golfie iż paliwo nie leciało a się lało by był momentalnym wir w baku. Auta mają podobne spalanie być może przez to iż sam dźwięk silnika robi radość z jazdy nie cisnę go tak jak Golfa i stąd niższe spalanie (odczucia).

Jeżdzę autem na co dzień i spalanie RSa mieści się w przedziale 12-16l. W Golfie było to samo tylko trzymałem go ciągle na wyższych obrotach to palił 18-22l tutaj przy takiej podobnej jeździe pali jak by mniej.

Druga sprawa tu wlewam 60-62l a w Golfie 50-55l.

Moje odczucia są takie radość z jazdy i nie ma spalania nie wiadomo jak wielkiego. Jeśli chce się w pobawić to i jedno i drugie auto robiło na baku 200-250km ale w codziennej eksploatacji wychodzi mi że RSem robie 300-350km a Golfem 250km.

Jakim olejem zalać silnik chodzi mi o jakie normy musi spełnić do Golfa lałem Motula 8100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prawie każdy odradza i nie leje Castrola a mój kuzyn który jest już 10 lat członkiem niemieckiego klubu/forum audi i praktycznie jednym z głównych ich administratorów powiedział że tam jest wręcz odwrotnie. 90 % użytkowników czy to Audi A1 czy RS7 leją castrola i nic się nie dzieje.

Nie wiem dlaczego u nas jest taki stereotyp że castrol to "syf"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel lał zalecanego Castrola, zdecydowałem się na Motula samochód odstawiony do serwisu na duży przegląd 60tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel lał zalecanego Castrola, zdecydowałem się na Motula samochód odstawiony do serwisu na duży przegląd 60tys.

Najpierw napiszę, że piękna RS-ka. Śliczna. Gratki zakupu.

A teraz napiszę, że jestem ciekawy ile ja bym spalania w tej RS-ce wycisnął skoro moja A4-eczka, co prawda 252 KM, ale jednak 2.0 silnik, na baku po zatankowaniu ok 50-55l robi 300 km i koniec :) Fakt, że dynamicznie i po mieście ale jednak sporawo.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel lał zalecanego Castrola, zdecydowałem się na Motula samochód odstawiony do serwisu na duży przegląd 60tys.

Najpierw napiszę, że piękna RS-ka. Śliczna. Gratki zakupu.

A teraz napiszę, że jestem ciekawy ile ja bym spalania w tej RS-ce wycisnął skoro moja A4-eczka, co prawda 252 KM, ale jednak 2.0 silnik, na baku po zatankowaniu ok 50-55l robi 300 km i koniec :) Fakt, że dynamicznie i po mieście ale jednak sporawo.

Hm.. U mnie w S5 przy normalno-dynamicznej jeździe robię około 440km na baku. Ale jak to mówią, miasto miastu nie równe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...