Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coming/leaving home problem.


polo25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem u siebie czujnik światła i deszczu uruchomiłem funkcję coming/leving home i od tamtego momentu mam problem z tym.

Mianowicie jak przychodzę rano po nocy do auta funkcja ta nie działa, otwieram auto z pilota i nie uruchamiają się halogeny, po otwarciu drzwi też się nic nie dzieje, ale wystarczy że uruchomię zapłon od tego momentu wszystko działa, czyli zamknę auto i już przy następnym otwarciu coming/leaving działa, i tak jest przez cały dzień aż do wieczora, za każdym razem wszystko jest ok, oczywiście działa tylko wtedy jak jest odpowiednio ciemno. Aż zostawię auto na noc i przychodzę rano i znowu nie działa... tak jak by jakiś sterownik się usypiał i nie podawał napięcia...

Błędów na kompie nie ma, auto stoi rano w ciemnym miejscu, akumulator jest nowy półroczny, bo słyszałem że też od tego może być problem.

Instalacja pod czujnik wykonana tak jak w schemacie, czyli zasilanie pociągnięte pod bezpieczniki z lewej strony.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie dobrze zrobione jest ? Masz CONCERTA czy MMI 2G ?

Mam nadzieje ze wlacznik masz ustawiony na opcji AUTO :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MMI 2, włącznik oczywiście ustawiony na auto, kodowanie jest dobrze zrobione, bo później po uruchomieniu zapłonu w ciągu dnia wszystko działa jak należy, tylko ten pierwszy raz po nocy jak otwieram auto to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dobrze podpiąłeś czujki? Wygląda na to, że zasilanie czujnika światła jest dopiero po zapłonie...dziwny zachowanie samochodu...

Edytowane przez studziany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2016 o 11:44, polo25 napisał:

Witam

Założyłem u siebie czujnik światła i deszczu uruchomiłem funkcję coming/leving home i od tamtego momentu mam problem z tym.

Mianowicie jak przychodzę rano po nocy do auta funkcja ta nie działa, otwieram auto z pilota i nie uruchamiają się halogeny, po otwarciu drzwi też się nic nie dzieje, ale wystarczy że uruchomię zapłon od tego momentu wszystko działa, czyli zamknę auto i już przy następnym otwarciu coming/leaving działa, i tak jest przez cały dzień aż do wieczora, za każdym razem wszystko jest ok, oczywiście działa tylko wtedy jak jest odpowiednio ciemno. Aż zostawię auto na noc i przychodzę rano i znowu nie działa... tak jak by jakiś sterownik się usypiał i nie podawał napięcia...

Błędów na kompie nie ma, auto stoi rano w ciemnym miejscu, akumulator jest nowy półroczny, bo słyszałem że też od tego może być problem.

Instalacja pod czujnik wykonana tak jak w schemacie, czyli zasilanie pociągnięte pod bezpieczniki z lewej strony.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Hej kolego,mam ten sam problem z oryginalnym systemem ... I czy nie sądzisz,że to wina akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wzięliście zasilanie do czujnika? przerabiałem coś podobnego. w moim przypadku powodem było właśnie zasilanie wzięte z lampki (bo było najbliżej). niestety zanikało po jakimś czasie. po doprowadzeniu +12 stałego ze skrzynki, jak fabrycznie, działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze się komuś przyda. 

Ostatnim razem zauważyłem,że po nocy, wczesnym ciemnym rankiem ? Nie działa coming/leving home.  Po wejściu w mmi i sprawdzeniu poziomu akumulatora trochę martwił mnie poziom naładowania akumulatora,który był w procentach. Z tego względu,że mam wideroejstrator z uruchomioną opcją "parking" ,podłączony przez adapter stałego zasilania chroniący przed rozładowaniem akumulatora do wartości 11,2 V , i weebasto,które w te dni było włączone okazało się że system rezygnował z opcji doświetlania bo napięcie było zbyt małe. Warto zaznaczyć,że przez trzy lata nie było tego problemu. Sądzę,że krótkie trasy, plus te dwa urządzenia przyczyniły się do słabej kondycji akumulatora.  Po wyłączeniu jednego z urządzeń system zaczął działać. Ale na pewno czeka mnie wymiana aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna reanimacja inteligentnymi prostownikami CTK nie daje efektu na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj,

krótkie trasy + rejestrator + tracker GSM powoduje szybsze zużycie ale z reguły jest to proces odwracalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jeremy_b napisał:

spróbuj,

krótkie trasy + rejestrator + tracker GSM powoduje szybsze zużycie ale z reguły jest to proces odwracalny

Zgadzam się z Tobą kolego.

Aczkolwiek teraz będzie ciężej sprawdzić jaki rezultat przyniesie naładownie akumulatora. 

Przy tej temperaturze nie korzystam z weebasto,no i mamy dłuższy dzień.Dlatego ta kwestia musi poczekać do okresu zimowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...